Přejít na obsah

Konkurence ???


Návštěvník Anonymous

Doporučené příspěvky

Návštěvník Worm
Ovsem za tech cca 1600 mam u ADSL moznost vyuzivat linku naplno cely mesic (navic ma o neco vyssi upload)

 

Cena je po přičtení poplatků za Home Mini, který neumožňuje volbu operátora (takže je ti kredit k ničemu!!), 1.764 Kč!

 

Ten upload je samozřejmě znatelně lepší.

 

Karneval je pravda garantovany .. nicmene jestli mi pojede Karneval na 110% a ADSL na 90% tak to je mi u 1Mbitu fakt jedno, tam mne naopak budou vic tlacit datove limity (jasne za tu cenu mam u Karnevalu 2Mbit s 40Gb, ale stejne)

 

Ano na nějakých deseti procentech nezáleží, ale agregace je u ADSL 1:50 a linek přibývá, takže bude hůř. A pokud nesrazí rychlost agregace, tak ji srazí FUP. No a podle toho, co jsem četl, při uplatnění FUP jdou nahoru pingy no a samozřejmě padá rychlost, což by mi určitě vadilo.

 

.. zalezi na okolnostech. Kazdopadne je blud ze nabidka Karnevalu nema srovnatelnou konkurenci

 

No blud to není. Garantovaný megabit za tuhle cenu ti jen tak někdo nedá, ale vím, že ti nejde tak o parametry ale spíš o poměr cena/výkon. V tomhle se (snad) dají nabídky srovnávat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

home mini v praci samozrejme nemam, takze mi kredit nanic neni .. :-) .. doma bych si kvuli ADSL telefon nezavadel .. resp zavedenej mam po predchozim majiteli, ale odhlasil jsem ho.

Mimochodem dulezitejsi je ze za tech 1600 mam datove neomezene pripojeni .. paklize bude omezene, bude samozrejme levnejsi.

 

Ja vim ze ADSL ma agregasi 1:50 nicmene zatim se neprojevuje (alespon tady v Brne ne) a nikde neni psano ze to tak bude na veky. Agreguje kazdy .. i Karneval .. jde samozrejme predevsim s jakym algoritmem a s jakym pomerem. Nicmene ze svych vlastnich zkusenosti muzu rict ze pingy sly za posledni pulrok nahoru i u Karnevalu .. a predtim jsem mel UPC a tam to bylo to same. Holt sit je sit .. a zadne siti neni jedno jestli je v ni 2 nebo 2 000 uzivatelu.

 

S tim srovnanim si myslim ze mam pravdu .. co na jedne strane Karneval ziskava jakousi garanci (nikde ve smlouve neni zakotvena) to na strane druhe ADSl ziskava priznivejsi cenou ... svym zpusobem nema Karneval konkurenci v jakoze garantovanem 1Mbitu za tu cenu .. na druhe strane ADSL nema konkurenci v lince 512/128 za 548 Kc.

 

Ja vim ze za 548 Kc to neni, protoze je k tomu nutne pripocitat platbu za linku, ale s Karnevalem lite jde taky nedilne ruku v ruce nabidka komplet a ta je jeste drazsi nez home mini.

 

Jde jen o uhel pohledu a o to jaky detail vyzdvihnes .. prave proto rikam ze nabidky nejsou stejne, ale srovnatelne .. kazda ma v necem navrch a to uz zalezi na okolnostech ktere ma kazdy uzivatel uplne jine.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Worm

Takhle se nikam nedostaneme. Myslel jsem, že se bavíme o připojení pro domácnosti a ty píšeš, jaké výhody to má pro firemního uživatele. :?

 

Karneval ať si agreguje třeba 1 : 1 000 000, ale já platím za megabit, tak ho chci mít. :)

 

Turbo Lite není budlované s programovou nabídkou Komplet (resp. existuje verze s Kompletem i bez), takže se naplatí žádná další (zbytečná) částka navíc.

Nicméně Light stejně za moc nestojí, narozdíl od Chella Easy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No pokud zase ja vim, tak puvodne ty diskuze byla o tom jestli je UPC nebo spise ADSL konkurenci Karnevalu a jako konkurence jej muze svymi kroky donutit ke snizeni cen nebo navyseni sluzeb.

A to si myslim ze ADSL je .. o UPC nema cenu se bavit, protoze nikde nebojuji s Karnevalem o stejneho zakaznika. A zakaznik je zakaznik a je to jedno jestli je to domacnost nebo firma. Naopak firmy jsou zakaznici co nestoji o pripojeni 32/16 jen aby to stalo par supu.

 

Tak tim vsim jsem chtel rict, ze ADSl na tom neni tak zle jak tady nekdo tvrdil a ze Karnevalu nemaly podil ze spolecneho korytka bere (viz preference jednotlivych uzivatelu).

 

Megabit nemegabit ... :-) .. spouste lidi je to fuk, plati a chteji uzivat pripojeni .. a tady uz je diskutabilni jestli se prikloni ke garantovanemu megabitu u ktereho za 3 dny projedou limit a zbytek mesice jedou na 64/32 nebo k agregovanemu ktery jim stejne rychle (byt o neco pomaleji) pojede celou dobu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Worm

Jde o to, že Turbo pro firmy určeno není, zatímco ADSL (některé jeho varianty) ano, takže to srovnávání je zavádějící!

 

Jinak já beru ten omezený megabit se stabilně nízkým pingem, připojení kde je udávána pouze maximální rychlost a provider mě může omezit, jak se mu to hodí (a říkat tomu FUP), se mi moc nezamlouvá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejde ani tak o nejake Turbo, ktere muze mit za pul roku uplne jinou podobu. Jde hlavne o Karneval jako takovy a konkurenci, ktera jeho produkty utvari. Kdyby ADSL nezvedlo na 1 Mbit, tak bychom doted meli 600/150 a nikoho u Karnevalu by ani nenapadlo to nejak zvedat.

Je jasne ze se Karneval brani udelat levne pripojeni za pusu .. protoze kdyby dal treba 256/64 za 400 mesicne s limitem 5 Gb tak mu na nej prejde polovina ze stavajicich uzivatelu Turba. Proto jedinym jeho konkurentem je ADSL, ktereho nabidka definuje hranici nad kterou se vzdycky musi drzet aby svoje Turbo vubec prodal, protoze jeho zakazniku co stejne jeste plati telefon je porad docela dost a pocet pripojek ma porad na zlomku poctu pripojek zluteho moru CTc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Worm

No já unezpochybňuji to, že ADSL konkuruje Turbu a že Karneval navyšuje rychlosti taky kvůli ADSL - třeba kvůli nabídce 1024/256 za 1.149 Kč (bez poplatku za telefon) ovšem s limitem 6 GB. Taky je ale zřejmé, že při stejné ceně dokáže Karneval (nebo UPC) poskytnout připojení s lepšími parametry!

 

 

Je zajímavé že Chello linku 256/64 kb/s s 5 GB limitem nabízí, sice ne za 400 ale za 545 Kč, takže s přehledem ADSL poráží.

 

A tak to má být, jen ať se "perou". 8)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rek bych ze tady je videt jiny pristup. Samozrejme kazdy operator je schopen udelat pripojeni 256/128 treba za 200 Kc mesicne a nepochybuji o tom ze by pro nej bylo ziskove (lepsich 200 nez mrtva pripojka).

Jenze ono nejde o ty uzivatele co pripojeni nemaji, ale predvsim o ty co pripojeni maji, protoze jejich masivnim prechodem ny nizsi variantu by ztrata uz mohla vzniknout.

A s timhle se potykaji uplne vsichni .. ADSl, kabelovky i ty bezdraty.

Ono taky zakaznik je cim dal vybiravejsi. Neni to tak dlouho co vsichni skuhrali o pripojeni do 1000Kc mesicne a peli o tom jaka by to byla basen a jak by si to mohli dovolit. Ted ta stejna skupina lidi licituje ze 500Kc je fakt moc .. joo to kdyby to stalo 200Kc to by byla jina.

Ja se vzdycky jen smeju, kdyz vidim ty hromadny narky a prosby o levne pripojeni. Ti co chteji byt pripojeni uz jsou a ti, co chteji byt na ctvrtinove cene nikdy pripojeni nebudou.

I kdyby se totiz ISP snazil vytvorit pripojeni pro ne, stejne by pro ne bylo prilis drahe a naopak by mu na nej presla velka cast stavajicich (a hlavne uz platicich) uzivatelu.

 

Jedine co ISP nuti srazet ceny dolu je jejich konkurence .. ne snaha ziskat nove zakazniky.

 

Ze se Karnevalu nechce se svou nabidkou nic moc delat je videt jak na normalnim Turbu (za priblizne stejnou cenu nabizi o 1/3 min nez UPC) tak na Turbu light.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po měsících...
Návštěvník
Rek bych ze tady je videt jiny pristup. Samozrejme kazdy operator je schopen udelat pripojeni 256/128 treba za 200 Kc mesicne a nepochybuji o tom ze by pro nej bylo ziskove (lepsich 200 nez mrtva pripojka).

 

Jiste bylo, ale ne pri soucasnem zastaralem obchodnim modelu. To mas stejne jako prodej software. Marginalne je ziskova kazda dalsi kopie, prodana draz nez naklady na vyrobu media a jeho distribuci. Takze libovolny software, pro ktery je jiz trh nasycen, by mel stat cca 30kc. Jenze pokud bude trh cekat az cena spadne, tak se nikdy nenasyti, takze to nefunguje, a mas tam deadlock.

 

Reseni je jedine- Karneval mel obejit lidi co uz maji kabel a nemaji (jejich) internet, nabidnout jim PRISLIB pripojeni za par stovek. Obe strany by se zavazne dohodly na podminkach (cena, parametry, termin zprovozneni). Klidne by mohli od lidi vybrat i zalohy (ale jen na vazany ucet).

 

No, a kdyz by posbirali dost zajemcu a naznali ze by se to vyplatilo, tak by do toho sli. V opacnem pripade by odstoupili a vratili vybrane zalohy. Podobne myslim funguji obcanska sdruzeni co delaji bezdratove komunitni site na vesnicich.

 

Jenze ono nejde o ty uzivatele co pripojeni nemaji, ale predvsim o ty co pripojeni maji, protoze jejich masivnim prechodem ny nizsi variantu by ztrata uz mohla vzniknout.

 

Ta ztrata jim stejne casem vznikne, s tim museji pocitat. Brzdit vyvoj na trhu s tim, ze soucasna situace mi vyhovuje, Karneval nemuze, na to je prilis maly hrac. Dosti dlouho se to darilo Telecomu, ale to je jina trida.

 

Neni to tak dlouho co vsichni skuhrali o pripojeni do 1000Kc mesicne a peli o tom jaka by to byla basen a jak by si to mohli dovolit. Ted ta stejna skupina lidi licituje ze 500Kc je fakt moc .. joo to kdyby to stalo 200Kc to by byla jina. Ja se vzdycky jen smeju, kdyz vidim ty hromadny narky a prosby o levne pripojeni.

 

Od kdy je Turbo do tisicovky?!? Pokud vim, stoji 1700,- (s verejnou IP) Turbo Light ma extremne nizky limit 1G, takze ho nejde povazovat za neomezene pripojeni. Navic v bundlu s Kompletem vychazi na 1100,- takze take vic nez tisicovku. Klidne se smej dal, ale Karneval opravdu stale zadne trochu pouzitelne pripojeni za mene nez 1000,- nenabizi, natoz za zminovanych 500,-.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...