Přejít na obsah

Aktualizace fóra


tomus

Doporučené příspěvky

Vzhledem k tomu, že v posledních dnes přibývalo na fóru spamových přispěvků,

provedl jsem aktualizaci fóra na novou verzi (z PHPBB 3.0.9 >> 3.0.11),

jedná se o docela složitý proces, takže není úplně vyloučeno, že se v něm mohla objevit nějaká chyba,

již předtím jsem si tuto akualizaci nanečisto otestoval a žádnou závadu jsem nenašel.

 

Pokud i přesto narazíte na nějaký problém s funčností fóra (nefunkční stránky, chyby v překladech do čestiny atd..),

okamžitě ji prosím hlaste nejlépe sem do tohoto vlákna.

Díky.

 

 

PS: co se chysta dále:

 

- další číslo Zpravodaje UPCzone viewtopic.php?f=4&t=3999

- update Tapatalk pluginu (3.2.0 >> 3.4.2) viewtopic.php?f=4&t=4016

- další pokus o akualizovanou instalaci Systému hodnocení příspěvků, prvni pokus se nezdaril, kvuly problemum po instalaci.

- pokus o vyřešení problému s (ne)odesílaním přispěvků.

- pokus o vyřešení problému s pomalým načítaním fóra.

- další pokus o o vyřešení problému s downloadem souborů větších než 6 Mb a nasledná oprava sekce Download.

- a mnoho dalšího....

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jaku

Omlouvám se, protože to zřejmě není chyba update PHPBB, ale mám jednu otázku:

 

Proč mám tato dvě vlákna v "sekci" "Oznámení" trvale označené jako nepřečtené zprávy?

Zřejmě budu muset označit celé fórum jako přečtené.

 

Edit: Aha, musím to číst v sekci "O fóru".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník JuraS.

Složitý proces ? A já myslel, že nakopírování (přepsání) jednoho adresáře soubory z jiného adresáře a pak v jeho podadresáři /install vybrat a spustit php soubor s názvem upgrade (a něco) a pak pár odkliknutí že to myslím vážně je trivialita co dělám i dost ovíjenej...jednou dávněji jsem dokazoval, že nainstalovat phpBB a zprovoznit ho se základním nastavením zvládnu i dost opilej...a wono se to dalo...nemáš tady žádný složitý pluginy (aspoň jsem je nezaregistroval)..to by pak byla pakárna v systému phpBB oproti vBulletinu kterej phpBB se snaží dohnat ....

btw. spamy lze vyřešit elegantně rovnou cestou phpBB. Povolit přispívat na forum pouze registrovaným a to pokud jsou registrovaní minimálně třeba 14 dní..a registraci potvrzovat emailem...jo a registraci by ještě mohli autorizovat redaktoři...a máš zabezpečení přes které se málokdo dostane...IP adresy se pak dajá dávat do black listu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak jednoduche to zdaleka neni,

je to sice vycemnene zautomatizovane, ale protoze je ve foru provedeno velke mnozstvi ruznych uprav, tak je nutne tyto upravy zahrnout do aktualizacniho procesu a ikdyz to dela automat, tak tam muze nasekat chyby, zatim se ale zda ze je vse OK,

problem byl akorat s cestinou, kterou jsem musel aktualizovat napul rucne.

Cili samotnou aktualizaci jsem vcera provedl asi za 30 minut, ale to jen proto, ze uz jsem mel dopredu vse zalohovane a odzkousene a uz jen bezmyslenkovite odklikaval a kopiroval.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník JuraS.

Jak říkám, když to znáš je to triviální a když ne je s tím problém který není...v práci teď řídím instalce jednoho specifickýho na míru vyrobenýho programu který potřebuje k chodu ms sql express a ten zase framework a ten zase upgrade instaleru....po telefonu vysvětliji IT pracovníkům po celý republiky jak nainstalovat to či ono. Problém s frameworkem, pochopit ms sql pro některé nad jejich chápání....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník JuraS.

Pomůžu, poradím když vím..když nevím rád to přiznám a poučím se nebo naučím...phpBB jsem měl několik let od jeho verze 1.0, a taky e107 ale natrvalo jsem skončil u vBulletinu který je naprosto dokonalý...taky jsem zkoušel jomlu, mambu, aj...nejvíc mě baví to nainstalovat a přidávat pluginy a řešit proč to či ono nefunguje...baví mě eshopy..jen tak pro zábavu sjem sid oma postavil oscommerci s různými pluginy, třeba propojením na banku a zkoušel jsem upravit i pluginy pro komunikaci s účetnictvím...placenej jsem ale za úplně něco jinýho...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak říkám, když to znáš je to triviální a když ne je s tím problém který není...

No trivialni je to u ciste ci testovaci instalace, kde neni co pokazit, ale updatovat zive forum uz chce urcitou opatrnost,

PHPBB forum pouzivat uz devaty rok, takze tomu celkem rozumim, i kdyz ta trojkova verze je tak komplikovana, ze i dnes casto nevim kde co nastavit.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...