Přejít na obsah

Digitalni televize


tomus

Doporučené příspěvky

Hehe to, ze neco takovyhlo planujou uz vim, ale nevsim jsem si verejne nabidky. Uz si brousim klavesnici, ze jim tam napisu, protoze DVB-C je to, po cem touzim...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Karneval jeste pise na svych strankach, ze digitalni vysilani by melo byt zprovozneno v prubehu roku 2005.

Karneval připravuje a testuje digitální televizi DVB-C. Komerční provoz nyní "vyčkává" na nové prémiové programy a žánrové balíčky ...a předpokládá se na většině sítí Karnevalu v průběhu roku 2005.

 

Na co se můžete těšit?

 

nové prémiové především filmové kanály

další hudební žánrové balíčky

programy pro dospělé

kvalitní obraz a zvukový doprovod

doplňkové, ale velmi užitečné služby

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Viděl jsi to běžet, jak to vypadá.

 

Honza

No videl jsem DVB-T na Invexu a pak taky DVB-S, takze vim, jak digital vypada. Obraz je pri datovym toku, jakej poskytuje treba Ceska Televize, NADHERNEJ, bez sumu duchu, krasny barvy, zvuk 384 kbit/s :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Viděl jsi to běžet, jak to vypadá.

 

Honza

No videl jsem DVB-T na Invexu a pak taky DVB-S, takze vim, jak digital vypada. Obraz je pri datovym toku, jakej poskytuje treba Ceska Televize, NADHERNEJ, bez sumu duchu, krasny barvy, zvuk 384 kbit/s :D

 

 

No to jsi ještě neviděl co běží v Praze v zkušebním DVB-T.Je pravda, že je to obraz bez duchů a šumu ale ty "kostky". Občas si říkám zlatý obraz s duchama.

Podívej se na stránky Czech Digital Grup http://www.digitv.cz/Czech/img005.htm#parametry a hned uvidíš, že datový tok 2 - 3(4) Mbps nebude to nejlepší a audia jsou vesměs 200 kbps.

Nepočítej s tím, že někdo pustí ČT s přenosovou rychlostí 7-8 Mbps.

Pro informaci o kapacitě DVB-T má k dispozici cca 22Mbps, DVB-C i DVB-S cca 38 Mbps. Bude tedy záležek kolik se v balíku objeví programů.

 

Proto teď potencionální provozovatelé DVB-T začínají křičet, že se jim do balíku vejdou max 4 programy + MHP služby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

DVB-C zprovozni behem roku 2005 vedle Karnevalu take UPC. Slysel jsem nekde, ze se predpoklada cca 8 programu na kanal se statistickym multiplexem. Takze to bude kvalitativne asi nekde mezi Czechlinkem a UPC Direct.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...