Přejít na obsah

1pc + notebook pres USB


Návštěvník bontik

Doporučené příspěvky

Za predpokladu ze by to fungovalo, by IP na noteboku mela byt o trosku jina nez ta na PC1 pridelena pres DHCP, tzn. posledni cislo IP zmenit o jedno vis a masku site nastavit stejnou jako na PC1.

 

Ale ja si stejne myslim ze to nebude fugnovat, protoze modem povoli pripojit jen tolik PC kolik mame k dispozici IP adres, u USB jsem to nezkousel, ale u ethernetu by to urcite nefungovalo.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník KratkyM

Bohužel mě to taky moc nechtělo fungovat. Nakonec jsem to musel vyřešit tak, že jsem koupil nejobyčejnější hubík a UTP z modemu jsem dal to hubu a tam zapojil ty mé 3 PC. Tohle mi fungovalo do doby, co jsem měl Turbo5000, protože tam kromě veřejné IP mi dávali i 2 neveřejné. Pak jsem ale přešel na UPC Light, kde mi zůstala jen ta veřejná.

 

Takže jsem to překonfiguroval tak, že z jednoho PC jsem udělal firewall. Přidal jsem do něj druhou síťovou kartu. Z modemu jsem to zapojil do první karty a na ní nechal IP adresu přidělovanou UPC. V nastavení sítě jsem na této kartě zakrtnul sdílení internetu. Tím druhá síťovka dostala IP 192.168.0.1. Tu druhou síťovku jsem zapojil do hubu a ostatním PC jsem přidělil IP z prostoru 192.168.0.xx ... brána i DNS server jsem ostatním nastavil na tu 192.168.0.1.

 

Mělo by to takto fungovat i s normálním Windows firewallem z XP či Visty. Já tam mám KerioPersonalFirewall s aktivovanou internet branou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník JirkaH

Me to funguje, mlada ma takhle pripojeny notebook. IP mam jenom jednu vzhledem k tarifu T250. Jestli ti to pise to ze adresa uz v siti existuje, tak pouzij jinou. Mas cca 253 moznosti.

 

bontik: tobe to nejde, protoze mas neco spatne nastaveno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník JirkaH
Ale ja si stejne myslim ze to nebude fugnovat, protoze modem povoli pripojit jen tolik PC kolik mame k dispozici IP adres, u USB jsem to nezkousel, ale u ethernetu by to urcite nefungovalo.

 

Vsak taky staci, aby ses dostal na PC pripojene pres UTP. A to modem povoli. Pak staci na "hlavnim" PC zprovoznit proxy server a je to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste me napada ze to sdileni dvou PC by slo udelat pres dalsi IP pridelenou PC1,

jak pridelit dalsi IP uz se zde nekolikrat resilo, ale je potreba mit Windows 2000 nebo vyzsi.

 

U pripojeni pres UTP jsem to nezkousel, problem je tam v tom ze modem dalsi PC nad ramec IP vubec nebere.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník JirkaH
Jeste me napada ze to sdileni dvou PC by slo udelat pres dalsi IP pridelenou PC1,

jak pridelit dalsi IP uz se zde nekolikrat resilo, ale je potreba mit Windows 2000 nebo vyzsi.

 

U pripojeni pres UTP jsem to nezkousel, problem je tam v tom ze modem dalsi PC nad ramec IP vubec nebere.

 

Hele, ja nejsem zadny sitar, sel na to ciste selskym rozumem. Ja nepotrebuju aby tomu PC pres USB nekdo prideloval IP. Ja mu ji vnutim - natvrdo nastavim takovou, aby lezela ve stejne podsiti. Diky tomu, ze modem se chova jako aktivni prvek, tak PC pres UTP a PC pres USB na sebe vidi (funguje i win/samba sdileni). Na PC pres UTP mam linux na noteboku pres USB ma mlada Win98se.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Bender
Jeste me napada ze to sdileni dvou PC by slo udelat pres dalsi IP pridelenou PC1,

jak pridelit dalsi IP uz se zde nekolikrat resilo, ale je potreba mit Windows 2000 nebo vyzsi.

 

U pripojeni pres UTP jsem to nezkousel, problem je tam v tom ze modem dalsi PC nad ramec IP vubec nebere.

 

Hele, ja nejsem zadny sitar, sel na to ciste selskym rozumem. Ja nepotrebuju aby tomu PC pres USB nekdo prideloval IP. Ja mu ji vnutim - natvrdo nastavim takovou, aby lezela ve stejne podsiti. Diky tomu, ze modem se chova jako aktivni prvek, tak PC pres UTP a PC pres USB na sebe vidi (funguje i win/samba sdileni). Na PC pres UTP mam linux na noteboku pres USB ma mlada Win98se.

 

To je sice hezký, ale pak hrozí že bude tvá IP adresa kolidovat s někym jiným v síti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...