Jump to content

Tak už jsem komplet, mám všechny 3 služby od Karnevalu


Guest tomus

Recommended Posts

Dnes mi technik od Karnevalu přišel nainstalovat a zprovoznit telefonní službu. Modem jsem dostal opět motorolu, ale je větší, kromě 1xLAN a 1xUSB má ještě dvě zdířky na klasický RJ-11.Zdarma jsem ještě obdržel telefon Siemens Gigaset A140 černé barvy, není to žádný zázrak, je z levnějšího plastu a celkově takový lagricový, ale co by člověk zadarmo chtěl.

Co se týče kvality hovoru, nepozoruji žádný rozdíl mezi pevnou linkou a touto službou, rozhodně to není možné srovnávat (a vím, že se anii nejdená o klasický VOIP) se Skypem nebo jinými podobnými službami. Zkoušel jsem měřit rychlost připojení, když jsem telefonoval a následně, když jsem netelefonoval a musím konstatovat, že dokonce při hovoru byla rychlost připojení o pár bitů větší :). Takže tyto dvě služby jsou opravdu oddělené a na sobě nezávislé. Během týdne přidám pár foto modemu i telefonu. S pozdravem MF

Link to comment
Share on other sites

Pokud s tou službou budu spokojený, a nějakej ten pátek ji budu využívat, pravděpodobně to vracení nebude zas tak horký a dopadne to jak při odlašování pevné lajny u outů. Na dotaz jestli musíme vracet ten "pronajmutý" telefon mávli jen rukou...Počítám, že za dva za tři roky ty tel. budou mít hodnotu nula nula nic a karnevalu by spíš vznikly náklady spojené s jejich likvidací, takže je až zas tak moc zpět chtít nebudou.

Link to comment
Share on other sites

Chtel bych se zeptat k modemu. Take mam modem jak ty ale kdyz napisu v prohlizeci IP 192.168.100.1 tak to chce po me heslo. Stary modem jsem si takto resetoval. U noveho to znamena ze jej budu muset pri resetu vytahnout ze zasuvky nebo tam je nejake univ heslo ktere jsem nikde nenasel?

Link to comment
Share on other sites

Oni tam totiz blokujou pristup pro ty, co maji tyto kabelovy modemy (s podporou IP telefonie) a myslim si, ze to maji zablokovany i ty novy modemy WebSTAR EPC2100. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...