Přejít na obsah

Kmitoctovy plan analogu


tomus

Doporučené příspěvky

Návštěvník onak

to Craal:

 

Neboj se, ono UPC určitě volnou kapacitu později využije, a to jak k rozšiřování DVB-C, tak ke zkvalitnění služeb kabelového internetu (zavedení EuroDOCSIS 3.0).

 

Jinak jsem chtěl upozornit, že v Příbrami máš ještě další možnosti. Je tu totiž natažená optika, jedná se o službu FTTB od společnosti Mo-nex Příbram. Konkrétně nabídka je na stránkách www.metrolan.cz .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen takový menší info.

 

To co je k vidění v Příbrami se začíná odehrávat i jinde. Bude vypnut rozšířený analog. Ještě před cca 3 měsící si všichni těm co se dovoláte mysleli že do konce roku 2010 se s analogem nebude nic dělat. Pak najednou z ničeho nic se přišlo s tímto. Je to (patrně) kvůli zkvalitnění DTV a hlavně kvůli internetu (zvláště pak upload kdy již nebyly volné frekvence).

V analogu má zůstat jen must carry programy s tím že se prý uvažuje o budoucím rozšíření na cca. 20 kanálů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, já bych řekl, že tu jde hlavně o princip. UPC svým zákazníkům slíbilo, že do analogu nebude zasahovat minimálně do roku 2010 a teď přijde takovýto podraz. Chápu, že lidé jsou naštvaní. Navíc kvůli nějaké pochybné službě, kterou stále jenom testují a minimálně rok ji ještě zákazníkům nenabídnou. To nemá UPC nějakou testovací síť, že to musí testovat na skutečné síti? Nemluvě o tom, že je to spíše služba pro ty nejbohatší, protože cena jistě nebude tak výhodná, jako u klasického internetu. Kdyby uvolněné frekvence po analogu využili opravdu pro digitální televizi, tak prosím, ale zrušit analog kvůli nějaké pochybné službě, kterou pak ani nemusí nabídnout? To opravdu nepřijímám.

 

Na druhou stranu musím říct, že ta nabídka z Příbrami není zas tak špatná a nezlobil bych se zas tolik, kdyby byla i u nás v Hodoníně. Jenom místo těch dvou německých kanálů by se mi spíš líbily kanály slovenské.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník andy

psál jsem již do jiné části fóra, také mě "potěšila" digitalizace v Příbrami, mám dva stb a děti v pokoji mají smolíčka, kdo vymyslel dva stb na domácnost by zasloužil metál, kupovat si třetí stb od licy je hazard kvůli spolehlivosti, klidně budu platit pronájem 3 stb, jinak zkoušel jsem se zeptat, zda lze provozovat 3 stb napsaný na jinou domácnost, odpověď nebyla scela jasná, mě by to problém vyřešilo - dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spolehlivosti STB bych se nebal, nic se tam nehybe (pokud to neni typ s HDD) a moc to nezere, takze neni moc duvod aby se tam neco pokazilo.

 

Jinak STB neni nijak pevne vazane na konkretni domacnost, takze pokud si domu prinesete STB treba vaseho znameho co ma take UPC z druheho konce CR tak neni duvod aby to nefungovalo.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník onak

andy: Mě by zajímalo, co myslíte tou "digitalizací" v Příbrami. Pokud mě paměť neklame, tak digitální nabídka kabelové televize byla v Příbrami spuštěna již v září roku 2007, což je skoro před 2 roky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník andy

slovo "digitalizace" je v závorkách a znamená sebrání klasiku z analogu na který je nárok ve smlouvě, že zůstane pokud přejdeme na digi, v době podpisu smlouvy, v Příbrami z asi 40 kanálů zůstalo 9 jenž jsou i ve vzduchu DVB-T. Jinak se nikdo z UPC nesnažil aspoň u mne mi to vysvětlit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Ví se, jaký je další plán na omezování analogu v dalších městech? Dá se někde sehnat oficiální seznam míst, kde už je analog omezen na těch +-14 programů?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady jsou mesta kde zmena kanalu probehla ci brzy probehne:

 

- Příbram

- Nový Jíčínn

- Hranice na Moravě

- Jindrichuv Hradec

- Cheb

- Sokolov

- Ceska Lipa

- Plzen

- Rokycany

- Kromeriz

- Frydek Mistek

- Vsetin

- Frenstat pod R.

- Valasske Mezirici

- Hlucin

 

Da se ocekavat ze se to postupne rozsiri na celou sit UPC.

Konkretni plan rozsirivani ale neni k dispozici.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...