Přejít na obsah

všeobecný POKEC okolo DVB aneb tlachání o všem možném :-)


Návštěvník Big.rob

Doporučené příspěvky

Tě požádat o názor na to proč UPC nezařadí, byť trošku pomršenou, ale přece HD verzi ČT 1

Proc by ji tam meli davat, kdyz ten kanal neni distribuovan v HD rozliseni, ale pouze v upscale, prakticky totez i kdyz z trochu horsim vysledkem zvladne i HD STB ci TV,

tak proc mrhat kapacitou a penezi kvuly takovymu paskvilu.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Big.rob
Big.rob:

Víc je v původní článku, ale ani tam není kompletní výčet.

Zdá se ti ten počet malý nebo naopak velký? A vůbec, chceš si dát tu práci a přepočítat to? :)

http://hn.ihned.cz/c1-35462340-cesi-dnes-jiz-rozumi-73-televiznim-kanalum

 

zda se me to prave strasne mooooc :shock:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník hurka

No možná se pletu, ale mám pocit (a někde se to tady už řešilo) že jakýkoliv studiový upscaling by měl být vydařenější než cokoliv tvořeného doma a navíc (opět jestli se nepletu) by měl být signál HD defaultně v poměru 16:9, což by mě osobně ušetřilo otravné manuální přepínání mezi 16:9 a roztaženým 4:3 (automat u mojí TV nechává při 4:3 po stranách černé pruhy, což mi nevyhovuje).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jaku

Nějak nerozumím tomu co píšeš o přepínání poměru stran.

1) nechceš manuál - chápu já také ne

2) vadí ti, že automat nechá černé pruhy po straně - to nechápu, já mám raději černé pruhy po straně než placatý míč, široké obličeje ...

 

Jinak pokud vím, nikde není dáno, že HD musí a jen pouze být ve formátu 16:9. HD pouze určuje počet řádek. Nejběžněší poměr stran pro TV HD je sice 16:9, ale klidně může být HD převzaté z materiálů pro kino a už jsme u jiného poměru stran. Kromě 16:9 a 4:3 exituje i poměr 14:9 nebo naopak 2,35:1 a další.

Takové samozřejmě lze vysílat v HD kvalitě jen s černými pruhy buď po stranách nebo nahoře a dole.

 

Samozřejmě s tebou souhlasím co se týčerozdílu "profesionálního" upscalingu na speciálním stroji a upscalingu čipem v zařízení koncového uživatele.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník hurka
2) vadí ti, že automat nechá černé pruhy po straně - to nechápu, já mám raději černé pruhy po straně než placatý míč, široké obličeje ...

 

Jinak pokud vím, nikde není dáno, že HD musí a jen pouze být ve formátu 16:9. HD pouze určuje počet řádek. Nejběžněší poměr stran pro TV HD je sice 16:9, ale klidně může být HD převzaté z materiálů pro kino a už jsme u jiného poměru stran. Kromě 16:9 a 4:3 exituje i poměr 14:9 nebo naopak 2,35:1 a další.

Takové samozřejmě lze vysílat v HD kvalitě jen s černými pruhy buď po stranách nebo nahoře a dole.

 

Samozřejmě s tebou souhlasím co se týčerozdílu "profesionálního" upscalingu na speciálním stroji a upscalingu čipem v zařízení koncového uživatele.

 

Placaté míče atd nemám taky rád, já preferuju originální proporce za cenu občas seříznutých vršků hlav a nohou.

Co se týká poměru 16:9 v HD, tak HD zatím nemajíc, můžu jen teoretizovat. Někde jsem četl, že je to pro HD standard a určitě budou cesty, jak to i za cenu částečného ořezu dostat do 16:9, ostatně mám pocit, že se to už nyní občas děje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Největší tuzemská kabelová firma UPC plánuje do konce letošního roku rozšířit svou nabídku digitálních kanálů z dosavadních 87 na 100 programů. ČTK to dnes řekl mluvčí společnosti František Malina. UPC v posledních deseti dnech rozšířila nabídku o rodinný kanál Barrandov TV ve vysokém rozlišení HD, Meteo TV věnovanou počasí a módní program Fashion TV.

 

Společnost v současnosti nabízí 25 českých a slovenských programů a 46 zahraničních kanálů v české verzi. Zbylé kanály jsou ve svém původním jazyce. Od dubna mezi českými programy přibude druhý kanál televize Prima pod označením Cool.

Zákazníky digitální kabelové televize UPC bylo na konci letošního ledna již přes 300.000 českých domácností. Celkově včetně satelitního a analogového připojení televizní služby firmy využívalo na přelomu roku 680.000 domácností. Spolu s internetovým připojením a telefonními službami měla UPC 1,12 milionu zákazníků. Konkurenční O2 TV v současnosti nabízí 70 programů. Její služby využívalo na konci roku 115.000 zákazníků. Počet domácností v dosahu sítě UPC se v loňském roce zvýšil o 33.000 na 1,3 milionu, z toho možnost příjmu digitální TV a internetu mělo 1,19 milionu bytů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...