Jump to content

MSwamp

User
 • Posts

  124
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by MSwamp

 1. Mám nabídku přechodu na tarif 500/50 Mb/s za stejnou cenu jako teď (300/20 Mb/s) bude to určitě znamenat výměnu modemu. Uškodím si v něčem (změnou modemu), když přejdu z Compalu na Arris? Vím, že Arris o něco více "žere šaliny".  Arris by byl stejně jako Compal provozován v bridge režimu, takže jen chci aby modemoval. Funkce routeru wifi atd. po něm nepotřebuji - nechci.  A vím, že Compal asi do budoucna za sítě Vodafone bude muset pryč. Nyní ho už nenabízí, takže to asi stejně nebude otázka jestli, ale kdy. 

  Díky

 2. Díky pánové.

   

  OTT Vodafone není až tak zajímavá, bez slevy za Vodafone internet pro mě vlastně vůbec zajímavá.  Šlo mi samozřejmě o DVB-C s CI katou a k tomu internet od T-Mob., už vím, že to nelze. 

 3. @sodekczJá zase naopak. Od poskytovatele internetu chci jen konektivitu na RJ46 konektoru. Zbytek si zařídím sám. Mimo jiné nechci, aby mi viděl do sítě a tak. Navíc modem (dnes by to uměl být i router s wifi)  je ve sklepě takže na nevhodném místě pro pokrytí domu.  O  vše co je doma se odpočátku stará můj vlastní router. 

 4. před 18 hodinami, Jakub Hájek napsal:

  Návod jak obejít tuto "nekompatibilitu" na Macu.

  1. Jdětě do Safari

  2. Otevřete Nastavení -> Pokročilé a zaškrtněte políčko nástrojů pro vývojáře

  3. V horní liště byste teď měli mít vývojářskou možnost a pomocí User agenta si změnit, jaká data se o vašem zařízení posílají. V tomto případě chcete Windows.

  (Kdyby vám něco nešlo, tak pogooglujte "change user agent in browser" na googlu. Určitě tam budou aktuální návody, pokud ten můj bude zastaralý)

  Moc nechápu ze strany Vodafonu, co je vede k této nepodpoře všeho ostatního, co není Windows. Přitom lze jen posílat jiná data o svém zařízení a najednou vše funguje jak má.

  Postup jsem zkoušel přihlásit se dá, ale video nejede. Hlásí chybu WV1865. Každopádně díky za tip na pokus co zkusit. 

 5. Přesně tak, jde mi o klasickou kabelovku. Tzn. Koaxiál do TV, DVB-C modul v TV a dokonávací karta. Ideál. Kvalitní obraz, vysoký bitrate, nízké zpoždění proti živé TV atd. Rozhraní kvalitní televize, slušný dálkový ovladač...  Na chytré funkce (zpětné shlédnutí, videotéka...) nechci další krabičku (set-top box), ale aplikaci pro chybou TV (v mém případě LG) případně chytrou krabičku kterou již mám (Apple TV). V případě, že by Vodafone zrušil kabelovou TV, tak internetovou TV (OTT TV) seženu u konkurence lepší.  Vodafone by možná mohl soupeřit cenou  k pevnému internetu. Bohužel se mi zdá, že nás co chceme to co jsem popsal je minimum, takže většina lidí co má jejich setou box je spokojena a je jim úplně jedno zda jim signál "teče" po DVB-C nebo jim teče po internetu...  Takže zrušení klasické kabelovky přijde navíc bude nutné i ke zrychlení kabelového internetu. Ale vidím to nejdříve za 5 let takže jsem zatím klidný. 

  • Agree 2
 6. Než stihnou dát pryč Compaly tak už bude Arris o technologii výše nebo zase jiný model. Nevěřím, že se podaří dosáhnout toho, aby byl v síti jej jeden model modemu (Arris s wifi 5 a nový s wifi 6 beru jako jeden model) na straně do kabelové sítě by měly být totožné. 

   

  A není to tak, že chci být kritik. jen jde o drahý a náročný proces. 

  • Agree 1
 7. Ano mají i pro LG TV (a další samozřejmě). Když už sleduji TV tak nejraději lineární vysílání a tom je DVB-C naprosto super. Pro zpětné shlédnutí mám již dva rok sledování.tv z Black friday akce.  Ani na MACu si nepustím Vodafone TV, takže sledování.tv. Je to ostuda, že už více než dva roky musím mít další službu.  Plnou cenu za dvě služby nemá cenu platit a DVB-C (s CI modulem) se vzdát nechci. Tak to lepím jak se dá a čekám. Snad se dočkám... No asi nás takových moc není. Soustě lidí je to jedno, připojí dodaný set-top box a tam mají vše a neřeší. Já takový zákazník nejsem. 

  • Agree 2
×
×
 • Create New...