Přejít na obsah

Záhada při přidělení IP od Karnevalu.


Návštěvník Jirka-47

Doporučené příspěvky

Návštěvník Jirka-47

Toto je opravdu oříšek. Nevím jestli na to příjdete, já jsem na to nepřišel.

 

Takže mám routr vytvořený ze starého PC (experimentální), běží na něm linuxová distribuce IPCop. Pokud se s ním připojím, vždy dostanu IP adresu dejme tomu x.y.z.82. Takže končí číslem 82.

 

Mám druhý routr Asus, kterému naklonuji adresu tak, aby byla stejná se síťovou kartou předchozího routru (jinak se nemůžu připojit). Dostanu IP adresu x.y.z.125. Takže je identická v prvních třech číslech jako předchozí, liší se pouze posledním číslem, které je tentokrát 125.

 

Pokud se budu náhodně připojovat buď prvním, nebo druhým routrem, vždy dostanu adresu odpovídající danému routru.

A teď dotaz:

Jak je to možný, že karneval pozná (musí to nějak poznat), kterým routrem jsem připojený i když mají identickou MAC?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník pinguin

VELKY BRATR VI VSE :D:D:D

 

router si pozada o IP, pokud je volna, tak karneval prideli IPcko o ktery si router pozadal. Musel ses s jednim nebo druhym pripojit bez klonovani a ten si ji ted pamatuje.

 

Pokud po vymene resnes modem, tak nemusis klonovat MAC.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jirka-47

Nemáš pravdu. Fakt to tak funguje.

Reset modemu na to nemá vliv.

Měl by si pravdu pokud bych měl připojení o DVOU IP adresách. Ale já mám pouze jednu IP!

 

Teď jsem si to přečetl ještě jednou: Chceš snad říct, že routr si řekne o konkrétní IP?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník pinguin

ne. Pokud mas jednu IP adresu, tak odpojis zarizeni resnes modem pripojis druhy a jede to.

 

Ano rekne si o tu co uz jednou mel. DHCP server to porovna a pokud ji nema nekdo pridelenou tak mu ji ACKne. Je to chovani DHCP serveru podle RFC.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník Jirka-47

Tak asi máte pravdu. Vždycky jsem si myslel, že dostanu IP adresu podle DHCP od routeru. Ve skutečnosti je to tak, že si ji vybírá klient DHCP a nadřízený routr mi ji dá. Akorát mi není jasný, jak si ji může zapamatovat ASUS (HW krabička) i po resetu (v nastavení má napsáno IP adresa 0.0.0.0). Dokonce jsem ji dones ke známému (bydlí o dva vchody dál, ale má taky karneval) a dostal jsem opět stejnou IP adresu jako doma. IPCop dostal také svoji IP adresu (která je rozdílná od ASUSe, i když přesto oba mají stejnou MAC). Neskutečné. Docela věřím tomu, že odjedu do Brna a tam dostanu zase taky stejnou IP.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jirka-47

Teď mě napadlo. Ono to musí být někde napsaný o kterou IP adresu si DHCP klient řekne. Nevíte kde bych to měl hledat? Že bych to zkusil změnit, jestli by mi Karneval pak přidělil mnou vybranou IP.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jirka-47

IP adresa nemůže být přidělená podle DHCP. Musí si o ni říct můj routr.

Takhle to je u mně:

 

1. routr ASUS:

MAC: 00:50:FC:F0:1A:07 (naklonovaná podle IPCopu)

IP : 89.102.xxx.82

 

2. routr IPCop:

MAC: 00:50:FC:F0:1A:07 (skutečná)

IP : 89.102.xxx.125

 

Oba mají stejnou MAC adresu, abych nemusel resetovat modem, A přesto každý dostane jinou IP adresu (a vždy stejnou!!! - tu svoji, viz nahoře).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jirka-47

Možná že ten ASUS je hloupej, tak ji dostane skutečně z tabulky MAC-IP. Ale ten IPCop (je to linux), ten bude asi chytřejší, ten si o ni určitě řekne. Jinak by přece musel dostat stejnou IP jako ASUS, ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...