August 30, 200421 yr Zdravim, mohli byste mi poradit v čem je vlastně ta veřejná IP lepší než neveřejná? Má lepší bezpečnost nebo něco? Pochopil jsem tady správně, že na neveřejnou nepřipojim dva PC? Je pravda, že USB připojení bere víc CPU? díky
August 31, 200421 yr Karneval dava standartne 2 neverejne IP adresy, to znamena ze ke kabelovymu modemu muzes pripojit 2 PC aniz bys musel pouzit router (jedno PC do USB,druhe PC do ethernet), pokud nechces pouzit USB na modemu, muzes pouzit switch. Pokud bys chtel pripojit vic jak 2 PC musis pouzit router, nebo si prikoupit dalsi IP od Karnevalu a pouzit jen switch. Verejna IP je lepsi v tom, ze muzes pouzivat nektere sluzby, ktere na neverejne IP nejedou: FTP server,prenos souboru pres ICQ, online hrani her, nektere hlasove sluzby, byt activ na siti DC++ a dalsi. Verejna IP ma mensi bezpecnost, protoze je tvoje PC videt z celeho internetu, kdezto s nevernou IP je tve PC videt jen vramci site Karneval a proto tam nefunguji sluzby ktery jsem vyjmenoval. USB pripojeni asi zere trochu vic nez ethernet a na novejsim PC si myslim ze to nemuze byt poznat, k tomu by se mohl vyjadrit nekdo kdo to pouziva. Kabel 150 Mb/s - Komfort Compal VF, VTV box, CA modul Brno
September 4, 200421 yr Jestli se nepletu, tak pri neverejne IP jsi jakoby soucasti "lokalni" site Karnevalu. Karneval je pripojen na net a tobe data preposila, takze tvou IP nikdo nevidi. To me ale pripada, ze se to musi dat nejak obejit. K cemu je tam kruci ten PROXI server? Nepodarilo se to nekomu? Nebo treba nejakym softem? JimmyFLASH www.jimmyflash.unas.cz
September 4, 200421 yr Ne nejde to, ten provoz se smeruje pri pouziti neverejne IP na ruzne proxyny prodle toho, jakou pouzijes sluzbu. To k cemu je proxy se tu uz nekolikrat prodiskutovalo, staci pouzit Search.
September 7, 200421 yr To me ale pripada, ze se to musi dat nejak obejit. K cemu je tam kruci ten PROXI server? Mě by zajímalo PROČ chceš kruci ten proxi server obejít, je-li skutečně transparentní ?
September 10, 200421 yr Mě by zajímalo PROČ chceš kruci ten proxi server obejít, je-li skutečně transparentní ? Nikdy jsem netvrdil, že chci obchazet PROXI (zvlaste když ani presne nevim na co to je). Chtel bych nejak přesmerovat pakety na muj PC aby se choval jako s verejnou IP....ale to je asi hodne blahove....kdyby to šlo, tak by to už dělal každý. JimmyFLASH www.jimmyflash.unas.cz
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.