Přejít na obsah

Konfigurace EPC3925 pro wifi-n


Návštěvník MIke8748

Doporučené příspěvky

Návštěvník MIke8748

Jelikož teď určitý čas budu odkázán pouze na wifi modem od UPC tak potřebuju poradit

 

mám problém se připojit s notebookem na wifi tak aby jela rychle. maximum co dostanu je 72.2 mbps, což odpovída použitému jednomu kanálu (přestože na modemu mam nastaveno použití Wide channel 40 mhz, přes inssider je vidět že vysílá pouze na 20mhz). wifi notebooku zvládá 150 mega, k jiným N zařízením se připojí bez problému maximální rychlostí. to samé dělá druhý PC, s wifi schopnou 300mbps, stejně dostanu max 72.2

 

na modemu je zapnuto použití AES, Wide channel 40 mhz, WPA2 (zkoušeno i s vypnutym zabezpečením) ale nic nepomáhá.

nějaké nápady?

 

edit: jinak inssider ukazuje že ten modem je schopnej max 144mbps... neměl by ukazovat 270 podle manuálu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Dandys74

Zas tak luxusní není, protože já na tom modemu běžně funguju na 115-130 Mb/s. (40 MHz, 5GHz)

Koukni se v nastavení wifi síťovky v ntb (systém-správce zařízení) jestli máš povolenou komunikaci v šířce pásma 40 MHz...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník MIke8748

s wifi na notebooku nic neni, k jinému routeru (dir-615) se připojí správně max rychlostí (150mbps, což je max co umí. druhý notebook se připojí na dlink rychlostí 300mbps, na modem od UPC opět pouze 72.2mbps)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lejno
Zas tak luxusní není, protože já na tom modemu běžně funguju na 115-130 Mb/s. (40 MHz, 5GHz)

Koukni se v nastavení wifi síťovky v ntb (systém-správce zařízení) jestli máš povolenou komunikaci v šířce pásma 40 MHz...

To bych chtěl vidět! Samozřejmě se bavím o reálné rychlosti a ne o tom, co ukáže síťová karta v připojení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Dandys74

Síťová karta v připojení ukazuje rychlost 300 Mb/s. Při komunikaci na vlastní NSA310, dosahuju 14-15 MB/s přes FTP i CIFS. Milerád ti udělám obrázek jen mi řekni zda ti stačí NetworkMeter, nebo něco jiného.

http://78.45.216.32/MyWeb/public/rychlost.jpg

Upraveno uživatelem Dandys74
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mrknete se na test routerů v Casopise Computer 5/2012

http://www.ulozto.cz/xpTgaKh/casopis-co ... 5-2012-pdf

na strane 32 jsou vysledky, z tech je jasne ze rychlost okolo 80 Mbit v pasmu 2,4 GHz je maximum co z toho dostanes,

v pasmu 5 GHz uz jsou ale rychlosti mnohem zajimavejsi.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník MIke8748

mam Fiber power 60 mb/s

 

při připojení modem -> kabel -> dir-615 -> wifi -> notebook tak těch 60 mega na notebooku jede jak má

při připojení modem -> wifi -> notebook se nedostanu pres 20 mega... a to mi vadí

 

wifi mam na 2.4ghz (notebook 5ghz neumi, bohužel)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...