Přejít na obsah

Router


Sparhawk

Doporučené příspěvky

Zdravim, dnes mi byl aktivovan Fiber 120, problem je ten, ze muj router DIR-615 v kombinaci s Edimax EW7711Usn to nejak nedava a dosahuji max rychlosti okolo 40/10 misto 120/10... pokud propojim pres router primo Cat5 cablem, tak je rychlost alespon 80/10.. Proto bych rad, jestli by mi nekdo nedoporucil router + wifi adapter do pc, at uz PCI ci USB, ktery by zvladl prenos full speedu... Cena samozrejme rozhoduje, nemusi to byt zadne extra znacky jako je cisco apod... Klidne i nejaky ten TPlink apod, hlavne ne uz asi D-LINK, nebot jsem mel dva a ani s jednim moc spokojen nejsem...

 

Dekuji za radu

  • 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • VTV Box
  • Zlín
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak sem neodolal a otestoval ještě dneska :lol:

otestovat sem moh jenom propustnost po kabelu, protože mám k dispozici jenom postarší notebook se starou wifi síťovkou...

výsledky na speedtestu sou stejný...

1518914754.png

 

rozdíl se projevuje až u dlouhodobýho přenosu, kdy si tplink dává jednou za čas menší přestávku, cisco valí nonstop naplno... otázkou je, jestli na to nemá vliv skutečnost, že to jede prakticky celkem přes dva routery - mám wifi modem...

tplink.pngcisco.png

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Wow, tak to jsem necekal, ze test bude tak rychle :) Diky moc.. Ja bych si klidne pockal na cisco, ale za 1. budou pry nejdrive za mesic a za 2. coz je pro me vice dulezite, nechce se mi platit za pronajem vice, kdyz si router muzu koupit sam.. kazdopadne dle Vasehu nazoru by nemel byt problem pokud zvolim ten TPlink, nebo doporucujete neco jineho? Diky za rychlou odpoved, rad bych si dneska nejaky ten router, cat6 kabel a popripade i nejaky ten wifi adapter do pc objednal, abych to mel na vikend doma..

  • 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • VTV Box
  • Zlín
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

za tu cenu je tp-link super, obecně tplink dělá dobrý věci :) jenom je třeba dávat pozor na nastavení upnp - když se nevypne, tak je rychlost dost nestabilní, ale s tim má problém víc značek, dokonce i můj původní wifi router cisco jel líp s vypnutym upnp... wifi modemy nebudou dřív jak v lednu, co sem tak vyzjistil... při volbě wifi adaptéru je třeba vybírat s rychlostí 300 Mb/s - 150 Mb/s download a 150 Mb/s upload...

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...