Přejít na obsah

Spam a UPC


Návštěvník miki

Doporučené příspěvky

Návštěvník miki

Ahoj, tak po delší době mám další problém s UPC. Poté, co jsem přešel záměnu tarifů s jiným uživatelem atd. mi dnes UPC opět ukázalo, proč nejspíše brzy přejdu k jiné společnosti. Nyní ke problému, který mám, před chvilkou mi přišel e-mail, který měl název SPAM. Překopíruji sem část znění, ale nejdříve upozorňuji, že mám vše na PC legální a na ochranu používám AD-AWARE, AVG, Norton, Nod32, Spybot a mám Kerio Personal Firewall. OS používám Windows XP, který mám aktualizován na Service pack 3. Tedy vše mám aktuální, problém jsem sice v počítači měl, ale hned jsem ho odstranil. Od UPC mi přišlo toto

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vážený kliente,

 

dovolujeme si Vás upozornit, že jste 06. 12. 2008 porušil čl. 4.9. Všeobecných podmínek poskytování veřejně dostupných služeb elektronických komunikací společnosti UPC Česká republika, a.s. (dále jen "podmínky"), a to tím, že:

 

- prostřednictvím Vašeho počítače byly rozeslány nevyžádané e-mailové zprávy

a/nebo virusy

 

- Váš počítač vykazuje nedostatečné zabezpečení (nastavení), které umožňuje

rozesílání zavirovaných e-mailových zpráv ostatním uživatelům Internetu

a tím tak narušit provoz datové sítě UPC.

 

Z tohoto důvodu jsme byli nuceni učinit opatření v souladu s čl. 4.10. podmínek za účelem zajištění bezpečnosti naší datové sítě. Dočasně jsme Vám proto omezili námi poskytované služby a zablokovali odesílání poštovních zpráv a snížili rychlost služby na 128/64 kbps.

 

Věříme, že k této nepříjemné události došlo neúmyslně a bez Vašeho vědomí. Většina spammových zpráv a virů je rozeslána zneužitím počítače v důsledku jeho nízkého zabezpečení.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

dále tam jsou rady, jak mám postupovat a že mohu využít jejich službu na ochranu PC, tedy spíše mi to přijde jako reklama na tu jejich službu, kterou stejně nejspíše budu muset zaplatit, jinak mi internet nepůjde. Rychlost internetu je nyní příšerná a hlavně bych nikdy to, co je uváděno v e-mailu neudělal. Chápu, že se musí UPC nějak bránit, ale proč nejdříve nedají vědět a rovnou jednají tímto způsobem ? Jen bych se Vás chtěl zeptat, zda tento e-mail přišel ještě někomu. Všem Vám děkuji za odpověď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník miki

Ahoj, to jsem udělal jako první, ale nic jsem nenašel, ale také mám dojem, že jsem to tu viděl. Počítač už ani nevím, čím ještě zkontrolovat, použil jsem i ten program UPC atd. Zítra hned ráno jim volám, protože tohle není internet, to je naprosto nepoužitelné. UPC mi mohlo dát vědět, že se něco děje a né mi snížit tychlost v den, kdy ani není nikdo na lince. Jsem hodně zvědavej, co se zítra bude dít, ale pokud mi tu rychlost nevrátí, hledám jiného poskytovatele, protože vše bude lepší než toto. Ten program UPC jsem stahoval kolem dvou hodin a měl 70 mega. Jinak je to celkem slušný skok, protože normálně mám 16 mega a tohle je naprosto nepoužitelné. Jen aktualizaci do toho jejich programu jsem stahoval hodinu. Zatím Ahoj a děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník miki

Děkuji, také jsem něco našel, ale tohle je od UPC přehnané, ale nějak mi vlastně nedošlo, že UPC si může dělat, co chce. Dokážu pochopit, že každý si hlídá své dílo, ale hned zítra se jich zeptám, proč nejdříve neupozorní. Mám telefon také od UPC, tak to nebude problém, telefonát je zdarma, ale opět mám nějaký problém s UPC. Vím, že je nás více, ale to co se už UPC podařilo u nás, si myslím, je rekord. Zatím Ahoj

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže Ti měli jen poslat maila a klidně Tě nechat spamovat na plný céres (neřeším teď, jestli jsi opravdu nevědomky spamoval, nebo ne, i když ses tu nějak blíž nepochlubil tím "vyřešeným" problémem, jen si prostě myslím, že přiškrcení linky byl od upc relativně rozumný krok, ještě rozumnější by bylo imho totální řešení ("šmik"))?

 

V dnešní době, kdy si systém na počítač instaluje a administruje každý, kdo má do řiti díru podobné chování od isp jenom vítám...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník miki

nazir- Děkuji za tvou vyčerpávající odpověď. Ovšem upozornit by UPC mělo, protože tohle není slušné, já tím problémem myslel jednu věc, kterou mi našel spybot a následně odstranil. O tom, že se něco děje, jsem neměl ani tušení, ale ty do toho vidíš lépe. Ještě jednou děkuji a Ahoj

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemáš zač, rádo se stalo...

BTW: měl by sis ujasnit co se stalo. Nejdřív sám v prvním příspěvku cituješ informační dopis od upc a pak v tom posledním zase píšeš "Ovšem upozornit by UPC mělo" -- to přece udělali tím dopisem (a jak už jsem podotkl minule, rozumně to doprovodili přiškrcením linky (jinak by se zřejmě někteří zákazníci neobtěžovali zjišťovat, co se děje. Kolik zákazníků upc asi pravidelně sleduje svůj upc mailbox?)), nebo mi něco uniká?

Přeji úspěšné vyřešení situace a chladnou hlavu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník miki

nazir: Ahoj, ono mi šlo o jinou věc, že já vůbec netušil, že je něco v nepořádku a proto si myslím, že by nejdříve stačilo upozornit a ne rovnou stáhnout rychlost. Jinak ještě dodatek, ono musíš si uvědomit, že každý počítač je dnes zranitelný a tohle se může stát každému, já třeba osobně jsem o tom neměl ani tušení. Jinak už mi to opět vše jde, celková doba telefonátu včetně čekání kolem 10 min. ani ne. Jen se obávám, kdy mi to opět klesne, comp mám čistý, ale v dnešní době si na netu člověk nemůže být jistý ničím. Ještě ohledně e-mailu, já požívám seznam e-mail, ale to je jedno. Jakou ochranu používáš ty na PC ? Zatím Ahoj

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ono mi šlo o jinou věc, že já vůbec netušil, že je něco v nepořádku a proto si myslím, že by nejdříve stačilo upozornit

Problem je v tom ze nez si toho upozorneni dotycny vsimne, muze ubehnout delsi doba behem ktere nevedomky dal smapuje a proto si myslim ze UPC to resi spravne.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...