Přejít na obsah

Kvalita HD


vpa

Doporučené příspěvky

Nevíte někdo, v jaké kvalitě vysílají jednotlivé HD kanály? Jaké rozlišení, jaké datové toky? Děkuji Mám pocit, že Voom jede možná 1080, National Geographicv 720, u ostatních poměrně pochybuji, HBO 720 a Filmbox 1080. Není to třeba proměnlivé? Někdy mám pocit, že obráz z National Geographic či HBO je výrazně lepší než Voom. Filmbox je zatím čerstvý, teď mi chvílimi obraz přijde poměrně dobrý.

23:10 opraveno Discovery za National Geographic. Dík.

 

Podle stránek UPC má jít National Geographic 720p a Voom 1020i. Podle stránek http://www.voom.tv/ mají jít všechny kanály Voom 1080i a zvuk 5.1.

Upraveno uživatelem Návštěvník
  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • V.Station 3.1, VTV STB 2G_A, 3xCAmodul
  • Hradec Králové
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Discovery není HD kanál. Nespletl jste si to s National Geografic HD. Mě se zdá nejlepší Voom HD absolutně čistý obraz, ostré kontury. HBO HD jak kdy, některé filmy převedené do HD byly docela slabé. V jakém rozlišení se jednotlivé HD programy přenášejí nevím ale myslím, že se také liší datovým tokem, který má na výslednou kvalitu obrazu zásadní vliv.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kvalita HD vysílání se liší pořad od pořadu, na Voom HD třeba Smart Travels vypadá luxusně, nebo Soundstage taky, pak jsou pořady které nejsou tak perfektní. Na NG HD to je ještě horší protože často mixují i v jednom pořadu záběry z různých rozlišení.

 

Otázka je jestli UPC nějak nešahá na datový tok, ale snad nemaj vybavení na překódování MPEG4 tak doufám že ne.

 

Pokuď v nejbližší době přibude Eurosport HD a Discovery HD, tak bych snad mohl přestat prskat že platím 150,- Kč měsíčně za jeden a půl HD programu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Sice nemám možnost sledovat kódované programy, nicméně dle analyzátoru TS (TransEdit 3.2.0) se datové toky HD programů pohybují takto: HBO HD~8-9 Mb/s, FilmBox HD~12 Mb/s, Voom HD a NGC HD~12-20 Mb/s (jedná se o dynamické veličiny, uvedené hodnoty jsou pouze odpozorované dlohodobějším náhodným sledováním). Rozlišení všech HD programů je 1920x1088 (1080).

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle informací z Digizone uvažuje UPC kromě Eurosportu HD ještě o zařazení The History Channel HD.

 

no tak zrovna z historie toho moc v HD nebude, chce to Discovery HD

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...