Přejít na obsah

CI rozhraní a CA moduly


Návštěvník Retiree

Doporučené příspěvky

Návštěvník Retiree

Balky > Každý multiplex obsahuje veškeré EPG informace všech ostatních multiplexů v síti. Jak si s tím příslušné zařízení poradí je už jiná otázka. "EPG je vysielané pre programy v danom multiplexe a pre programy frekvenčne susedných multiplexov" tohle je z principu nemožné, ale spíše jen špatně formulované konstatování... Tuner naladí vždy jeden televizní kanál=jeden multiplex...

Závada, kterou popisuje Wencel, svědčí (nejpravděpodobněji) o chybné funkci CI rozhraní televizoru. CA modul v CI slotu slouží skutečně jen k dekódování placených programů, ale...

Jiná závada, kterou také způsobovala vada CI, se tu už také řešila a tv byl reklamován. Viz viewtopic.php?f=10&t=4426

Moduly CA a CA+ se chovají poněkud odlišně a poněkud neočekávaně, takže king555 i Wencel by měli uvést jaký CAM používají, asi nelze srovnávat různé verze CI rozhraní.

Mě osobně celkem nevadí, když nový CAM po zapnutí tv oznámí, že ověření bylo úspěšné, ale vadí mi (slušná formulace), když se ověření nezdaří a tv se restartuje, i vícekrát po sobě (Sam D5500)... Myslím, že je to chyba firmware modulu, ale naděje na opravu fw asi nulová.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník wencel

Mám CI+, nevím kde na něm zjistit typ, mám tu part number: 001202-05011118-0000, pak ještě CAM-ID ale to už je asi identifikační údaj pro providera.

DVB Number: 5877

Další jiné identifikační údaje na modulu nemám :( A jinak při každém zapnutí TV taky oznamuje začátek ověření a pak úspěšné ověření, tento dialog ale musím už sám zrušit (samo to nezmizí), ale když je to jen jednou při zapnutí tak se to dá vydržet. Ty chybějící názvy programů mi ale vadí.

Navíc jsem zjistil že při automatickém ladění TV s vloženým CI to najde rádia jako TV programy (a uloží mezi TV), když ale dám to samé automatické ladění bez vloženého CI tak to rádia najde skutečně jako rádia (a neukládá do seznamu TV ale správně jako Rádio). Tak doufám že je to skutečně vada TV a nikoli toho CI. Teď jsem si ale objednal nový balíček služeb Internetu+TV s tímto CI a teď to vypadá že budu měsíc bez TV, docela mě to štve :( Má smysl služby zrušit do 14 dnů při sjednání na dálku a pak znovu objednat?

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Balky > Každý multiplex obsahuje veškeré EPG informace všech ostatních multiplexů v síti. Jak si s tím příslušné zařízení poradí je už jiná otázka. "EPG je vysielané pre programy v danom multiplexe a pre programy frekvenčne susedných multiplexov" tohle je z principu nemožné, ale spíše jen špatně formulované konstatování... Tuner naladí vždy jeden televizní kanál=jeden multiplex...(

 

No musím tě zklamat, opravdu se v každém multiplexu vysílá EPG pro všechny programy, tedy pro všech 122 programů TV a pro většinu rádií na 7 dní dopředu.

 

K problému s nahrávání ČT2 HD, Prima family HD, Barrandov TV HD a HD+ : u LG o tom vědí, před vánoci se to snažili řešit a příští týden by snad měla být první Beta verze FW opravující tento problém

  • -
  • -
  • Jiná služba
  • nic
  • UPC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník wencel

Aha super, mě v listopadu tvrdili že o ničem neví a TV mi vrátili těsně před vánocemi v prosinci z reklamace, ale dle popisu z opravy mi tam přeci jen něco měnili, tak uvídíme jak se servis popere s tím CI :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

technik>není mi jasné, koho musíš zklamat, mě nebo Balkyho? (cituješ můj příspěvek)

Ještě dodatek: Nemyslím si, že v kabelové síti UPC jsou šířeny opravné (jakékoli) firmwary výrobců televizorů. Nejnovější firmware je třeba stáhnout z webu výrobce (LG neznám). V tv bývá funkce pro aktualizaci fw z USB...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

EPG je vysielané v SK tak ako som napísal z dôvodu šetrenia množstva prenesených dát. Technicky to nie je problém. Možno je to v CZ vysielané inak.

Presne preto sa EPG objaví len na skupine programov a na ostatných až po prepnutí na daný program. Ostatné je vec ukladania do pamäti zariadenia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Což je ovšem naprostý technický nesmysl, nicméně je to Tvůj názor...

 

Každý multiplex obsahuje veškeré EPG informace všech ostatních multiplexů v síti. Jak si s tím příslušné zařízení poradí je už jiná otázka.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Technický nesmysl to není. Jsou teoreticky 3 možnosti vysílání EPG:

1/ EPG - nyní a příští (present/ follow) a dlouhodobé (scheduled) vysílané jen pro konkrétní multiplex. Využívá se hlavně u DVBT

2/ EPG - nyní a příští (present/ follow) pro všechny multiplexy a dlouhodobé (scheduled) vysílané jen pro konkrétní multiplex.

3/ EPG - nyní a příští (present/ follow) a dlouhodobé (scheduled) vysílané pro všechny multiplexy . Takto vysílá české UPC

 

 

Pokud je vysíláno podle 1/ mělo by se do 2 sec načíst u programů aktuálního muxu EPG pro současný a příští program a "dlouhodobé" EPG se načte do 30-60 sec.

Pokud je vysíláno podle 2/ mělo by se do 10 sec načíst u všech programů EPG pro současný a příští program. Po přepnutí na konkrétní multiplex se "dlouhodobé" EPG načte do 30-60 sec. A tak stále dále a dále pokud se nepopřepíná na všechny muxy.

Pokud je vysíláno podle 3/ mělo by se do 10 sec načíst u všech programů EPG pro současný a příští program a "dlouhodobé" EPG se načte do 30-60 sec.

  • -
  • -
  • Jiná služba
  • nic
  • UPC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Tím nesmyslem jsem myslel toto:

EPG je vysielané pre programy v danom multiplexe a pre programy frekvenčne susedných multiplexov. ...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník wencel
technik>není mi jasné, koho musíš zklamat, mě nebo Balkyho? (cituješ můj příspěvek)

Ještě dodatek: Nemyslím si, že v kabelové síti UPC jsou šířeny opravné (jakékoli) firmwary výrobců televizorů. Nejnovější firmware je třeba stáhnout z webu výrobce (LG neznám). V tv bývá funkce pro aktualizaci fw z USB...

V TV je funkce pro aktualizaci z internetu, a jelikož mám net do TV ethernetem připojen (je to Smart TV) tak to normálně funguje, jenomže už mám poslední aktuální takže momentálně smůla. Vím že po kabelové sítí bych si těžko firmare LG televize aktualizovat, jde to jen přes inernet nebo USB.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...