Přejít na obsah

Nenaladí se frekvence 674


Návštěvník April

Doporučené příspěvky

Zavolat technika, jak jsem psal, pokud to instaloval technik tak je to reklamace instalace.

Může být i problém u UPC (vysílač DVB-T 46 k je na Zeleném Pruhu) a ten pak musí odstranit technik ...

Bez měřáku se to blbě hledá ... . Platíš si službu tak reklamuj.

  • 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • modem, VTV box
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník April

Jj, volat budu, tohle asi sama nevyřeším, myslela jsem, že se to bude dát vyřešit nějak snadno, ale asi ne-e. Co nadělám, nic :-)

 

Navíc v jejich techniky moc důvěru nemám ... jednou zapojoval jeden od nich někomu v baráku televizi a nám ten technik přitom vyhodil internet :roll:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Babo raď!

 

Samozřejmě reklamovat a zavolat technika ale jestli přijde takovej technik jako byl u mě tak nepomůže.

 

Pokud používate originální kabely od UPC, tak ty jsou dostatečně kvalitní i ty koncovky.

Jediný o co bych se pokusil, je ještě více odstínit kabely od pozemního vysílání, já nevím třeba omotat alobalem, aby se alobal dotýkal až koncovek na kabelu a kabel umístit tak aby byl co nejdále od okna, případně za zdí nebo panelem, protože u okna je největší intenzita pozemního vysílání. To platí i o STB, ten zabalit nejde ale pokud možno ho umístit tak, aby byl co nejméně "ozářen" signálem DVB-T"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník April

Jinak kabel UPC sem dával jejich technik. Ten od DVB-T je pravda hodně obyčejnej.

Na jakou vzdálenost můžou ty kabely dělat paseku? Jak daleko jde jejich vyzařování, když blbě stíněj? 10, 20, 30, 50 cm při použití toho nejnejnejblbějšího?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten kabel DVB-T podle mně ten problém nezpůsobuje, samozřejmě by od sebe měly být alespoň cca 10 - 20cm, hlavní problém je, že se vám na kabel UPC indukuje signál DVB-T ale ne z kabelu DVB-T ale ze vzduchu, rovnou od vysílače. Ten kabel UPC funguje jako anténa na pozemní vysílání DVB-T.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník April

Tak vzdálenosti mezi kabelama tu jsou v pohodě. Zvlášť ten od UPC je taženej mimo ostatních.

Ty venku tažený kabely budou asi OK.

 

Dejme tomu, když budu uvažovat nahlas - pokud jsou pod sádrokartonem, kde je UPC zásuvka, poblíž vedený dvoulinky (dřívější majitelka bytu na nich měla nejspíš repráky na balkon a teď už odpojenej kamerovej systém) ... je možný, že by ty kabely od asi repráků vyvedený na balkoně lovily signál DVB-T a ten jejich prostřednictvím putoval vlastně až k výstupu za televizí kolem tý UPC zásuvky a rušil jí?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já už nevím???? Už se mi chce řvát, buď mi nevěříte nebo už nevím.

To rušení nezpůsobuje žádný kabel, který jde kolem zásuvky UPC. Jak myslíte, že funguje pokojová anténa na DVB-T? Chytá signál, který se dostane do pokoje od vysílače a to přes zdi, přes okno atd. Když jste blízko vysílače, máte silného signálu plný byt. Tento signál se pak indukuje na všem co trochu připomína anténu, tedy i na kabelu UPC. Pak už jemom záleží jak kvalitněje je ten kabel UPC stíněnej. Proto navrhuju pokusit se zlepšit stínění kabelu UPC:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník April

Kabel je krátkej a odstíněnej, od okna vzdálenej víc jak 1,5m, i jsem koupila víc odstíněnej, i jsem ho obalila od začátku až do konce alobalem a prd. Tak hledám další možnosti, kde se co ruší. Někde něco je a prostě ten kabel to nejspíš není. A chci eliminovat chybu u sebe, než sem budu hnát technika (stejně je můžu volat až v pondělí), tak vymejšlím, kde by prostě mohl bejt kiks. Jestli je chyba v zásuvce, nebo na cestě od jejich bedny, fajn, ale chci vědět, že tu něco nemám blbě já a co prostě nevidím. Za blba jsem asi tady, nicméně nějak to přežiju :-D

A že mám plnej byt signálu - kruci, to jsem jediná, kdo má plnej byt signálu a nejde mu UPC? Vždyť dneska musí mít v Praze byt DVB-T zaplevelenej kde kdo a určitě kde kdo má i UPC a nikdo si nestěžuje :-o Jsem vzdušnou čarou od Zelenýho pruhu cca 2 kiláky a nevidím na něj. To jen jako že nemám přímej výhled.

 

Já ani nezakostičkuju ani s obaleným kabelem, prostě pokud mi televize stojí u zdi a já u toho nevirgluju s kabelama, tak mám černo. Ani ťuk!

 

A pokud píšete, že každej kabel, kterej vypadá jak anténa indukuje signál, tak logicky předpokládám, že pokud mám na balkoně vyvedenou jakousi dvoulinku, která by teoreticky mohla jako anténa vypadat, a ta dvoulinka je tažená kdovíkde ve zdi, tak předpokládám, že by mohla nést signál a že ten signál by teoreticky mohl rušit tu zásuvku UPC pokud je blízko tý zásuvky ... prostě nahlas přemýšlím no.

 

Když se zdá, že kabel od zásuvky do STB prostě jako anténa nefunguje (prostě je obalenej, odstíněnej a nepomáhá to), tak hledám něco, co jako anténa funguje a co nevidím.

 

Chápu a věřím, ale hledám, kde je kiks. Jestli to vadí, tak si holt budu hledat potichu no.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník April

Jo, to jsem četla, jenže já nechytnu MUX3 ani v STB ani v TV ... prostě se nechytám, nebo při šílených tanečcích hodně mizerně. V tom je to trochu jiný než tenhle odkaz - dotyčný chytal signál alespoň na STB (pokud by to šlo na STB neřeknu ani popel a řeknu, že kiks je v tuneru TV, ale prostě nechytnu a když, tak s obtížema, na TV jsem frekvenci nechytila, stejně čekám na CAM, tak jsem jen projížděla, jestli tam tu 674 vezme - nevzal).

 

Pokud je to však už naindukované přímo na zásuvce, tak je to asi horší, může být nekvalitní domovní rozvod a pod.

 

O to mi jde, pokud je to v zásuvce, tak můžu obalit všechno, co vidím, alobalem a je mi to k ničemu. Pokud se do zásuvky dostává něco, o čem já nevím, nevidím. Tipuju, že UPC asi ty kabely táhne standardně, maj je standardně odstíněný, tudíž přepokládejme, že pokud nikdo jinej problém nemá, tak může být kiks někde u mě právě v tý zásuvce. Proto hledám, co bych já mohla ohledně zásuvky ovlivnit - viz ty kabely z balkonu, který se někde kolem zásuvky ochomejtaj, než sem dotáhnu technika, kterej buď zavede novou, nebo mi řekne slečinko, tady máte rušení ve zdi, protože tam máte nějaký zasr kabely.

 

Taky je možný, že ten STB má starej FW, moje Bravia má třeba taky starej FW a aktualizace třeba pořeší něco, viz to forum, že u Bravií s jiným FW ten problém se 730 není. Což aktualizaci TV jsem nezkoušela a jestli nějakej soft existuje, tak to budu muset asi zkusit taky, nicméně pokud si STB neťukne pořádně, tak nemá cenu rozesrat si ještě TV.

 

Asi si nerozumíme. Ale to je fuk.

 

Jo a jen dodám, že bez kabelu v zásuvce STA na televizi terestrial nenaladím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...