Přejít na obsah

Novinky a zmeny v slovenskom UPC Digital


Návštěvník MarioAL

Doporučené příspěvky

Podľa rozhodnutia Rady pre vysielanie a retrensmisiu je za HD vysielanie považované vysielanie vo formáte obrazu 1920/1080i. Nezáleží na obsahu, či sa jedná o upscale SD formátu, alebo video z mobilného telefónu, alebo Native HD. Rozhoduje formát a nie kvalita obrazu. Formát obrazu medzi SD a HD sa neprepína, preto TV stanice vysielajú dvojmo a preto by mali mať označenie logom pri SD a logom s nápisom HD pri HD verzii. Pri natívnom vysielaní by tam mal byť nápis Native HD. Máloktorá stanica to dodržuje. TV prijímač alebo STB vypíše po prepnutí TV stanice v baneri info o formáte obrazu.

Ten futbal na STV1HD bol v natívnom HD a tak budú aj všetky zápasy z MS v hokeji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník MarioAL

RVR je idiotská organizácia.

 

HD je rozlíšenie 720p a vyššie.

"Upscaling" je bezvýznamný marketingový ťah, ktorý sa v žiadnom prípade nedá označiť za HD.

Tiež by som nepoužíval označenie "natívne HD". Buď to v HD je, alebo nie je, period.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to tak s tim HD.

Kdyz na to prijde, tak zapojim pitomy CV-5000 do nejakeho receiveru, ktery umi upscaling, a muzu tvrdit, ze mam vsechny kanaly HD. I kdyz to ten zdorb neumi ;-) Takhle mam vlastne HD i z VHSky (spustim stare video, a na TV se mi zobrazi 1080p/50). Ale je zase pravdou, ze nejakou upravu to dela, ten obraz je jiny.

  • -
  • -
  • Komplet
  • CA
  • OVA
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

RVR je idiotská organizácia.

 

HD je rozlíšenie 720p a vyššie.

"Upscaling" je bezvýznamný marketingový ťah, ktorý sa v žiadnom prípade nedá označiť za HD.

Tiež by som nepoužíval označenie "natívne HD". Buď to v HD je, alebo nie je, period.

 

Medzi vysielaním jednotlivých relácii TV stanice nie je možné meniť formát obrazu medzi SD a HD.

Upscaling je nevyhnutné technické rieśnie pre TV stanice ktoré vysielajú SD aj HD. Pre rozlíšenie kvality zdrojového signálu je zavedený pojem Native HD.

TV stanica, ktorá vysiela len HD obsah tento pojem nepozná.

Rozdiel v obraze medzi Upscale a SD vysielaním je markantnejší u lacných HD televízorov, pretože lacný TV s nekvalitnými obvodmi nespraví prepočet tak dobre ako profesionálny upscale vysielatela. Mimochodom Upscale u STV1HD nie je dobrý. Ak kvalita obrazu nie je dokonalá, v obraze sa objavujú artefakty, ktoré v SD verzii nie sú. Príklad je relácia 5 proti 5.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Lucio9999

MarioAL:

 

ale ako to je vlastne? Ja mám UPC a STV1 HD. ten upscaling urobilo UPC. A STV1 HD u Orange je upscalované od Orange? A podobne pri Markíze,Joj,atd to je ako?

 

Platí všeobecne,že upscaling priamo od výrobcu(stv,markiza...) je kvalitnejší ako upscaling ktorý urobil provider(orange...)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...