Přejít na obsah

WD TV HD Media player


Návštěvník Milav

Doporučené příspěvky

Návštěvník Milav

Přehrávač WD TV Media Player je ultra kompaktní přehrávač s vysokým rozlišením

a USB konektorem 2.0, určeným pro připojení k jednotce zábavy prostřednictvím

řady audio/video rozhraní a podporujícím formáty audio, video a grafických souborů.

Podporuje přehrávání video souborů s vysokým rozlišením-až do 1080p prostřednictvím

HDMI připojení nebo přehrávání video souborů se standardním rozlišením pro

méně výkonné televizory. Vysoce kvalitní digitální zvuk je podporován optickým

rozhraním (Toslink).

Pro připojení úložných zařízení USB jsou k dispozici dva porty USB.

Pomocí dálkového ovládání můžete rychle procházet knih***ou médií a konfigurovat

nastavení.

• Rozhraní HDMI pro digitální audio a video soubory s vysokým rozlišením;

• kompozitní rozhraní (RCA, žlutá/bílá/červená) pro analogové AV připojení;

• audio Toslink (optické) pro hi-fi digitální audio;

• funkce Autosource umožňuje přístroji HD media player detekovat a přepnout

k nově rozpoznanému rozhraní. Pokud je přístroj HD media player připojen

pomocí HDMI kabelu, automaticky přepíná do režimu HD;

• rozlišení výstupního obrazového signálu zahrnuje 480i (při použití kompozitního

rozhraní) nebo 480p, 576p, 720i, 720p, 1080i a 1080p (dostupné při použití

rozhraní HDMI);

• stereo nebo vícekanálový digitální výstup pro prostorový zvuk.

 

Založil jsem tohle vlákno, protože myslím, že bude tahle mašinka zajímat více lidí. Mám jí druhý den a základní zkušenosti můžu zatím shrnout takto:

 

Celý přístroj stojí cca 2500,-, v balení je hromě HDMI kabelu vše potřebné ale doporučuji si z webu podpory western digital stáhnout nejdříve nový firmware - koupené zařízení má jedno z prvních fw - 1.00.01. Na webu je už 1.01.02. Člověk zvyklý na bleskový update fw u vypalovček nebo zákl.desek bude asi vyděšený jako já . update fw tady trvá něco přes 5 minut! Už jsem se děsil, že všechno zamrzlo - a to ja asi nejhorší vlastnost mašinky, je dost líná (i když si jde zvyknout). Po zapnutí dálkou trvá 5-10 sec než se něco rozsvítí a celkové reakce na dálku jsou cca 2-3 sec. Takže po stisku tlačítka čekejte co bude. Navíc má dálka dost tvrdou klávesnici. To bylo asi to nejhorší co mě potkalo. :cry:

Po připojení diku si poprvé WD disk indexuje (cca 1-2 min) ale u testovacího disku (5000 fotek a asi 700 video klipů) si to chroustal 10 min.

A to lepší - pro majitele karty Technisat Cablestar HD 2 - wd umí bez úprav přímo přehrávat TS záznam z HD kanálů!! A ve velice dobré kvalitě. :P

 

Při testování mi bral všechny videoformáty (mpeg1+2, m2ts, vob, avi, divx, mov, wmv a mkv. MKV zvládá bez problémů (ale titulky nejsou moc česky-zatím,umí písmo s čárkou, háčkované vynechává) ale musí v MKV být přidaná čeština se stejnou fps - většina BD je v NTSC a čeština v mkv musí být převedena (třeba Besweet) také na NTSC - jinak při pokusu o synchronizaci každých asi 10 sec na zlomek sekundy vypadne. U správně udělaných MKV to šlape suprově. DVD na disku taky přehraje bez problémů (je jedno který vob vyberete, vždy jede od začátku) - ale u žádného filmu (zatím) neumí skákat po kapitolách, jen rychlejší posun dopředu (asi jako na DVD přehrávači 2x). Ale zase si pamatuje (dokud neodpojíte disk) poslední místo přehrávání (u všeho). Fotky umí výborně, ale přehrává je jen ve slideshow s nastavitelnou dobo (3 sec-10min), mizika taky jde bez problémů (testovalů jsem jen waw a mp3). USB 2.0 mi vzalo všechny externí disky (IDE v adaptéru, Seagate PowerGo) a flešky (Kingston, Sandisk, Corsair Voyager), takže s připojením taky problémy nejsou. Jde připojit i přes cinch k "normální" televizi, rozlišení si upraví automaticky (ale jde i ruční volba).

 

To je zatím vše, mašinka je fajn, já ji pořizoval hlavně na přehrávání TS z nahrávek HD kanálů a v tom mě nezklamala, až se vychytá firmware (je to zatím novinka) - hlavně skok po kapitolách a rychlost přepínání, bude to super....

 

Stránka výrobce: http://www.wdc.com/en/products/products.asp?driveid=572&language=en

 

Ptejte se, když bude chvilka, odpovím na dotazy... :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Milav

Přesně - je možné připojit jen externí USB (až 2 najednou) disky. Strukturu BD jsem nezkoušel, ale umí stream BD - m2ts.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Milav

Přesně tak, ale vypíše jako přehratelné jen voby a ať spustíš kterýkoliv, film se pustí od začátku (nebo od posledního přerušení), stejné platí pro BlueRay. A to kupodivu funguje i když HDD odpojím a zase připojím.. Ještě jsem v popisu nenapsal, že má mašinka toslink (audio optický digitální výstup) a během přehrávání je možné u filmů přepínat zvuk i titulky (pokud obsahují)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hm, takže 720p/1080p .mkv h264/x264 AC3 soubory fungují dobře jo ? vim třeba o popcornu, že mu to moc nešlo..eGreat jel líp...Tvix jede nejlíp, ale je moc drahej...

a utáhne to v pohodě velkej externí hdd (1tb) ?

jde mi hlavně o přehrávání .mkv 720p/1080p v x264/h264, 720p divx/xvid .avi...

zni to dobře, ale zaráží mne, že to je poměrně dost levný..

thx

  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Milav

mkv jsou v pohodě, jen musejí mít audio převedené do fps filmu (viz výše), namátkou jsem zkoušel Indy 4, 60 sec, odstřelovač - u všech jsem bohužel musel předělat audio na ntsc 23,9, pak všechno šlo bezvadně - netrhá se obraz, je možné si i ručně nastavit rozlišení výstupu (až do 1080p/60 Hz). Mně cena taky překvapila, ale až na drobnosti (už jsem popisoval) to šlape dobře. 1TB disk nemám, ale v posledním FW píšou o discích přes 500 GB, takže by to měl umět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vim třeba o popcornu, že mu to moc nešlo..

Popcorn A-110 mi jede ok. třeba Samsung Oceanic Life s tokem 40 MB/s :wink: . Nemám interní disk, ale tahám to z Synology DiskStation; pokud s ním nic jiného nedělám, tak to Popcorn přehraje taktak.

  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • V.Station 3.1, VTV STB 2G_A, 3xCAmodul
  • Hradec Králové
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vim třeba o popcornu, že mu to moc nešlo..

Popcorn A-110 mi jede ok. třeba Samsung Oceanic Life s tokem 40 MB/s :wink: . Nemám interní disk, ale tahám to z Synology DiskStation; pokud s ním nic jiného nedělám, tak to Popcorn přehraje taktak.

hm, ja právě něco co přehraje hd hledám a váhám mezi tímhle WD, Popcornem a eGreatem...

Tvix je sice bezchybnej (prej), ale přes 10k fakt nemám :lol:

  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...