Přejít na obsah

Kterou TV kartu?


Návštěvník kompotto

Doporučené příspěvky

Návštěvník kompotto

Zdravím,

chtěl bych se zeptat jakou vybrat TV kartu. Nic o TV kartách nevím. Mám upc, ze zdi mi vede jeden kabel do routru na net. Druhej kabel ze zdi vede do set top boxu. Z toho zas přes scart a ještě jeden kulatej bílej kabel do tv. Mám asi 80 kanálů a obcas bych chtěl něco nahrát. Hlavně aby šly, pokud možno, nahrávat všechny programy. Také bych preferoval (jestli se nepletu) duální TV kartu, abych mohl nahrávat a dívat se současně na jiný program.

 

Může mi prosím někdo poradit nějakou konkrétní? Něco od litra do dvou tisíc. Nejlépe na czc nebo alze, díky za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Tv karty (tunery) existují externí, připojitelné k pc pomocí USB a interní - u nich musíš znát typ sběrnice svého PC. Starší desky mají sběrnici a sloty pouze PCI, novější mají většinou pouze PCI expres s odlišnými sloty, takže karty nejsou zaměnitelné. Takže nejprve si zjisti typ základní desky (jakými sloty je osazena), pak je možno doporučit interní kartu. Typ tuneru Ti nejlépe doporučí kolega Ivo Mašek, až sem zavítá.

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na vyber mas priblizne z techto karet:

 

Technisat CableStar HD 2 + CI modul - do PCI slotu

Technisat CableStar Combo HD CI - do USB

 

Mystique CaBiX-C2 + Mystique View CI rozhraní - do PCI slotu

 

TerraTec H7 Hybrid - do USB

 

Technotrend CT-3650 HDTV USB+CI DVB-C+T - do USB

 

Technisaty a Mystique CaBiX funguji dobre, coz zde potvrdili zdejsi uzivatele.

Technotrend nenadavno zacala nabizet i Lica na svem webu dvb-c-shop.cz

 

Kazdopadne pocitej s tim ze do dou tisic se nevlezes ani nahodou, protoze k TV karte si jeste musis poridit za 1500 dekodovaci CA modul s kartou od UPC.

 

Jinak vsechny karty maji jeden tuner, takze soucasne nahravani a sledovani jineho kanalu asi nepujde, max. mozna v ramci jednoho muxu.

 

Dalsi podrobnosti jsou zde: viewtopic.php?f=10&t=2239

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník kompotto

Díky za odpověď. Takže bych musel koupit třeba Technisat CableStar HD 2 zhruba za 1700 Kč a do toho koupit kódovací kartu, třeba CA MODUL CONAX CAS7 (http://www.dvb-c-shop.cz/produkty/ca-mo ... x-cas7.htm) a to celý bych dal do PC. Na bílej kabej ze zdi co teď vede do settoboxu bych dal rozdvojku a jedna strana by šla do settop boxu a ruhá do PC?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník kompotto

Pokud vím, tak do PCIe se většinou dává grafická karta, a ten slot tam bývá jen jednou. Směred dolů na desce jsou pak zhruba tři PCI, tam se dávají přídavný usb, zvuková karta... a i tv karta, nebo ne? Jinak mám Intel core duo, soket 775, což není zdaleka nejnovější. Tak snad nebudou problémy.

Jestli ale jsou s tím stále nevyřešený problémy, zkusím tedy spíš Mystique CaBiX-C2. Nebo ta taky zlobí?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

Na grafiku je PCIe x16. Pak tam bývá někdy PCIe x8 nebo x4 a několik PCIe (takový krátký sběrnice). Ale minimálně jeden PCI takřka vždy taky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Velmi záleží na výrobci desky, já mám třeba letošní HP a ten má pouze PCIe (a neosazený PCImini), takže karty ze starého pc jsou mi k ničemu. K těm tunerům, hardware bývá většinou dobrý, dodaný software většinou za moc nestojí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...