Přejít na obsah

UPC Basic - cudne audio u niektorych kanalov


Návštěvník rado77

Doporučené příspěvky

Návštěvník rado77

Ahojte,

 

zriadil som si UPC Basic a mam zakladny Hadan 5000-ku. Klasicke prepojenie SCART-om. Co je ale problem (alebo to problem nie je?) je to, ze hlasova audio stopa u niektorych kanalov ako Cinemax alebo HBO2 je proste akoby nahrata s 2-3 krat nizsim volume ako efektova=zvukova stopa. Takto su filmy nepozeratelne, lebo bud musim dat volume nahlas aby som pocul hovorene slovo vo filme, ale akonahle pride nejaky zvuk, idu mi "okna vyletiet", resp. manzelka ide z koze vyletiet, kedze mame akurat 5-tyzdnovu dceru :) Proste Cinemax a par dalsich su v podstate nepocuvatelne. Vsetky ostatne programy su uplne ok. Ziaden zosilovac, ziadne special nastavenie zvuku v TV... Je to proste tak?

 

Diki moc,

 

Rado

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ritchi

Zober si radsej CA modul ked mas TV s DVB-C.Tieto nevkusne krabice s kiklopovym zelenym okom :puker: UPC repasuje,posiela ich dalej do obehu a ponuka zakaznikom,dokonca si necha za to po novom platit mesacny pausal 1,90€,doteraz boli zadarmo.Je mozne,ze pouzivas prave ten moj,pouzivany niekolko rokov :D ktory som im vratil a zobral som si druhy CA modul.Ale ked ti to pomoze,v menu tohto STB sa da nastavit hlasitost audia pre kazdu stanicu zvlast.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník rado77

Je mi jasne ze tieto zakladne "handry 5000" repasuju a znovu a znovu ich davaju dalsim uzivatelom. Keby som ho otvoril, vnutri by bol plosak urcite plny prachu :twisted:

Pozeral som tie nastavenia u programov, ale vsetky kanaly maju nastavenie rovnake. Taktiez som si vsimol, ze u tych "inkriminovanych" kanalov Cinemax, HBO alebo HBO2 ked prepnem Audio=EN , tak uroven volume hlasov ostava rovnaka, ale vsetko ostatne audio vo filme je tichsie :shock: A ked prepnem zase spet Audio=CZ, tak uroven hlasitosti hovoreneho slova ostane, ale vyrazne sa zosilnia zvuky filmu :shock:

Napr. teraz kukam Captain America na HBO2, a ked tam strielal ten zly z dela tu modru plazmu, tak v CZ verzii to delo neskutocne silno buchalo, a v EN verzii nie. Takze problem bude zrejme v tom, ze to CZ/SK audio je nejako prisposobovane pre 5,1 zvuk alebo co, a mozno vecsine ludi to hra ok, lebo maju 5,1 zostavy a podobne. Nemam ine vysvetlenie. Ale som uplny laik v tomto, tak sa rad poucim :scratch:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník rado77

No je to haluz. Skusil som vsetko mozne, ale zvuk je rovnaky. Asi sa na to vykaslem, myslim ze na SK aj tak UPC poskytuje Cinemax a HBo-cka len na 3 mesiace zdarma k programu Basic. Takze aj tak o tie inkriminovane kanaly pridem. Vsetky ostatne kanaly maju audio ok. Ale je to minimalne ze cudne :shock:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ritchi

rado77

 

A co ti v tom brani aby si sa zbavil toho srotu (CV-5000) a zobral si CA modul?Kvalitu obrazu a hlavne zmienovaneho audia uz nebudes musiet viac riesit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník rado77

Brani mi v tom narodenie dcery :) Teraz totizto idu vsetky peniazky na nu atd... :) Inak by som hned kupil novy TV, lebo ten co mame sucasne ma asi 6 rokov :roll: Ja nie som nejaky sledovac telky, ale zena ju casto vyuziva a pozera. Cele toto vzniklo preto, lebo som sa nevedel zmierit s nekvalitou obrazu cez normalny analog. Obraz na tej plochej telke vcelku hodne zrnil. Zavolal som vtedy technika z UPC, nech mi omeria privodny kabel do bytu, lebo sa mi nezda aby telka napichnuta priamo na kabel do bytu zrnila. Myslel som ze je niekde v panelaku po ceste dole zalomeny alebo tak... Ale technik nameral nejaku hodnotu merakom a ze "super, signal je ok". Tak sa pytam ze "ok, preco to teda zrni? Je to tou starou telkou?" A on ze "je to aj telkou, ale aj tym ze frci analog prenosom. Ked si date box od UPC, obraz bude podstatne lepsi".

Tak som to konzultoval aj priamo v UPC a v podstate mi to technik potvrdil. Tak som isiel do toho, box je doma a obraz je teda fakt podstatne lepsi. No a k tomu teda som si poriesil aj kabelaz, vhodny rozbocovac a ako mi tu chlapci aj vhodne poradili (este raz vdaka) kvoli brumu aj galvanicky oddelovac. Miesto kuskov kablikov a kadejakych IEC koncoviek (mam 2 telky) som nahodil F-kove spojky. No proste obraz je teraz 100 a jedna. Zena spokojna, ja som spokojny.

Ale samozrejme do buducna uvazujem o kupe LED TV (kukame cca z 3 metrov takze bude stacit uhlopriecka 70-80 centi) a aspon Handanu 7000 s HDMI (prenajom od UPC za 2,90 eury mesacne), nech uz teda mame ako sa hovori aj to haaa-deeeee :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...