Přejít na obsah

Zvukovy format v kabelu UPC


homberg

Doporučené příspěvky

Protoze jsem si nedavno poridil A/V reciever, zacalo me zajimat, jake programy vysilaji s prostorovym zvukem. Bohuzel moje TV me neinformuje, o jaky format se jedna. Co jsem zatim vypozoroval, prostorovy zvuk nabizi pouze TV NOVA HD (dle indikace recieveru).

 

Neni nekde nejaky info seznam, s jakym zvukem ta ktera stanice vysila?

  • Kabel 500 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • 2x CA modul, Compal black
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zvuk DOLBY DIGITÁl vysiela viacero HD programov: ČT HD, NOVA SPORT HD, DISCOVERY SHOWCASE HD, Natinal geografic HD, HBO HD.........

Televizory Panasonic vždy po prepnutí programu v baneri vypíšu prítomnosť zvuku Dolby Digital. Ten má rózne formáty podľa relácií. 2.0, 2.1, 5.1

Spolu so zvukom Dolby Digital sa vysiela stereo pár MPEG preto v menu televízora je potrebné nastaviť prioritu zvuku. U Panasonicov sa to robí v menu ZVUK , NASTAVENIE ZVUKU - automaticky je priorita Dolby Digital , MPEG je priorita stereo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ritchi

Dolby Digital maju skoro vsetky v HD,samozrejme okrem tych slovenskych,markizy,joj a podobnej stoky.

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ritchi
Balky>dekuju za odpoved. Moje starsi Sony TV to vypisovala presne tak, jako Panasonic. Bohuzel u nove Sony TV uz v info baneru o zvuku neni nic.

Nema tvoja TV v menu moznost zapnut popis zvuku tak ako to ma napr. Samsung?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Homberg: Choď u HD programov do výberu subnosného páru zvuku. tam zistíš či je prítomný zvuk DOLBY DIGITAL. Nastav si v menu prioritu výberu zvuku na DOLBY DIGITAL. Žiaľ nepoznám menu SONY, ale túto možnosť majú aj SET TOP BOXY od UPC.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

AXN HD taky nejakym zpusobem vysila prostorove... Zatim sem nebyl moc schopnej vysledovat, jestli je to "nativni" 5.1, nebo jestli jen nejaky extended stereo, protoze mi prislo, ze to hralo prostorove i pri reklamach, coz je divny :) Kazdopadne neco do zadnich beden pousti...:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ludeko

Teď už i Prima HD má Dolby "zvuk 3/2.1", ale bohužel jako většina HD programů (vyjma ČT1HD a naučných kanálů) neakceptuje rozdíl mezi stereo a prostorovým zvukem a tak většina programů vysílá stereo záznamy v prostorovém módu (mnohdy nevhodně "rozšířené" na prostorový zvuk). Subjektivně lepší "prostorový" dojem obvykle vznikne použitím ambience např. Dolby Pro Logic nebo DTS Neo:6 ze stereofonní zvukové stopy. Režim je běžně dostupný na AV receiverech. Dobrý vjem vznikne pouze u některých dobře nahraných stereo filmů, v mnohých případech pak zjistíte, že filmy jsou pouze s monofonním zvukem (za použití uvedených ambiencí pak reprodukce probíhá pouze v Center repro).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník zby

Pod to bych se podepsal. Taky mi subjektivně více vyhovuje stereo rozšířené na 5.1 v receiveru prostřednictvím např. Dolby Pro Logic, než to, co častokrát jde jako převedené stereo do 5.1 přímo od konkrétní TV stanice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...