Přejít na obsah

Zapojení na dva televizory.


Návštěvník c12345

Doporučené příspěvky

Návštěvník c12345

Dobrý den,

V současné době mám řešené zapojení na dva CRT televizory takto jeden kabel od zásuvky k první televizy v obýváku (settobox 5OOO) kde u tohoto settoboxu to mám rozdvojené a vedeno dále do další televize k dětem do pokoje. Takže já mám v obýváku digitál a děti v pokoji analogovou nabídku. V zhledem k tomu že si hodlám zakoupit televizor Samsung LE46C650 tak rovnou bych chtěl vyměnit veškeré rozvody a hodlám to zapojit takhle : do zásuvky UPC rovnou dát rozbočovač (nějaký kovový samozřejmě) na F konektory a zkrátka jednu cestu vést k první (nové televizy) a druhou cestu rovnou od rozbočovače na druhou televizi do dětského pokoje. Vzdálenost od zásuvky jk první televizi cca 7 m a ke druhé cca 2O m. Chtěl bych se zeptat zda to takhle je lepší než to rozbočovat až u settoboxu a zda i v dětském pokoji prozatimně jim půjde televize (analog) protože chci koupit modul do nové televize a starý settobox dát dětem do pokoje. Chtěl bych znát vaše názory samozřejmě kabel bude nějaký kvalitnější asi Belden.

 

2/možná laická otázka jak dám rovnou rozbočovač na F konektory do té UPC zásuvky když na rozbočovači i na zásuvce (laicky to napíšu je otvor se středovou dírou) existuje mezi to nějaká spojka, aby to šlo našroubovat , nebo to řešit přechodkou F-IEC samec samice a normálně to do sebe zasunout a dole už je mi to jasný dvakoaxiáli na F konektory...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Idealni je to rozbocit u zasuvky, ale pokud mas vzdalenejsi pokoj po ceste k prvnimu, tak bych z toho nedelal vedu a klidne to rozbocil az nekde v prvnim pokoji u STB at nemusis zbytecne tahat moc koaxu stejnou cestou 2x.

 

Pokud pouzijes rozbocovac s F konektory u zasuvky tak pouzij redukci na kterou odkazuje Son.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Návštěvník Pavel.Le

Předem se omlouvám, za možná stupidní dotaz, ale v oboru VF nejsem znalec; dostal jsem od kamaráda trojnásobně stíněný koax, abych si zavedl signál ke druhé TV v dětském pokoji. Nevím ale, které stínění (nebo všechny?) mám "zapojit" na obrubu konektoru, aby se co nejlépe zachovaly vlastnosti kabelu. A ještě jedna věc, konektor je lepší šroubovací, nebo nějaký krimplovací? Mohli by jste doporučit? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník c12345

Úplně jednoduše pokud nemáš krimpovací kleště tak konektory použij šroubovací a s tím stíněním si nedělej starosti /nařízni koax cca 1 cm a sundej tu bílou vrstvu. pod tím budeš mít jakýsi alobal ten ohni směrem na kabel, odřízni to bílý až na drát a naposled na to našroubuj podle tlouštky kabelu ten konektor. Mám všude šroubovací konektory a maximální spokojenost. Důležitý ja kvalitní koax já mám např. Belkin a rovněž je třikrát stíněný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA
Předem se omlouvám, za možná stupidní dotaz, ale v oboru VF nejsem znalec; dostal jsem od kamaráda trojnásobně stíněný koax, abych si zavedl signál ke druhé TV v dětském pokoji. Nevím ale, které stínění (nebo všechny?) mám "zapojit" na obrubu konektoru, aby se co nejlépe zachovaly vlastnosti kabelu. A ještě jedna věc, konektor je lepší šroubovací, nebo nějaký krimplovací? Mohli by jste doporučit? Díky
Pokud nejseš znalec, tak si objednej technika od UPC ať ti udělá rozvod pro 2 TV. Je to lepší než cosi bastlit sám a pak mít akorát zlost, když to případně nebude fungovat. Těch pár korun za to určitě stojí.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

Laik neumí ani správně odizolovat kabel a použití šroubovacích F konektorů s přehýbáním fólie přes plášť kabelu je naprosto špatně. Proto taky existují kompresní nebo krimpovací konektory.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník pepeDC

co je špatného na šroubovacích konektorech? je-li správně udělaný, tak ničemu nemůže vadit. hlavní je dodržovat stejný průměr vodiče a konektoru, ale tak to platí jak u kompresnich tak i krimpovacích a samozřejmě mít neodflaknuté stínění.

 

navíc jsou případy kdy jiný než šroubovací konektor dát prostě už nejde - s kompresníma či krimpovacíma kleštěma se tam již není jak dostat.

 

pakliže konektory nacházi venku, tak ať jsou jakékoliv je vhodné je ještě přetáhnout samosvařovací páskou, pak je klid

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...