Přejít na obsah

Z ČT HD bude ČT 1 HD


tomus

Doporučené příspěvky

Tak snad aspon jedna dobra zprava: ČT uvažuje o HD vysílání olympiády na ČT4

 

Česká televize (ČT) uvažuje o vysílání přenosů z letních olympijských her ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Před Radou České televize to uvedl šéf veřejnoprávního média.

 

"Uvažujeme i o tom, zda budeme vysílat v HD rozlišení i letní olympiádu v Londýně na kanálu ČT4 sport," řekl na zasedání Rady České televize generální ředitel ČT Petr Dvořák.

 

Vice na: http://www.parabola.cz/zpravicky/16278/ ... dy-na-ct4/

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Conquest
To je velmi relativní.

Mě rozhodně Sport v HD nechybí. Možná mému tělu chybí sport jako takový, ale to s HD nemá nic společného. :)

Spíš to beru jako krok k tomu, že časem se dožijeme i ČT2 a ČT3 v HD. Samozřejmě pro Sportu chtivé i ČT4 HD. :D

 

Jaku: Přesně tak, souhlasím! A mimochodem, Česká tv připravuje jiné "HD přepínadlo", sport bude :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník MarioAL
Mě rozhodně Sport v HD nechybí. Možná mému tělu chybí sport jako takový, ale to s HD nemá nic společného. :)

 

Úplne súhlasím, ale na ČT HD dávali aj rôzne dokumenty z ČT 2.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník son
no budte radi - aspon budete mit vice serialu a debat v hd - na nejaky sport v tv se vyprdnete - je to k nicemu - kdo chce sportovat at jde a necumi na nejakou tv doma z postele - sport do tv nepatri

Parádní argument :D ,já budu taky takhle argumentovat-kdo chce čumět na debaty a seriály z postele,tak at se na to vysere a jde debatovat nebo hrát do seriálu :D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jaku
... na ČT HD dávali aj rôzne dokumenty z ČT 2.

Ty mě taky budou chybět, ale systém přepínání na jednom HD kanále mi prostě vadil.

Doufám, že čašem bude mít ČT více HD kanálů, a protože nejsem zas tak velký sobec ( ;) ), tak snad se časem dostane nejen na Olympiády a různá MS, ale i na ostatní sport.

BTW: Když jsem náhodou přepnul na jeden "sportovní" kanál, tak šipky nebo kulečník, omlouvám se za nesprávný název, protože netušímm jestli to nebyl náhodou karambol, pool nebo něco úplně jiného, jsem dokázal sledovat a v HD to byla fakt paráda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Conquest

od PESFILIPES » ned, 26.2.2012, 12:36

no sledovat nejakou hlopost jenom ze je to v hd - to je rozum

 

Co není v HD sledovat, jako hloupost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník jam

Tak jsem napsal do ČT. Odpověděli mi poměrně rychle. Fór je v tom, že snad nečetli můj mail, protože jejich odpovědí je odkaz na tiskovou zprávu o zřízení ČT1 HD, na kterou jsem se v dotazu sám odkazoval. :lol:

Myslím, že je to pěkná ilustrace, jak si Česká televize vykládá ohlasy diváků. Nečtou, nepřemýšlí, zvolí nejjednoduší řešení. Ano, přepínání je nepříjemné, ale ne kvůli tomu, abych si uložil kanál na předvolbu ČT1. Vadí přepnutí během konkrétního pořadu...

Takhle to vyřešili prvním, poměrně hloupým způsobem. To je, jako by u auta problém s prokluzováním spojky vyřešili zablokováním rychlostní skříně a jezdilo by se jenom na jedničku.

Napsal jsem jim znovu, aby si to pozorně přečetli a zkusili opravdu odpovědět na konkrétní dotaz a aby jen nekopírovali univerzální odpověď.

 

P.S: Netušíte někdo, jestli je pro ČT dražší samotný přenos vyššího datového objemu při HD přenosech? (Nemluvím o náročnější technice na stadionu, ale tu přece už mají, ne?) To by totiž ta redukce sportovních přenosů najednou začala dávat smysl, protože touto změnou se např. během playoff extraligy ušetří kus peněz. Později spustí třeba druhý HD kanál, ale něco ušetříno už bude a co je doma, to se počítá ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje korespondence s ČT:

 

Dobrý den

Kterou chytrou hlavu napadlo dát k dispozici HD kanál výlučně programu ČT1. Když to nejlepší co se v HD rozlišení vysílá jsou právě dokumenty a sport. A na podzim jste slibovali, že HD přepínací program zůstane zachován. To teď všechny dokumenty na ČT2 a sport na ČT4 budete vysílat v SD rozlišení? - fotbal, olympiádu atd...? To je ovšem velký krok zpět.

A pak se nedivte, že ČT ubývají diváci.

 

Vážený pane

 

děkujeme za Váš zájem o vysílání České televize.

 

Mrzí nás, že nejste spokojen se změnami ve vysílání programu ČTHD. Co se týče olympiády v Londýně, situace a možnosti odvysílání v HD teprve řešíme. Není tedy vyloučené, že v době takovýchto významných akcí sportovní přenosy na ČTHD zařadíme.

 

Jménem mým i mých kolegů Vám přeji hezké chvíle ve společnosti České televize.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinými slovy:

 

Čekejte druhý HD kanál tak na podzim. Pokud by těch stížností ovšem příšlo více, začneme uvažovat i o létě a do té doby musíte doufat, že budeme natolik velkorysý a olympiádu nabídneme "exkluzivně" na ČT1 HD, jelikož ta akce je fakt cool. O to, že nám za to platíte, a přijdete o dokumenty a sport, si nedělejte starosti... však my to nějak vyřešíme. :lol:

 

Jo... žije se tu skvěle. A teď ten o tom, jak UPC rozšíří nabídku :lol:

  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...