Přejít na obsah

DVB-T titulky


Návštěvník shrap

Doporučené příspěvky

Návštěvník shrap

Zdravim,

mel sem pocit, ze se to tu mozna nekdy resilo, lec, nenasel jsem. Jak je to s DVB-T© titulkama v siti UPC? Vysilaji se nekde? Proc je nevysila treba HBO (a dalsi filmove kanaly), kde by se to opravdu uzilo? Ma nekdo erudovanou odpoved? Diky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V DVB-C se titulky vysílají u některých pořadů na HBO, AXN scif a crimi, Extreme sport.

 

Problém vysílání v češtině a originálním zvuku s titulky bude nejspíše v ceně. Programer musí zaplatit za tlumočení i titulky, tak to pro ně není nejvýhodnější.

 

Nejrozumější by bylo dotázat se přímo programerů u programů, které bys chtěl s titulky

  • 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • modem, VTV box
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Návštěvník shrap

Pokud by to nekoho zajimalo, psal jsem dotaz na HBO:

Dobrý den, zajímalo by mě, proč ve vašem digitální vysílání nepodporujete (nevysíláte) titulky ve standardu DVB. Konkrétně v kabelové síti UPC. Minimálně ke všem filmům, které vysíláte v pondělí s titulky (vynucenými), byste je mohli vysílat pokaždé. Nebo se jedná o technický problém na straně poskytovatele, tedy UPC? Děkuji za odpověď. S pozdravem

 

Prisla odpoved:

Dobrý den,

Ano, je to jak píšete. Problém není titulky přidat, ale přidat je tak, aby byly kompatibilní s různými Set top boxy různých kabelových i IPTV operátorů, což je bohužel dost složité.

S pozdravem

HBO Online Support

 

Presto mam taky pocit, ze u nekterych poradu (filmu) jsem titulky na HBO videl (a nemyslim pondelni vysilani v puvodnim zneni s titulky), bylo to ale uz pred nejakou dobou. V posledni dobe bych rek, ze uz to ani nezkousi. Nebo mate jine zkusenosti?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Připadám si jak u "blbejch" na dvorečku.

DVB titulky vysílá ten kdo vyrábí program - HBO. U programu Cinemax to bez problémů funguje a u HBO by to fungovat nemělo. To opravdu není pravda. Pokud by vysílali titulky ke všem pořadům, tak si je budeš moci vybrat nebo zakázat.

 

Co ti z HBO nenapsali je zkutečnost, že je dost míst, kde se HBO vysílá ještě analogově, kde pokud je pořad v originálním zvuku s titulky tak je musíš do obrazu vložit. Pokud ale budou dávat titulky ke všemu, tak "analogoví" zákazníci budou nadávat, že mají zvuk česky a ještě k tomu české titulky.

Samozřejmě se to dá řešit, ale na straně HBO (DVB titulky / titulky pro neslyšící) ale to maďaři asi neumí. Tak je lepší napsat, že jsou problémy s STB

  • -
  • -
  • Jiná služba
  • nic
  • UPC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Katoda

Taky mi připadá odpověď z HBO jako nesmysl.

Pokud vím, tak u docela velkého počtu filmů DVB titulky šly i u HBO ve standardním rozlišení a často jsem je využíval, protože jsem dával přednost původnímu znění před českým dabingem. Například celý seriál Impérium: Mafie v Atlantic City bylo možno na HBO SD sledovat buďto s českým dabingem nebo v původním znění a k tomu si zvolit české titulky.

Bohužel u HBO HD tato možnost není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Conquest

Jestli to nebude o tom, že i české programy v HD (PRIMA, NOVA) nejsou vysílané s teletextem :) HD programy jsou v UPC okleštěné o další služby!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A o jaké další služby jsou HD programy u UPC okleštěny?

Takový program Nova HD dodává UPC přímo Nova, takže je to o tom, že Nova do HD signálu TXT nevkládá.

Prima do svého studiového signálu také nevkládá TXT. Tak ho tam UPC samovolně vkládat nemůže ....

 

Eurosport HD také nevylílá TXT a v SD verzi ano - :shock:

Barrandov TV HD také nevylílá TXT a v SD verzi ano - :shock:

  • -
  • -
  • Jiná služba
  • nic
  • UPC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Conquest

Ještě mě napadá, ale to není problém ani UPC a ani samotných tv stanic, že nelze měnit formát obrazu. Tak že v HD neroztáhnu obraz vysílající v 4:3

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...