Přejít na obsah

Nova


Návštěvník Groveer

Doporučené příspěvky

Návštěvník Groveer

Ahoj,dneska od večerních hodin blbne tv Nova,pořád kostičkuje a vypadává obraz.Každou chvíli za mnou lítá máma,co s tím je že nevidí Pojišťovnu :D Dělá to i Vám? a nevíte co se děje??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Ahoj ve spolek. K výše uvedenému nemám žádnou reakci, v té době jsem TV nesledoval. Ale mám dotaz na Vás, také ohledně Novy, a to konkrétně kvality obrazu.

 

Nejsem si jistý, čím je to způsobený, proto se taky jdu zeptat sem, jestli to nemáte stejné nebo podobné. Jsem z Prahy 8 a poslení dobou (cca měsíc, dva?) mám na Nově v některých chvílích hrozně "přepálený" (překontrastěný?) obraz. Jakoby se všechna světlá místa, pokud jich je v obraze v tu chvíli hodně, slévala v jednu jedinou bílou zářivou barvu. Dost je to znát např. během večerních zpráv, kdy mají moderátoři nebo lidi v reportážích přepálený obličej. Jakékoli uživatelské korekce na TV ve smyslu intenzita barev, jas, kontrast nepomáhají. Mám tři teorie, čím by to mohlo být, ale nejsem odborník:

1) problém s TV přijímačem - mám 100Hz Finlux, tak třeba nějaké vyhlazovací nebo digitální obvody, jenže na druhou stranu mi to dělá hlavně na Nově (vlastně si teď neuvědomuju, jestli jsem to někdy pozoroval i jinde)

2) problém s divnou technickou kvalitou vyráběných zpráv na Nově - tohle už skoro vylučuji poté, co jsem se dnes podíval na videu nahraný závod F1 - ten samý problém

3) problém na trase např. s odbavováním a de/kódováním digitálního signálu, kdy třeba dojde k blbému přepočtu a konverzi barevných složek signálu??? Něco takového je v cestě určitě, viděl jsem to i u jiných Vašich příspěvků a koneckonců i v samotném signálu, že to občas zakostičkuje. A někdy při rychlých scénách je to i dost zašuměný. Ale problém s bílou barvou jsem nikdy předtím neměl.

 

Nepotýkáte se někdo s něčím podobým, nebo máte v tomto ohledu vše OK? Dík za reakce.

 

 

P.S. píšu nepřihlášený, zapomněl jsem k Vám heslo a systém mi ho ne a ne poslat :-/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj ve spolek. K výše uvedenému nemám žádnou reakci, v té době jsem TV nesledoval. Ale mám dotaz na Vás, také ohledně Novy, a to konkrétně kvality obrazu.

 

Nejsem si jistý, čím je to způsobený, proto se taky jdu zeptat sem, jestli to nemáte stejné nebo podobné. Jsem z Prahy 8 a poslení dobou (cca měsíc, dva?) mám na Nově v některých chvílích hrozně "přepálený" (překontrastěný?) obraz.

 

Ahoj, jsem z ústí n/L, mám digitál (i analog zároveň) takže to mohu porovnat a máš pravdu. Dnes jsem si toho také všiml, a to u českého ČB filmu "Na kolejích čeká vrah". Tam to bylo ještě extréměji vidět jak byl černobílý... Uplně jsem si řikal co to s tim maj..

A dělalo to jak na digitální, tak na analogové Nově. Na jiných programech problém taky nemám...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, jsem z ústí n/L, mám digitál (i analog zároveň) takže to mohu porovnat a máš pravdu. Dnes jsem si toho také všiml, a to u českého ČB filmu "Na kolejích čeká vrah". Tam to bylo ještě extréměji vidět jak byl černobílý... Uplně jsem si řikal co to s tim maj..

A dělalo to jak na digitální, tak na analogové Nově. Na jiných programech problém taky nemám...

 

Díky za odpověď, přesně u tohoto filmu jsem to včera pozoroval taky. Samozřejmě se mi to nelíbí, ale jsem rád, že problém není, jak se říká, na mém přijímači.

Kdyby Vás bylo víc, dejte vědět. Třeba zjistíme, jestli je to jen nějaký idniviuální problém, nebo v celé síti. Pak bychom mohli Karneval trochu přitlačit, aby s tím něco udělali a nevymlouvali se na kvalitu koaxu, rozladění TV apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Uz jsem chtel psat na Karneval, a vidim, ze stejny problem mam taky.

Tak cca. 3 tydny vypadava na Nove synchronizace? Kdyz je vetsi bila plocha, sup a obraz je cernobily, nebo se tam zobrazuji pruhy a opet vypadava obraz.

Zvuk je OK. Myslel jsem, ze to dela TV, ale pres video stav stejny.

Jedna se o lokalitu Ostrava-Dubina.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...