Přejít na obsah

Kaon KCF-B3001 HD PVR


Návštěvník onak

Doporučené příspěvky

Při listování v EPG to někdy nereaguje, dám šipku vpravo a neposune se to na další pořad, musím zmáčknout znova, stává se to často, je to otravné.

...

mi to dělá taky

 

Zkuste mačkat tlačítka pomaleji, asi mu nesvědčí vysoká rychlost. Handani s tím měli taky na začátku problém

  • 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • modem, VTV box
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník UPC-021

Nemačkám nic protože čtu, za 5 sekund zmáčknu a nic. Takže to vypadá že s Kaonem bude podobná sranda jako s Handanem :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ruzak
Nepoužíváte někdo nějaké "univerzální" dálkové ovládání? Já osobně bych potřeboval, aby ovládalo Kaon, plazmu a domácí kino od Panasonicu a přehrávač Xtreamer. Máte nějaký tip?

Před dvěma roky jsem přešel na Logitech Harmony ovladač a dneska bych si já ani celá rodina neuměla představit být bez něj. Jedním ovladačem:

- TV

- PVR

- DVD

- Receiver (v různých režimech)

- Playstation

A to v různých kombinacích (Activities) s/bez - např. PVR+zvuk normálně z TV, PVR+zvuk přes Receiver atd.

 

Doporučuju nejlépe Harmony One, kde je ale dost vysoká cena (ale pokud nebereš jen soc.dávky tak doporučuju připlatit) :) a nebo kompromis tj.. model Harmony 555. Ten má čb displej, není nutné jej nabíjet (baterie vydrží tak cca. 5 měsíců) a je o dost levnější.

Já mám právě Harmony 555 a za chvíli ho jdu učit nové DO od Kaonu.

 

Jinak ke KAONu: konečně jsem se dočkal. Po více než roce můžu sledovat v HD a nahrávat - hurááá. Oproti PVR Handanu 6000 je to dost velký pokrok - i přes drobné nedostatky a problémky ve firmware. Přesto, alespoň zatím, s Kaonem velká spokojenost....

 

Nevím jakou Playstation ovládáte tímto ovladačem, ale PS3 rozhodně nelze žádným univerzálním dálkovým ovladačem ovládat. Ovládací prvky PS3 pracují na Bluetooth technologi kdežto ovladče na infračervené případně radiové. Možnost tu je, ale je nutno dokoupit speciální zařízení pro konverzi signálů do PS3.

Je to trošku mimo diskuzi ale třeba to někomu pomůže si nenaběhnout aby pak nebyl zklamaný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník hujer
Nevím jakou Playstation ovládáte tímto ovladačem, ale PS3 rozhodně nelze žádným univerzálním dálkovým ovladačem ovládat. Ovládací prvky PS3 pracují na Bluetooth technologi kdežto ovladče na infračervené případně radiové. Možnost tu je, ale je nutno dokoupit speciální zařízení pro konverzi signálů do PS3.

Je to trošku mimo diskuzi ale třeba to někomu pomůže si nenaběhnout aby pak nebyl zklamaný.

Samozřejmě, že pro PS3 mám tento adapter: http://www.logitech.com/en-us/remotes/u ... vices/5732

 

Jinak, Harmony remote jsem právě překonfiguroval pro Kaona. Všechno šlape jak hodinky Prim. :)

Jen bylo nutno jej pár příkazů naučit, jelikož tento typ ještě není v Logitech databázi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dkuchovsky
Jinak, Harmony remote jsem právě překonfiguroval pro Kaona. Všechno šlape jak hodinky Prim. :)

Jen bylo nutno jej pár příkazů naučit, jelikož tento typ ještě není v Logitech databázi.

Super zprava, ja budu svoji 555-ku konfigurovat vecer :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník kremio

Tam jsem se trosku hrabal na netu a na adrese http://prime-downloads.com/search-resul ... 20firmware je par ruznych FW. Server ma ale placeny pristup. Mozna kdo tomu vic hovi, by byl schopen investovat 2USD a overit, zda jsou tyto FW pouzitelne pro odblokovani UPC omezeni.

Ja momentalne zvazuju, zda mam do vymeny Handan --> Kaon vubec jit. Dost jsem vyuzival vicenasobne nahravani a ten pernamentni timeshift se mi principielne nepozdava.Blokuje to nahravaci kanal ve prospech dost diskutabilni funkce. To to nejde v menu vypnout ? Jak to funguje pri prehravani zaznamu ? Nahrava to zbytecne posledne naladeny kanal ? HDD to musi davat dost zabrat - cist a zaroven zapisovat, popr. jeste zapis naprogramovaneho zaznamu, to vse prakticky trvale na ruznych mistech disku = hlavicka a vystavovaci mechanismus dostane zabrat, zahrivani HDD, zbytecna spotreba energie, pravdepodobnost zvyseneho vyskytu chyb zaznamu a snizeni zivotnosti - UPC bude po nejake dobe asi resit dost reklamaci.

No uvidim jake tu jeste budou reakce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník UPC-021

kremio: Zatím jsem nepřišel na to, že by trvalý timeshift něco blokoval, ale možná se pletu.

Disk je na to dělaný aby stále něco zapisoval a četl. Není důvod aby takový disk v tomto provozu nevydržel třeba 40 000 hodin provozu.

 

Další poznatky:

Potřeboval jsem to na chvíli odpojit. Vypl jsem to tedy vypínačem vzadu a asi za 30 minut zapnul, zůstal zapnutý, nereagoval, na obrazovce nic. Musel jsem to znova celé vypnout a znova zapnout.

 

Když se přes scart dívám na HD kanál, tak se obraz trochu zadrhává - zřejmě nestíhá nějaký převodník, ale toto není žádná vada, na HD kanály se v takovém případě dívat moc cenu nemá - snad jen kvůli jiné použité komprese poznám rozdíl mezi ne HD a HD kanálem i na staré telce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník kremio

to UPC21:

Jestli trvale provadi timeshift, tak vyuziva cast zaznamove kapacity, ktera by sla pouzit treba na dalsi programovatelny zaznamovy kanal. Bral bych vzhledem k vyssim datovym tokum omezeni na 2 zaznamove kanaly u HD, ale u SD by mohly byt 4 zaznamove kanaly jako u Handanu.

 

Disk je urcite normalni do PC, mozna AV rada, ale HDD delany na trvaly provoz (serverovy SCSI) by to radne prodrazil. A u beznych HDD se pocita s prestavkami v cinnosti. To ze Kaon dost topi je pravdepodobne znamkou "prehrateho" HDD, jinak tam nema vlastne co topit, pokud jsou spravne dimenzovane chladice chipu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

od včerejška mám Kaon, zatím celkem spokojenost s funkčností, žádný problém s nastavením času jsem neměl, vše proběhlo automaticky, nahrávání podle EPG je pohodlné, akorát v menu nastavení PVR je možnost nastavit přeskočení reklamy, které nefunguje, ať nastavím cokoliv vždy je tam zobrazeno 5 minut., dálkový ovladač se mi moc nelíbí, hlavně ta červená dioda neskutečně svítí, že by stb moc topil se mi nezdá, nad chladičem je teplejší, ale nic hrozného.

  • Basic
  • -
  • Základní, Sport
  • Compal CH7465
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Docela me vadi, ze nelze prehazet uzivatelsky kanaly. Nebo se mylim a jde to nejak, krome oblibenych? Dodavany kabel HDMI nic moc. Jinak spokojenost.

Dalsi postreh: sila signalu 70%, u HD Handanu ukazovalo od 90 do 94%.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...