Přejít na obsah

Kvalita obrazu


Návštěvník jare

Doporučené příspěvky

Ano, já jsem otevřel toto téma a chci vám napsat jak to s kvalitou obrazu v mém případě. Asi před třemi týdny, když se obraz zhoršil ještě víc, jsem zavolal, technika. Obraz zrnil a to tak, že hodně. Technik přijel v pátek, v čase jak bylo dohodnuto. Nějakým přístrojem změřil asi úroveň signálu ze zásuvky a řekl, že je to hrozné. Potom se dlouho zkoumal ve skříni dole v baráku i venku za barákem s výsledkem, že neví co s tím a jestli budu doma, že přijede v pondělí. V pondělí ale nikdo nepřijel. Počkal jsem jeden den a opět volal, že ke změně k lepšímu nedošlo. Přišel další technik a po 5 minutách mi řekl, že problém je u mne v elektroinstalaci. Říkal že zkusí (nevim co) galvanicky oddělit. To by prý problém vyřešilo a jestli budu zítra v 11:00 hod. doma tak přijde s tím eddělovačem (malý váleček). Tak jsme se domluvily na zítřek, ale opět se nikdo nedostavil. Znovu jsem volal a po dvou dnech přišel tensamý technik i s válečkem, ale bez omluvy. Nainstaloval váleček, ale ke zlepšení nedošlo. To bylo v pátek. Poradil mi, abych přes víkend odpojil vše ze zásuvek protože tam je problém a že v pondělí ráno zavolá a uvidíme jak dál. Já blbec jsem tedy přes neděli všechny zásuvky vytahal a ono nic. Pořád stejný problém tedy vodorovný,široký pruh přes obraz, mírně se pohybující nahoru nebo dolů. Pokr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tato vada neby všude. Nejhorší byla ČT2 a Nova. Vytažení ze zásuvek nepomohlo a tak jsem vzal prodlužku a zapojil jsem televizi do sítě u sousedů. Žádná změna. Čekal jsem tedy na pondělní telefonát. Samozřejmně nikdo nezavolal. Znovu jsem tedy odpoledne volal na bezplatnou linku a chtě nějakého šéfa. Řekli mi, že se šéfem mohou zákazníci komunikovat jen písemně. Navíc mi řekli, že tam mají zprávu od technika a že závada je na mé straně. Nicméně řekli, že zuítra přijde technik ještě jednou v 10:00-12:00 hod. Nepřišel nikdo. Možná, že závada je skutečně u mne, ale kabelovka jela asi 3 roky více méně bez problémů a asi až poslední měsíc se na to nedá dívat. Na ČT2 a nově např. je dolní polovina obrazu nahoře nad pruhem. S kabelovkou končím. Jednání Karnevalu a hlavně jejich techniků mi přijde velmi nesolidní. Navíc jsem se těšil, že přejdu z ADSL na kabel, ale po zkušenostech raději ne.

Přeji všem kvalitní signál a hezký den. Jare Zlín.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co sousedee (pokud maji Karneval), ti maji obraz v poradku ?

Mohlo by to byt tim co popisuje "Karel" zde: http://www.karneval.nazory.cz/viewtopic.php?t=37

Divny ale je, ze to dela i u sousedu, vypada to na nejaky ruseni kdo vi udkud, ktere se siri el. siti (pokud tedy technici Karnevalu poruchu u nich na 100% vyloucili).

Asi nejlepsi by bylo, mit nejakou televizi na 12 voltovou baterii a tim vyloucit nebo potvrdit ruseni z el. site.

Nejsem zadnej kabelovej technik, jen obycejnej elektrikar, jedine co me napada, je zkusit zkontrolovat po dome privodni el. rozvadece a v nich zkotrolovat jestli v nich neni spatny kontakt na zemnicih vodicich.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Zdravim.

Mozna by se mohla rozvinout debata o kvalite obrazu i zvuku.Moje zkusenosti ze Zlina JS jsou takové, ze kvalita je promenliva.Napr.NOVA je trvale nekvalitni (ted myslim obraz). Ostatni programy maji kvalitu uchazejici,ale rozhodne ne dobrou.Taky mam zkusenost,ze kvalita jednotlivych programu je dum od domu rozdilna.

Tak tak tady na severu v Comutove je to to same nova stoji za prd

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem popsal výše na kabel.TV se nedalo dívat a kabelovka svedla nedostatky na mne. Vzhkedem k fotbalovému ME jsem připojil TV k STA. Obraz vynikající. Kabelovku jsem ani nezkoušel. Jak jsem se dozvěděl od přátel, měla kabelovka velký a poměrně dlouhý výpadek. Nedalo mi to a zkusil jsem připojit kabelovku do TV. Jaké bylo moje překvapení, že kvalita obrazu je taková jaká bývala než se signál drasticky zhoršil, tedy docela dobrá (90%). Proč to píšu. Technik, místo aby věc řešil, svedl nedostatky kabel.TV na elektro instalaci v bytě. I na info lince říkali, že správa od technika říká to samé a tím to pro ně končí. Teď se ukázalo, že to nebyla pravda a problém byl na straně kabelovky. Přístupem kabel.TV jsem velmi zklamán. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ocko ma naprosto hnusnej sound...na TV to mozna ani tak neprijde,ale zuste si to pustit na domacim kine....hraje to uplne otrese, chybi stredy a hlavne vysky, je to jakysi uduseny...Kartac-Brno

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Ocko ma naprosto hnusnej sound...na TV to mozna ani tak neprijde,ale zuste si to pustit na domacim kine....hraje to uplne otrese, chybi stredy a hlavne vysky, je to jakysi uduseny...Kartac-Brno

 

Ano, ocko je snad nejmizernejsi, jak obraz tak zvuk. Je to zpusobeno prehnanou digitalni kompresi. Predpokladam ze Karneval nekde "usetril" na prenosove trase.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem popsal výše na kabel.TV se nedalo dívat a kabelovka svedla nedostatky na mne. Vzhkedem k fotbalovému ME jsem připojil TV k STA. Obraz vynikající. Kabelovku jsem ani nezkoušel. Jak jsem se dozvěděl od přátel, měla kabelovka velký a poměrně dlouhý výpadek. Nedalo mi to a zkusil jsem připojit kabelovku do TV. Jaké bylo moje překvapení, že kvalita obrazu je taková jaká bývala než se signál drasticky zhoršil, tedy docela dobrá (90%). Proč to píšu. Technik, místo aby věc řešil, svedl nedostatky kabel.TV na elektro instalaci v bytě. I na info lince říkali, že správa od technika říká to samé a tím to pro ně končí. Teď se ukázalo, že to nebyla pravda a problém byl na straně kabelovky. Přístupem kabel.TV jsem velmi zklamán. :(

----------------------------------------------------------------------------

 

Jen jestli nemas blbou ucastnickou snuru, nebo vyviklany konektor... Je to nejcastejsi zavada, hlavne u tech snur se zalisovanymi plastovymi kocovkami, ktere se davaji jako prislusenstvi k videu apod. Zkus s tim nejdriv zahybat a az potom se rozepisuj o tom, jaci jsou ti kabelaci darebaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kabelem to nebylo. Pri prvni navsteve technik zapojil svuj kabel a zmena zadna. Ve svem poslednim prispevku jsem jen chtel rict, ze kabelovka popisovanou vadu, kterou neumela odstranit, svedla na uzivatele a tim to pro ni skoncilo. Technik to neumi spravit tak je zavada u vas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...