Jump to content

Medvěd

User
 • Posts

  259
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Posts posted by Medvěd

 1. 2 tomus: Jasně, všech šest lidí má "něco" špatně. 
  A mluvit o tom smysl má, jsem zákazník a služby si platím. Nemluvě o tom, že to není věc, která by se neopakovala. Evidentně Vodafone s tím bojuje bez většího úspěchu. Podle tvé logiky (a zřejmě pan kautskym to vidí podobně) nemá smysl řešit nic, co už vlastně funguje - takže hlavně operátora neobtěžovat? Tak to teda ne. A ostatně 1woko to ověřil za mě.
  Úžasné na tvé odpovědi ovšem je, že se netýká problému jako takového, ale bojuješ za operátora. Jen do toho!

  • Confused 1
 2. 2 Veronika - Vodafone:
  Skutečně nevím, jaké nové informace bych vám měl někam vypisovat. Myslím, že z mého předešlého příspěvku je vše jasné. Nemluvě o tom, že řešit to ke vztahu k mému konkrétnímu číslu  by bylo pěkné, kdyby to postihlo pouze mne. Ale problém měli VŠICHNI uživatelé Vodafone, ne jen já. To jako mám vypisovat i jejich čísla? Proč, když potíže sami přiznáváte? Také nemáte pravdu, že v sobotu byl problém vyřešen. V neděli to bylo podobné. Uvítací zpráva o tom, že jsem v Německu mi přišla včera, tedy v neděli,  ve 20:40, tedy po více než třech dnech. A ano, potom už cestou zpět data fungovala.
  Vaše omluva je mi houby platná, chci službu, která mně bude fungovat jako ostatním když ji potřebuju. Pokud si vzpomínám, tahle kauza s daty v Německu už nějaký čas trvá. Tak se neomlouvejte, ale něco s tím udělejte.

 3. Nechci zakládat nové vlákno, tak to postnu sem, kdyžtak admin ať se zařazením naloží dle své úvahy.
  Co se Vodafonu děje s roamingem - daty  v Německu? Teď jsem byl od čtvrtka do včerejška v Německu a datové připojení naprostá katastrofa. Po přejezdu hranic naprosto nic, dokonce ani obligátní info vítejte... nepřišla. Síť v lepším případě E, ovšem nepoužitelná, většinou nic. Občas sice telefon vykázal i 4G, ovšem přes to už se vůbec nedalo nikam dostat. Online navigace nepoužitelné. A to je chuťovka, když jste někde, kde to moc neznáte a jezdíte mezi místem eventu a hotelem. Ačkoli jsme crew složená z kolegů napříč Evropou od GB po LV, tak je zajímavé, že tyhle problémy se týkaly jen uživatelů českého Vodafone. Telefony se lokovaly na Vodafone.de, kde právě nefungovaly, při pokusu o registraci do jiné sítě než Vodafone.de se telefon nezaregistroval. Všem ostatním vše fungovalo tak jak má. Je to normální? Postihla telefony nás pěti - šesti lidí nějaká společná pohroma, nebo jen nefunguje Vodafone jak má? Sakra, tohle už není o tom, jestli mi na kabelovce funguje nebo nefunguje jeden program. Tohle nám zkomplikovalo práci v celé skupině.

 4. Mea Culpa - jsem ty frekvence prohodil. Nejsem zvukař. Nepoužitelné jsou už pro zvukové porty pásma 694 - 822 Mhz a 833 až 862 Mhz (radši jsem se už teď podíval 😊). To "uvolňovat" tady konkrétně znamená, že se od stanoveného data tyhle mikroporty už nesmí používat, žádné sdílení nebylo možné. 
  Jestli to tedy teď správně chápu, po kabelu se i tyto "uvolněné" frekvence používat komerčně dají s rizikem, že pokud k nějaké interferenci, zarušení dojde za účastnickou zásuvkou, není to věc poskytovatele. Pokud se tedy všechno "zlo" děje až za touto zásuvkou je poskytovatel z obliga. Dík za info.

 5. Jestli někdo víte - prostě mě to jenom zajímá. Před nějakou dobou se kvůli LTE museli uvolňovat pásma tuším okolo 580 MHz. Pro nás i spoustu dalších lidí z branže to znamenalo ze dne na den vyhodit i relativně nové zvukové porty - třeba. Dobrá, stalo se. Nyní tady čtu, že spouštění 5G způsobuje zarušení kabelové televize v určitých pásmech. Tak mě zajímá - ten souběh komerčního využití stejného pásma  pro síť 5g a kabelovku nikdo dopředu netušil? Nebo ano a neřešilo se to? Vodafone jako provozovatel té kabelovky se dopředu nepřipravil na možné problémy? Informoval o nich své klienty dopředu - něco mi uniklo? Nebo žil v domnění, že stav zařízení pro distribuci signálu a kabelovky až do TV uživatele je tak perfektně ošetřený, že rušení nebude? Je vůbec možné provozovat jedno zařízení na frekvenci, kde se ruší s ostatními? 
  To jsme také mohli říct, že naše porty jsou tak perfektní, že se s LTE prát nebudou a pár desítek tisíc zůstalo doma :-)

 6. Teda jablíčkář nejsem, ale v roce 2022 argumentovat malým rozšířením Applu - to bych čekal od Vodafone, ale ne od tebe, Marku. No nic, snad se ti menšinoví uživatelé brzy dočkají!

  • Agree 1
 7. 2 Adolf.Shitler: Vím, že jsi věci znalý, chytrý účastník těchto diskuzí, který často a dobře poradí.. Tak se prostě v této věci musím smířit s tím, že nejspíš trucuješ. No, neva... :-)

 8. Nevím, Grape SC neznám, ale když to, Adolfe, nazýváš parodií, jak bys potom nazval Vodafone s jeho službami a funkčností? Já jenom jako abych se orientoval v místním slovníku.
  A ještě se zeptám  - Ivo Mašek podle tebe není při smyslech, když o přechodu na tuto službu uvažuje? (viz formulace tvé odpovědi výše). To je zase jenom lakmusový papírek pro admina abych věděl co se smí a kdo to smí.

  • Haha 1
 9. Jasně, když po mně někdo bude házet šutry, tak si vezmu blembák , tím to vyřeším a ať si šutry hází dál... Pro někoho by to zajisté bylo řešení. Pro mě třeba ne.

 10. 2 Marek-26, Ave Censor!
  Jste výkonní! Ale zase musím spravedlivě přiznat, že když jste mně dnes smázli příspěvek ve vlákně o Vodafone TV na jabku, tak jste vzali jedním kérem i ten "velice přínosný, plný informací a lásky", z kterého jsem si dělal srandu. A toho si vážím!
  Tak, tak, pořádek musí být a já to tak beru se všema důsledkama:-)

 11. 2 Adolf.Shitler: Ve finále se paradoxně shodujeme. 
  Tím, že to moc nesleduju, tak nevím jaké, jak staré a jak "kvalitní" hity třeba ta Prima dává. Pokud to jsou věci tak za zenitem jak naznačuješ, je fakt, že nikdo soudný na to už potom nekouká s tím, že hledá filmový zážitek a tvůrcům to vydělalo už dost. Pro mě další potvrzení, že tenhle formát vysílání filmů je mi k ničemu. 
  Čas ukáže, jestli celá tahle akce bude pro Primu přínosná či nikoli. Dá se čekat, že se potom podle toho zařídí i ostatní.

 12. Pravda, zrovna nedávno mně kolega ukazoval, že za použití hudby za měsíc duben obdržel od ČT 5,23 Kč 😄 
  Nicméně autoráky jsou i u nearchivních pořadů - plus výroba. Plus práva a licence na převzaté pořady a tak dál...

 13. Možná máš pravdu, fakt nevím.
  Takže třeba Tarantino, Lucas, Scorsese, Allen, Zemeckis, Darabont, Forman, Besson  a další a další to Primě povolili, to je možné. Ovšem Troška ne, to je jinej frajer :-) I když ono by to spíš bylo o producentovi a studiu, držiteli práv... A také bude záležet na stáří díla.
  Ale to je jedno, na mém odporu ke sledování filmu na těchto televizích to nic nemění.

 14. Pokud jde o mě, tak pokud existuje možnost vlastního řazení programů, tak pokud tam budou vůbec, tak až za péčkem. Tam patří 😄

  Ovšem je tedy logicky jen otázka času, kdy v rámci trendu "povinného obsahu" dojde ke znemožnění odsouvat komerční televize dozadu. Proboha - já jim ještě radím 😂

 15. Také si myslím, zrovna ČT3 má takřka nulové výrobní náklady.
  A teď budu kontroverzní: Šetřit by se dalo třeba na ČT Sport - imo komerční sport nemá na veřejnoprávní televizi co pohledávat -  a nemusí být ani ČT1 tak jak je dnes. Zbylé programy naprosto stačí k naplnění  "veřejnoprávnosti" i zajištění obsahu. Více prostředků by i po úspoře zbylo na ČT24 a ČT2.

  Hele, Marek-26 píše rychleji než já :-)

  • Agree 1
 16.  2 Ivo Mašek: Nebudu vás citovat, byla by to citace celého příspěvku :-) 
  Subjektivně: Film je moje celoživotní hobby, jsem drobně z branže.. Takže pro mě rozdělovat film, který byl koncipován jako jedno dílo vcelku, s dramaturgií, stupňovaným příběhem začátku vyprávění po katarzi, s atmosférou, s hudbou, která je součástí díla atd., atd. na x částí s naprosto indiferentním programem je naprostá neúcta k tvůrcům. Stejně jako celovečerní, nebo i dokumentární film podle mě není "kulisa" k žehlení nebo k obědu, tak není ani určen jako nosič něčeho, co na popularitě filmu parazituje a navíc ho ničí. No u děl typu Babovřesky nebo... to asi zas tak nevadí.
  V podstatě filmy už na online vysílání na tzv. komerčních televizích vůbec doma nesledujeme, nestojí nám to za to utrpení, stejně bych z toho nic neměl.

  2 Jardabr: Dobré řešení!

 17. 2 Pavel M: Hned úvodní fotografie "Otec s dcerou sledují Vodafone TV" mě rozebrala... Zřejmě ve VF hulí dobrej matroš a podle toho to vypadá. 

 18. No, když tu předřečník zmiňuje box:
  Včera jsem si chtěl pustit opožděně hokej (ČT 4). A hádejte jak jsem dopadl? Jistě, jak sedlák u Waterloo, vlastně jako zákazník Vodafonu v ČR. Live to fungovalo, pokus spustit to od začátku pořadu způsobil pouze černou obrazovku. Jednou se dokonce objevila v pravém horním rohu pro mě úplně nová hláška, která mě překvapila tak, že jsem si ji ani nezapamatoval - něco snad o nějaké vrstvě nebo co. Trápil jsem se s tím asi pět minut, včetně takového toho "nerestartu" vyškubnutím napájení - a nic. 
  Někteří to tady neradi uslyší, ale vzdal jsem to a zapnul druhou krabku (O2TV). Bez problémů jsem to zkouknul. Ještě že si platím oboje. I když si nad tím začínám dávat otazník proč...
  Nebo jinak: Proč jsem za svoje peníze betatester nefunkčních produktů?

  • Agree 1
×
×
 • Create New...