Přejít na obsah

Wifi modem


Návštěvník Martin.2000

Doporučené příspěvky

Návštěvník Martin.2000

Přecházíme na Kombi Komfort. V příštím týdnu nám přijde technik vyměnit modem. V současné době mám za modemem ještě vlastní wifi router. Koukal jsem, že UPC nabízí modem s WiFi. Na tomto foru jsem ale narazil na dotazy jestli bude ten a ten router chodit nebo jestli rychlost nezvládne. Můj laický dotaz zní: proč za wifi modem dávat ještě vlastní wifi router. Díkes Martin

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den :)

Někteří se např. nespokojí se základní funkčností wifi modemu a tak si vezmou ED3.0 modem bez wifi a za něj si dají svůj router.

A pokud otázka skutečně zní proč za wifi modem ještě wifi router tak to nevím :) ale jistě by se našlo pár důvodů proč ano.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Martin.2000

Díky za odpověď. Můžeš mi ještě upřesnit co si mám představit pod „základní funkčností wifi modemu“? Můj případ za wi-fi mám notebook a dva mobily. diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jaku

Není problém s počty zařízení, které jsi popsal.

Spíš bych to viděl v tom, jak by někteří chtěli tu "vnitřní" síť využít.

 

Ještě jinak, z tvého dotazu usuzuji, že tobě jde o "běžné" použití v tom smyslu, aby se jednotlivá zařízení dostali na web a email. V případě mobilů na nějaký ten martket s aplikacemi apod. Jinými slovy mi připadá, že tvoje potřeby poskytnutý modem s WiFi dostatečně pokryje.

Tady ještě jinak "základními funkčnostmi", pro tebe dostatečnými, bude konfigurace jedné WiFi, kde si všichni budou rovni (dostanou se na stejné služby Internetu).

 

Já třeba mám modem bez WiFi, protože "vnitřní" síť mám nakonfigurovanou podle svých potřeb. Můj router má v sobě obě pásma 2,4 i 5GHz, a můžu různě konfigurovat zabezpečení celkem 4 samostatných WiFi AP.Třeba na jednu s "jednodušším" zabezpečením pustím jen port 80 a to ještě s omezením na "závadné" servery. Prostě si mysli, že si s tím chci hrát. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Martin.2000

Jaku diky. Wi-fi puzivam vicemene presne tak jak pises. Vyhledove bych mozna uvazoval o nejakem pripojeni tiskarny, ale to neni podminka. Jeste bych mel dotaz k zabezpeceni. Z informaci od UPC jsem nepochopil jestli si mohu zvolit svoje osobni heslo pro pristup do site a ne spolehat na to co nastavi technik.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jaku

Určitě.

1) Tiskárna není problém, zejména pokud bude sdílená ve vnitřní síti. Ona by sice šla připojit i na přístup z internetu, ale už by to bylo něco navíc, ale i to odávaný modem s WiFi zvládne.

2) Zabezpečení WiFi si konfiguruješ sám - jak systém zabezpečení WEP, WPA nebo WPA2, tak i "heslo" či "přístupový klíč" a správa MAC adres povolených zařízení.

 

Můžeš se podívat do Galerie, kde Slamb ofotil obrazovky z konfigurace http://www.upczone.cz/gallery/album.php?album_id=21.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V aktualnim vydani casopisu Computer vysel test 13. wifi routeru s pasmy 2,4 a 5 GHz,

koupit se da zde: http://cs.publero.com/titul/computer_1/05-2012

k nahlednuti zde (str.20): http://cs.publero.com/freader?document-id=5497

screenshot prvni strany zde: http://leteckaposta.cz/709727523

 

Jen skoda ze tam nejsou zmineny i routery TP-Link o ktery se zde casto pise.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...