Přejít na obsah

Internet nejde přes kabel když je zapnutý Bridge Mode


Návštěvník Max Trix

Doporučené příspěvky

Návštěvník Evzen

Treba tak, ze modem bude v rezimu bridge, za nim bude zapojeny switch a do nej ta zarizeni, ktere chces vystrcit do Internetu (coz je hovadina jako zvon, no ale kdyz chces...). Do toho switche pak bude zapojeny i router a do nej pak ta ostatni zarizeni, ktera nemaji byt primo vystrcena do Internetu (PC, notebook, atd.)

Ale spis si myslim, ze bys mel rict, ceho chces dosahnout (tj. ceho hodlas dosahnout tim, ze Raspberry vytrcis do toxickeho prostredi Internetu). Ono toho zrejme pujde dosahnout i bez nutnosti mu davat verejnou IP. Slysels nekdy o port forwardingu?

EDIT: Jo, DMZ je samozrejme taky reseni... a levnejsi 😉

Upraveno uživatelem Evzen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Max Trix

Evžen ano slyšel jsem o Port Forwardingu ale chtěl bych udělat Raspberry Pi aby bylo veřejné protože chci aby sem si tam udělal Apache2 Web Server Ale teď jak mám Router Mode tak to mám jen na síťi

před 6 minutami , Evzen napsal:

Treba tak, ze modem bude v rezimu bridge, za nim bude zapojeny switch a do nej ta zarizeni, ktere chces vystrcit do Internetu (coz je hovadina jako zvon, no ale kdyz chces...). Do toho switche pak bude zapojeny i router a do nej pak ta ostatni zarizeni, ktera nemaji byt primo vystrcena do Internetu (PC, notebook, atd.)

Ale spis si myslim, ze bys mel rict, ceho chces dosahnout (tj. ceho hodlas dosahnout tim, ze Raspberry vytrcis do toxickeho prostredi Internetu). Ono toho zrejme pujde dosahnout i bez nutnosti mu davat verejnou IP. Slysels nekdy o port forwardingu?

EDIT: Jo, DMZ je samozrejme taky reseni... a levnejsi 😉

Evžen ano slyšel jsem o Port Forwardingu ale chtěl bych udělat Raspberry Pi aby bylo veřejné protože chci aby sem si tam udělal Apache2 Web Server Ale teď jak mám Router Mode tak to mám jen na síťi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen

No a na to presne je port forwarding!
Na provozovani web serveru nepotrebujes nic vystrkovat do Internetu, staci forwardovat porty a je to. Ja sam takhle mam z Internetu pristupnych nekolik sluzeb - vlastni mailserver, FTP server a jine.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník jandik

Mozna jsem to prehledl, ale nepsal jste jaký máte router, takže stačí k libovolnemu routeru?

Ja napr to co chcete mam vyreseno pomoci DDNS, reverzni proxy a port forwardingu.

Jinak pokud chcete vystrcit ven jenom raspberry, mrknete se na dataplicity com. Reseni bez velkeho nastavovani.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...