Přejít na obsah

Změna IP


Návštěvník Tomak

Doporučené příspěvky

Návštěvník dmnc

Přesně tak. DHCP server přiděluje IP adresy na základě MAC adresy koncového zařízení, které je mu jedinečné (pro rýpaly se dá samozřejmě změnit). V modemu je přednastaven leda tak například počet CPE.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník spasen

Nevím, co se v současné době děje, ale mně se od začátku července 2008 změnila IP už desetkrát, nejprve ke změnám docházelo tak asi po třech týdnech a během posledního měsíce je to i po tří dnech. Původně jsem měl IP 89.176.145.xxx, potom to začalo klesat až na současnou IP 78.45.88.xxx. Je pravda, že modem mám zapnutý neustále, ale router vypínám na noc. To jsem ale dělal vždycky a IP se neměnila.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Bender
Nevím, co se v současné době děje, ale mně se od začátku července 2008 změnila IP už desetkrát, nejprve ke změnám docházelo tak asi po třech týdnech a během posledního měsíce je to i po tří dnech. Původně jsem měl IP 89.176.145.xxx, potom to začalo klesat až na současnou IP 78.45.88.xxx. Je pravda, že modem mám zapnutý neustále, ale router vypínám na noc. To jsem ale dělal vždycky a IP se neměnila.

 

A vadí ta změna snad něčemu? Pokud potřebujete stálou IP tak si ji jednoduše plaťte, jinak je přece jedno jestli se mi změní IP desetkrát do týdne nebo ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník malina
A vadí ta změna snad něčemu? Pokud potřebujete stálou IP tak si ji jednoduše plaťte, jinak je přece jedno jestli se mi změní IP desetkrát do týdne nebo ne.

 

To tezko:

 

22.9.2008 Z technických důvodů bylo pozastaveno nabízení pevných IP adres

 

tusite nekdo, co se za timto skryva? na technicky duvody neverim - na prideleni pevne IP staci dopsat jeden radek do dhcpd.conf

 

a nakonec ani to ne - staci pridelovat pevne IP z jineho rozsahu nez je pool dhcp serveru a pak by jim stacilo si jen tuzkou poznamenat ke smlouve kdo ma jakou IP ;-)

 

dalsi mlzeni ze strany upc...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník frank

[quote name="malina"

22.9.2008 Z technických důvodů bylo pozastaveno nabízení pevných IP adres

 

tusite nekdo' date=' co se za timto skryva? na technicky duvody neverim - na prideleni pevne IP staci dopsat jeden radek do dhcpd.conf

 

[/quote]

 

To bude asi tim, ze onemocnel jediny clovek ktery mohl zmenit ten radek.

 

No a ted vazne - treba pripravuji readresaci site takze cim min tam bude konstant tim pro ne lepe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník malina

No a ted vazne - treba pripravuji readresaci site takze cim min tam bude konstant tim pro ne lepe.

 

Ja bych se neradoval - pokud vim, tak uz ted prideluji pevne IP ze zvlastniho rozsahu, takze jedina konstanta je jeden subnet...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...