Přejít na obsah

Kaon KCF-B3000HCO - problém připojením přes HDMI


Návštěvník zozo

Doporučené příspěvky

Návštěvník omicron

...Nechci Te strasit, ale ...PVR funkce uvedeneho zarizeni se vubec nedaji se znackovym HDD recorderem srovnavat...

 

No asi to bude tim, ze PVR (to je samostatna sorta pristroju) neni HDD rekorder :lol:

Mozna jsi to nepostrehl, ale definice pro tyto dva pristroje jsou ruzne, od kazdeho se ocekava neco jineho, a kazdy z nich ma jine funkce a zpracovani obrazu.

To znamena, ze KAON (uznavam sam ze nic moc) je PVR, a ne HDD rekorder s PVR funkcemi...

 

Nezlob se na me, ale nemas pravdu. Pokud zarizeni funkce umoznuje(primo se v popisu uvadeji), tak by mely byt funkcni a spolehlive. Fajn, to ze nemuzu editovat z nejakeho duvodu ulozene video jeste preziju, ale ze se neda spolehnou na to jestli se jeste na nahrane porady vubec podivam (mimochodem vcera jsem opet nahraval dva porady najednou a jeden z ulozeny souboru je necitelny) je opravdu problem. Nechtel jsem porovnavat funkce HDD vs STB s PVR, ale jejich spolehlivost.

 

No ja se vubec nezlobim, i kdyz pravdu mam :lol:

 

Pokud si jeste jednou a dukladne muj prispevek prectes pochopis mozna proc.

Vubec jsem se nezabyval tim, jak dokonale ma KAON implementovane PVR funkce, ale tim, ze jsem se Ti snazil vysvetlit ze PVR a HDD rekorder jsou dve ruzne koncepce s ruznymi funkcemi, nebot jsi to ve svem predchozim prispevku z neznalosti drobet pomotal.

 

O nejake editaci, strihu, zpracovani ci rekompresi se u PVR proste mluvit neda, na rozdil od rekorderu JEN nahrava na HDD vysilany stream v 1:1, nic vic, nic min. Muze mit napr. pomocne funkce typu TimeShift apod.

 

Jinak souhlasim, ze KAON je zatim shit, pomaly, nespolehlivy, s mizernym firmware a divnym ovladanim. Jen doufam, ze to rychle vychytaji, coz zatim ale nevypada...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...Nechci Te strasit, ale ...PVR funkce uvedeneho zarizeni se vubec nedaji se znackovym HDD recorderem srovnavat...

 

No asi to bude tim, ze PVR (to je samostatna sorta pristroju) neni HDD rekorder :lol:

Mozna jsi to nepostrehl, ale definice pro tyto dva pristroje jsou ruzne, od kazdeho se ocekava neco jineho, a kazdy z nich ma jine funkce a zpracovani obrazu.

To znamena, ze KAON (uznavam sam ze nic moc) je PVR, a ne HDD rekorder s PVR funkcemi...

 

Nezlob se na me, ale nemas pravdu. Pokud zarizeni funkce umoznuje(primo se v popisu uvadeji), tak by mely byt funkcni a spolehlive. Fajn, to ze nemuzu editovat z nejakeho duvodu ulozene video jeste preziju, ale ze se neda spolehnou na to jestli se jeste na nahrane porady vubec podivam (mimochodem vcera jsem opet nahraval dva porady najednou a jeden z ulozeny souboru je necitelny) je opravdu problem. Nechtel jsem porovnavat funkce HDD vs STB s PVR, ale jejich spolehlivost.

 

No ja se vubec nezlobim, i kdyz pravdu mam :lol:

 

Pokud si jeste jednou a dukladne muj prispevek prectes pochopis mozna proc.

Vubec jsem se nezabyval tim, jak dokonale ma KAON implementovane PVR funkce, ale tim, ze jsem se Ti snazil vysvetlit ze PVR a HDD rekorder jsou dve ruzne koncepce s ruznymi funkcemi, nebot jsi to ve svem predchozim prispevku z neznalosti drobet pomotal.

 

O nejake editaci, strihu, zpracovani ci rekompresi se u PVR proste mluvit neda, na rozdil od rekorderu JEN nahrava na HDD vysilany stream v 1:1, nic vic, nic min. Muze mit napr. pomocne funkce typu TimeShift apod.

 

Jinak souhlasim, ze KAON je zatim shit, pomaly, nespolehlivy, s mizernym firmware a divnym ovladanim. Jen doufam, ze to rychle vychytaji, coz zatim ale nevypada...

 

 

Asi tu nasi diskuzi uz uzavreme.. Pokud vemu HDD s DVB-T, tak zde se take muze nahravat na HDD plny stream 1:1. Ale chapu, ze HDD je vetsinou odladene zarizeni s vlastnim systemem a i na miru navrzenym HW. U STB se vetsinou jedna o koncept na bazi stand. PC s tunery a nejakym orezanym a upravenym linuxem. Z toho pak vyplyvaji uvedene problemy - ne z linuxu, ale z neodlanene aplikace nad nim. Takze ano, ve sve podstate mas pravdu co se architektury zarizeni tyce - uznavam. Take doufam, ze fw do kaonu co nejdrive odladi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník UPC-021

Jak se charakterizuje rozdíl mezi PVR a HDD rekordérem? Ve své podstatě to je to myslím samé.

HDD rekordér akorát umí navíc nahrávat s linkových vstupů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník omicron

Jak se charakterizuje rozdíl mezi PVR a HDD rekordérem? Ve své podstatě to je to myslím samé.

HDD rekordér akorát umí navíc nahrávat s linkových vstupů.

 

Ach jo...

 

V podstate - PVR (napr. TiVO apod.) je jen jednoduchy rekorder, obvykle integrovany do nejakeho digitalniho settboxu (prijimace) ci TV, ktery v principu nedela nic jineho, nez jen na HDD zaznamena vysilany transport stream v 1:1, tzn. originalni vysilaci kvalite.Obvykle doplnen napr. TimeShift, preskakovanim reklamy apod. Je to tedy obvykle jen pro DVB TV.

 

HDD (DVD) rekorder je all-in-one zarizeni opet s pevnym diskem, resp. DVD RW mechanikou, ktere umi nahravat i Z analog. vstupu, me tedy svuj vlastni DA prevodnik s nastavitelnou kompresi zaznamu v ruznych krocich, miva tez DVB-T tuner (drive analog).

Miva mnoho vlastnich analog. vstupu a vystupu. Umi zaznamy organizovat, jednoduse strihat a spojovat, prip. exportovat na DVD RW ® atd. atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám taky Samsung a musím říct,že mi to fachá bez problému a taky mám Kaon ten sam.

Zkus tohle:Menu – vstup-Anynet-Ok

Anynet+(HDMI-CEC) zapnuto

Vyhledávání připojených zařízení

Zapnu telku a set-top-box a najede všechno v poho,akorát je fakt,že je to najíždění tak asi 10 svteřin.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

mám Kaon KCF-B3000HCO ( od UPC ) připojený do LCD Samsungu přes HDMI .

Když zapnu Kaon tak při přepnutí na HDMI vstup u LCD se zobrazuje jen info : Vyhledávam signál . a na příjmači preblikává Boot a Init ...

 

jako kdyby se neinicializoval HDMI vystup v Kaonu . Např. musím vypnou TV a zapnou najprv kabel přijmač a pak ručne zvolit HDMI vstup na LCD aby nabehnul obraz.

 

Ma někto obdobný problém ?

 

Mám taky Samsung a musím říct,že mi to fachá bez problému a taky mám Kaon ten sam.

Zkus tohle:Menu – vstup-Anynet-Ok

Anynet+(HDMI-CEC) zapnuto

Vyhledávání připojených zařízení

Zapnu telku a set-top-box a najede všechno v poho,akorát je fakt,že je to najíždění tak asi 10 svteřin.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Návštěvník goldanko
Mám taky Samsung a musím říct,že mi to fachá bez problému a taky mám Kaon ten sam.

Zkus tohle:Menu – vstup-Anynet-Ok

Anynet+(HDMI-CEC) zapnuto

Vyhledávání připojených zařízení

Zapnu telku a set-top-box a najede všechno v poho,akorát je fakt,že je to najíždění tak asi 10 svteřin.

 

Ja mam tiez LCD Samsung, nastaveny Anynet a mam iny problem. Pokial necham zapnuty STB a telku vypnem do rezimu StandBy a zapnem opat, ide mi zvuk, ale nejde obraz. Mam len modru obrazovku. Vyzera to na zle inicializovane HDMI. TV Samsung ma posledne dostupny FW. Uz som vyskusal aj dva rozne kable HDMI. Musim vypnut STB aj TV. Ked chcem, aby sa to zaplo OK, musim najskor zapnut TV a nasledne STB. Viete mi niekto poradit co sa s tym da robit (dost ma to irituje)?

 

Teda ak necham STB zapnuty, vypnem TV do StandBy a znova zapnem TV (je jedno ci hned alebo po nejakom kratsom, ci dlhsom case) = modra obrazovka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...