Přejít na obsah

WiFi x LAN - vyřešeno


Návštěvník sebior

Doporučené příspěvky

Návštěvník sebior

Tak jsem se na chvilku dostal k pokusům.

1) na stolním PC po přeinstalaci systému se stránky fóra nenačtou (před tím ano). Pokud k upczone přistoupím přes nějaké freeproxy, stránky se i z tohoto PC načtou.

2) přímo k modemu jsem se připojil přes kabel notebookem=>dostal jsem novou ext. IP adresu a notebook fórum načetl. Tak jsem zpátky zapojil router a switch, do routeru jsem naklonoval MAC adresu z notebooku a výsledek? Ext. IP adresa zůstala jako při připojení notebooku napřímo k modemu, z notebooku se na fórum dostanu jak z WiFi tak přes UTP (to původně nešlo), ale stolní počítač stránky fóra nenačte.

Logiku v tom nevidím.

 

Dplnění:

Synův stolní PC (zapojený do stejného switche) stránky fóra v pohodě načte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník sebior

Ten stolní PC do přeinstalace fórum normálně načítal. Byly na něm 32b Visty HP. Přeformátování HDD a nová instalace 32b Vist HP. Stejná vnitřní IP adresa. Nově vše funguje "jen" to nenačítá toto fórum a nenačte měření rychlosti na cesnet.cz.

Přímo k modemu jsem tento PC připojit nezkoušel. To jsem udělal pouze s notebookem, jak jsem psal výše.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník sebior

Později to vyzkouším, ale to samé jsem udělal s notebookem. Ten předtím fórum přes WiFi načetl, ale přes LAN ne. Po přímém napojení notebooku kabelem na Ubee modem došlo k načtení tohoto fóra. Myslel jsem že je to změnou ext. IP adresy. Tak jsem do routeru naklonoval MAC adresu z notebooku, aby mi zůstala tato nová ext. IP adresa. Obnovil jsem zapojení tzn. modem -> wifi router -> switch -> koncová zařízení a zkoušel. Notebook načte fórum jak přes WiFi, tak nově i přes LAN. Přeinstalovaný stolní PC fórum nenačte (před přeinstalací oper. systému načetl). A do stejného switche zapojený synův stolní PC fórum načte. Vnitřní IP adresy stolních PC přiděluje router na pevno, na základě jejich MAC adres. Rozum mi to nebere, ale jsem jen poučený laik.

Podezříval jsem z nějaké nekalosti router Edimax, ale po té co podobné problémy mají i jiní, tak už nevím. Měnit se mi ho moc nechce, jeho WiFi umí v paneláku přes 2 železobetonové zdi v zahuštěním éteru protlačit reálnou rychlost na 2,4GHz kolem 50 Mbit/s.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...