Přejít na obsah

změna ip adresy


Návštěvník aldik

Doporučené příspěvky

Návštěvník Mr.Lolendo

Jenom jestli si rozumíme... mám modem od upc takže když jej vyměním za jiný tak to pojede?

 

V tom případě jak mě upc identifikuje kdo jsem a jakou mám mít rychlost připojení?

Jedině mě napadá že mají pro každého vyhrazené/ný port/y.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Mr.Lolendo

Výborně teď si rozumíme. To jasné když si připojím cokoliv za modem upc... Celou dobu mluvím o Gateway a internetové ip. To je snad jasný že v lokální síti si mohu vše nastavit jak chci. JOJ to je diskuse :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenom jestli si rozumíme... mám modem od upc takže když jej vyměním za jiný tak to pojede?

 

V tom případě jak mě upc identifikuje kdo jsem a jakou mám mít rychlost připojení?

Jedině mě napadá že mají pro každého vyhrazené/ný port/y.

Reagoval jsem na tuto tvoji odpověď ...

 

Modem má svou MAC adresu registrovanou v systému UPC a je přiřazena konkrétnímu zákazníkovy, podle toho dostává konfigurační soubor s rychlostma (řečeno velmi zjednodušeně).

 

Zařízení které připojíš za tento modem registruje DHCP server a modem, podle příslušného tarifu můžeš mít 1 - 3 IP adresy (možná i více, ale to je jedno).

Pokud máš tarif u kterého je pouze 1 IP adresa tak po výměně koncového zařízení (PC, NB, router ...) musíš resetovat modem (vypnutím z elektřiny).

Jak tu bylo psáno, je to dynamická IP, takže pokud nebudeš delší dobu připojen můžeš dostat jinou. Pokud si ji nastavíš v PC nebo routeru jako pevnou, tak ti po nějakém čase (cca1 hodině) přestane jet připojení.

Pokud si připlatíš za pevnou IP měl bys vždy dostat stejnou (s omezením ze strany UPC, že při rekonfiguraci sítě dojde k její změně), ta je ovšem zaregistrovaná v systému. Pokud tedy změníš zařízení, ke kterému chceš pevnou IP, tak musíš zavolat KC aby ti změnili MAC adresu pro pevnou IP.

  • 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • modem, VTV box
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník JirkaH
Výborně teď si rozumíme. To jasné když si připojím cokoliv za modem upc... Celou dobu mluvím o Gateway a internetové ip. To je snad jasný že v lokální síti si mohu vše nastavit jak chci. JOJ to je diskuse :-D

 

Nejde o zadnou lokalni sit, tu mas kdyz si zapojis za modem router.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník pavolk1

Mám taky otázku. Když si změním Mac adresu tak se mi změní i IP adresa, to už vím. Ale chci se zeptat jestli to UPC nevadí kdybych si třeba 5x denně měnil MAC adresu routeru abych dostal novou IP.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lejno
Mám taky otázku. Když si změním Mac adresu tak se mi změní i IP adresa, to už vím. Ale chci se zeptat jestli to UPC nevadí kdybych si třeba 5x denně měnil MAC adresu routeru abych dostal novou IP.

Nevadí to, ale někdy může být efekt změny IP k ničemu. Třeba když totéž před tebou udělal už někdo jiný a stejně nic nestáhneš a musíš čekat :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...