Jump to content

Ivo Mašek

User
 • Posts

  1,028
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  11

Posts posted by Ivo Mašek

 1. Citovat

  3, V mobilní app Vodafone TV zadám jako číslo VTV a za to číslo služby získané v samoobsluze a heslo ze sms, které používám i pro přihlášení do samoobsluhy a nikdy se mi nepovedlo přihlásit, dělám to dobře? 

  Po otevření Vodafone v mobilu, se ti objeví nahoře na "monitůrku" mobilu nějaké přihlášení, to nepoužívej. Pod ním na levé straně se ti objeví sekce do přihlášení vyúčtování služeb (televize, internet). Tam klikni a budeš se muset přihlásit. Pokud máš přístup na internetu do "Můj Vodafone", tak použij stejné přihlašovací jméno a heslo. Jsou to jenom číslice, žádná písmena tam nejsou (alespoň já je nemám). Mě se to podařilo, mělo by to jít i tobě.

 2. Hláška o nepřipojení k serveru se mě objevila pouze jednou, zhruba před 3 týdny a to asi na dobu 3 minut. Jinak bez těchto problémů. Ovšem, jsem už nějakou dobu zmigrován do Vodafone a používám jejich Vodafone STB + jejich modem. 

 3. Ano, je to ona francouzská firma. Ta firma má velice široké portfolio na všech kontinentech. Opravdu to není žádné ořezávátko. 

  Doslovným předchůdcem nebyla firma Sagem. Firma Sagemcom, zjednodušeně řečeno, vznikla spojením jiných samostatných firmiček, které se zabývaly dekodovacími zařízeními, mobilními přístroji,  zařízením pro první francouzské satelitní zařízení, atd. ........... minulost, kde se všichni učili, když začínali, je jedna věc, a současnost, kdy časem mnozí skončili, jiní se spojili, je věc jiná.

  Já mám STB Vodafone od poloviny června, a až na pár "kiksů" si nestěžuji. 

 4. Citovat

  Vzhledem k tomu, kdo je výrobce těch set top boxů se ani nedivím, že to jede jak to jede.... 

  A kdo je tedy, dle tebe, výrobcem těch set-top-boxů ?  (já vím, kdo je výrobcem, proto mě zaráží tvoje poslední věta)

   

 5. Já na Můj Vodafone přistupuji tak 2x týdně (někdy ani to ne). Naposled jsem tam byl dnes ráno (2x), kvůli vyúčtování. 

  Já nerozumím tomu spojení "prázdný profil". Co to je ??  A že mám přidat nový účet. Pro Boha proč ??!!  Proč mě chtějí smazat Můj Vodafone? O co jim vlastně jde?

  Já si platím TV a inet, občas tam zajdu kvůli info o vyúčtování a to je vše. Nemusím tam chodit vůbec, když na to přijde. 

   

   

 6. Když kliknu na odkaz, tak se mě otevře můj zabezpečený vstup (přihlašovací jméno a heslo) do "Můj Vodafone". Dál jsem nepokračoval přes tento email a ani nehodlám v tom přes tento email pokračovat. 

  Tam se přihlašuji od jinud (přes ofiko stránky Vodafone). 

  Každopádně jsem to poslal přes email: poradime@vodafone.com. ............ možná můžu čekat nějakou superaktivitu a smazání přihlášení do "Můj Vodafone". 

  Když si vzpomenu, jakou fušku mě to dalo, se s nimi spojit a zprovoznit Můj Vodafone, .....  kam jsem se týden po přepojení nedostal, protože přihlašovací údaje přes SMS byly neplatné .... 

 7. Když jsem byl u UPC, tak mě nikdo nikdy s ničím neotravoval, nechali mě normálně žít a vše bylo v pohodě.

  Co jsem byl přejit k Vodafone, tak se začaly dít věci. Minulý týden mě přišel od Vodafone email, že jsem si nepožádal o prodloužení Netflixu. Nikdy jsem ho neměl. Email jsem vyhodnotil, jako spam, nereagoval na něj a smazal. Dnes mě přišel další email od Vodafone. Nevím, jestli je to další spam, zatím jsem na to nereagoval, ani nechápu, co se po mě chce. Chodí vám také tyhle nesmysly? 

  Jak říkám, UPC mě nechali v klidu žít. Vše bylo v pohodě. Vodafone má zřejmě potřebu do zákazníků stále šťourat. Začíná mě to velmi nebavit !!

  Jestli je to upozornění opravdové (není to spam), to jim mám ve Vodafone jednou měsíčně tam zarecitovat básničku, .... nebo o co jim vlastně jde?

   

  2021-08-16_061702.jpg

 8. Citovat

   

  Děkuji moc za rychlou odpověď.

  Tahle zásuvka je taky vhodná https://www.obi.cz/zasuvky/strojek-sdelovaci-zasuvky-tv-r-sat/p/1406693 , tu bych totiž mohl mít již zítra.

   

  Děkuji za informaci

   

  Tato zásuvka není pro DVB-C vhodná !!  Ta je vhodná pro příjem satelitu. (úplně rozdílné frekvence)

 9.  

  Citovat

  Jak souvisí internet a set top box? 

  Souvisí celkem dost. V podpisu máš uvedenu "cihlu", tak by jsi to měl vědět.

  Do "cihličky" vede koax z datové zdířky, nikoli z TV zdířky. "Cihlička" má v sobě modem (dva inet výstupy), má telefonní výstup, a HDMI výstup pro TV. A protože je "napájena" z datové zdířky (inet) a protože Vodafone měl licenci pro "cihličku" do konce července letošního roku, tak mu to museli odstřihnout. Ty máš v podpisu "cihličku", tak pokud to ještě platí, tak by tvá "cihlička" již také neměla být v systému.

  Výměna za Vodafone STB není výmysl Vodafone, ale  je to vázáno na licenci používání oné "cihličky". Majitel UPC za to chtěl asi velké peníze a je zbytečné je platit, když Vodafone má svůj STB (vyráběný ve Francii)

 10. před 2 hodinami, Sasva napsal:

  VODAFONE avizuje ukončení UPC k 1.8.2021. Dodnes se nikdo neozval a žádný technik se nedostavil. Dnes je 31.7.2021. Prokousat se stránkami Vodafone a najít kontakt tak, aby se člověk něco dozvěděl je nemožné.  

  Dotaz. Co bude dál? 

  Pokud máš set-top-box Kaon (ten, co ti ukazuje vepředu hodiny), tak v tom případě se tě ještě dlouho nikdo neozve. Pokud máš (měl jsi) set-top-box "cihličku" (to je ten robustnější přístroj, který vepředu žádné hodiny nemá), tak to se ti už ozvat měli. Nejdříve posílají emaily (já měl dva) s upozorněním, že se blíží výměna a převedení na Vodafone a pak ti zavolají a dojednají den a čas, kdy k tobě přijde technik a provede výměnu zařízení a k tomu i převedení pod Vodafone (na mobil ti přijde několik SMS s různými informacemi a přihlašovacími údaji).

  Předpokládám, že máš buď Kaon, nebo CA modul. Cihličku by již k dnešnímu dni neměl mít v systému nikdo.

 11. Já měl problém s přihlášením do Můj Vodafone. Přihlašovací údaje, co poslali na mobil (SMS) nefungovaly. A tam se dostat je dost důležité, protože tam máš přehled o platbě, a další věci, které je dobré znát.

  Takže jsem napsal na email: poradime@vodafone.com  podrobný popis mého problému. Asi za tři dny mě zavolali (nikoli poslali SMS, ale zavolali) na mobil a já jim vysvětlil problém. Ta paní, co se mnou mluvila, mě řekla, jaké přihlašovací údaje mám napsat. To jsem udělal, a zároveň jsem ji měl stále na telefonu, takže jsme to dali do kupy a vyzkoušel jsem to. Trvalo to ani ne 5 minut. Tím byl u mě problém vyřešený.

  Další problémy (spíše problémky) jsou pak ohledně příjmu TV. To popisuji jinde. Není to nic, co by znemožňovalo sledování TV a dá se to nouzově napravit. Je třeba tomu opravdu dát čas. Proto jsem v minulém postu připomněl úplné začátky "cihličky". Je dobrý si na to vzpomenout.

  Vadí mě například to, že si zapnu dejme tomu nějaký 50. kanál, chci vědět něco blíže. Na "cihličce" jsem zmáčkl info a naskočily informace. Tady mě naskočí také informace, ale u prvních, asi třech, nebo čtyřech kanálů, na které nekoukám. Na ten 50. se musím doklikat. Ale jsou to věci, které se dají přežít.  Prostě - dejme tomu čas.

  Nějaké závratné zhoršení nepozoruji. Vlastně tak nějak nepozoruji nijaké zhoršení. ..... ale je možné, že nejsem nijak náročný.

 12. Po přečtení posledních postů jsem si vzpomněl na jeden film, kde velitel tanku (říkali mu Pošuk) tam neustále na svého mechanika nadával, že šíří negativní vlny .... 😀.

  Proč ten negativismus?  Tady za kopečkama mám Německo a tam už několik let funguje Vodafone, který koupil tamnější velkou kabelovku (Kabel Deutschland). A ono to tam všechno funguje a už tam nabízí i nové set-top-boxy. Od stejného výrobce, jaké máme nyní my, tedy francouzský Sagemcom. 

  Vzpomínám si na začátky s "cihličkou". V té době zařízení vhodné na vyhazov z okna na asfalt. Když jsem se s ní nedávno loučil, tak jsem byl smutný. 

  Dejte tomu čas.

  • Agree 2
  • Disagree 1
  • Like it 1
 13. Měl jsem "cihličku" a k tomu od UPC internet. V den výměny zařízení za STB Vodafone a za modem od Vodafone došlo k přehlášení na Vodafone a odšmiknutí od UPC. Pak mě čekala anabáze s přihlášením na Můj Vodafone (obdoba Moje UPC). Pouze ještě nejsou srovnány finance, protože mě na Vodafone vznikl přeplatek. UPC vybíralo peníze dopředu, Vodafone vybírá peníze pozadu. Tím vznikl přeplatek. Toto vše bude srovnáno, v mém případě, 25.8.2021. A pak už budu ve všech směrech definitivně spojen s Vodafone.

  Co se týče poplatku za služby, ty jsem měl přes SIPO, a to zůstává i u Vodafone.

  Trochu jinak je to u těch, co nevydrželi čekat na oficialní přepojení kabelovky z UPC na kabelovku Vodafone a spěchali. Tam je to trochu komplikovaný. Alespoň z mého pohledu .

 14. No tak já mám v provozu 3 televize. V obýváku a druhém pokoji mám TV přes STB, jsou to TV z dnešní éry., ovšem v kuchyni mám malou CRT, která umí přehrát VHS kazety., malá úhlopříčka, vyrobeno někdy v první polovině 90-tých let. HDMI nezná. Tak tam mám analog. Paní to používá jako kulisu při vaření. Až ten analog zruší, konečně se tam uvolní místo pro věci, které do kuchyně patří.

 15. Nespustíš ho, protože do něj musíš zapojit koax z datové (prostřední) zdířky. Ono to tak bylo po celou dobu fungování. I kdyby jsi ho tak znovu zapojil, tak už není spárován. Na datové zdířce je už modem.

  "Cihličku" rozebrat a vykuchat. Tedy vyndat HDD, hodí se i zdroj, ...... a pro fandu různých slaboproudých zařízení se tam najde lecos zajímavého. Kdo se o tzv. radioamaterismus (jak jsme tomu kdysi dávno říkali) nezajímá, tak je mu "cihlička" k ničemu a asi ji měl odevzdat technikovi. On už určitě bude vědět, co s tím a jak součástky použít.

  Soubory na HDD budou zřejmě kodovány - nevím, neumím posoudit. Pokud ano, a není k dispozici "dešifrovací" nástroj, tak HDD zformátovat a máš čistý HDD.

  • Agree 1
  • Thanks 1
 16. 😄 Tam se bude špatně vymýšlet odlišný název. Ony ty "drobečky" jsou oba stejné. Já mám tedy ten Premium, co se do ovladače "zašeptá a on splní přání" 😄, ale zatím nemám potřebu to používat. Technik, co mě to přivezl, to vyzkoušel a fakt to funguje.

  A jsou to opravdu lehké "drobečky", protože já jsem musel formovat kabely, neb ony ten STB nadnášely. A to vypadalo fakt divně. Takže jsem musel vyformovat přívodní kabely, hlavně koax. Ten je originál od kabelovky a je robustní. 

  • Haha 1
 17. kenny: Proč se ti na dálku hrabali v modemu, když tebou popisované problémy jsou v audiu, tedy v STB .................. no, jsou věci mezi nebem a zemí ...........

  Co se týče audia, tak zatím pouze a jenom nastavit v menu položku "stereo". Na ostatní zapomeň. Nebude to fungovat. Zatím .....

   

  Moje poznatky po zhruba týdenním provozu:

  Po přepojení z "cihličky" na STB Vodafone a modem (měl jsem jednu krabičku, teď mám dvě krabičky., stačil mě jeden koax, teď mám dva koaxy, .....) jsem nejdříve vyzkoušel internet, ten byl a je OK., na mobilu jsem předělal nastavení na WiFi, také OK.

  Pak jsem si zapnul TV a ...... zhruba 70 procent kanálů černá obrazovka bez zvuku, bez hlášení chyby / error. Provedl jsem tedy vypnutí jak modemu, tak i STB, po chvíli opětovné zapnutí (modem fakt najíždí na můj vkus opravdu dlouho) a hle .... vše OK. Všech 199 programů funguje.

  Dva problémky přesto zůstaly.

  1) Když si projíždím všechny kanály, tak minimálně u jednoho z nich (a je to různorodé, vždy je to jiný kanál) se objeví černá obrazovka bez zvuku. Řešení fungue tak, že na dálkovém ovladači vypnu STB, po pár vteřinách zapnu a hup - obraz i zvuk je OK. Nejdříve jsem to zkoušel tak, že když jsem narazil na takový "černý" kanál, tak jsem přepnul na další v pořadí (ten byl OK) a opět se vrátil o krok zpět, na ten "černý". Byla tam furt tma. 

  Sranda je v tom, že tyhle "černý" kanály (programy) jsou různorodé, v celém spektru. Není to vlastně problém jen jednoho muxu. A nikdy to nejsou stále a ty samé kanály. Jak píšu - objevuje se to cik cak v celém spektru 199 programů / kanálů. A vždy (až na jednu výjimku) je to jeden kanál. Nestalo se mě, že bych při procházení narazil na nějaké další.

   

  2) Na 51. kanále mám AXN HD. Obraz i zvuk v pořádku. Přepnu na další kanál, tedy na 52., tam je TV1000Russkoje Kino. Tam se objeví obraz v pořádku, ovšem zvukový doprovod zůstává z 51. kanálu (AXN HD). Přepnu na další kanál (je to 58.,protože 53. až 57. jsou vynechané - neexistují), a tam je logo Amazon a ticho. Vrátím se na 52. kanál (to ruské kino) a hle - správný zvuk, který přísluší tomu ruskému kinu. Opět se přepnu zpět na 51.kanál (AXN HD) a obraz i zvuk je správný, tedy AXN HD. Schválně opět přepnu dopředu na 52. kanál (ruské kino), obraz v pořádku, ovšem zvuk AXN HD. ........ Mě osobně je tohle fuk. Rusáky nesleduji. Ale jako zajímavost je to dobrý, ne?

   

  Tak to by asi tak zatím bylo všechno.

  1.jpg

  2.jpg

 18. kenny: Nejedná se spíše o "cihličku"., a nikoli Kaon, které ukazují hodiny? 

  Ten tvůj poslední post na to vypadá. "Cihlička" ti opravdu zahlásí absenci sítě, protože ten koax do něj je veden z datové zásuvky, i když na "cihličce" je vstup do klasické TV zdířky. 

  Klasický Kaon (ten s těmi hodinami) se zapojuje do TV zdířky (jak na STB, tak i na TV zásuvce v bytě. Ten by šlapat, byť omezeně, měl.

×
×
 • Create New...