Přejít na obsah

zapojení STB +Video/Dvd Recorderu + TV


Návštěvník Michal1

Doporučené příspěvky

Dobrý den,

Jmenuji se Michal Kluc a mám problém s digitalní televizí

ohledně zapojení digitalni televize.Mám přístroj od karnevalu ,

a chtěl bych zapojit u STB možnost číslo 3 ,to znamená

STB do TV přes scart a STB do Videa přes scart.Možnost s televizí funguje

protože na ní nemusím vubec ladit a sama si televize chytne a ovladam přes

ovladač k STB.Ale mám problem jak mám rozchodit s videorecorderem když

on nic nenaladí,ale když dám do něj VHS a pustím ho tak video přehraje ani nemusim přepinat na 0 jako jsme to měl.Ale když dojde na programi a zkouším přepínat tak nejde a "šumí" jako by do videa nešel signal televizní , zkoušel jsme naladit a také nic.Zajímalo by mě jak to mám vyřešit , mám poměrně nový video recorder Panasonic výroba 2003.

 

S pozdravem Michal Kluc , e-mail:michal.kluc@seznam.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi mám jiný návod, tak nevím, co máš na mysli tou 'možností 3'. Scarty máš, podle toho, že ti to funguje, dobře. Teď anténní kabely. Potřebuješ 3. Ze zásuvky karnevalu zapojíš první kabel do STB. Z průchozího výstupu STB zapojíš další kabel do VCR, a stejným způsobem třetí kabel z VCR do TV.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kleff

wow, tak to ten analog v televizi bude asi hodne kvalitni :lol:

 

jinak jestli tomu rozumim dobre tak chce mit na videu i digital, tedy video musi bejt prepnuty na AV vstup

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Domníval sem se, že má na mysli analog na VCR. Je jasný, že pro digitál musí mít přepnuto na AV v VCR.

 

Co se týká zapojení (které se ti nelíbí), tak pro laika nic jiného nezbyde. Co se týká kvality? Z vlastní zkušenosti můžu potvrdit, že signál (obraz) přímo ze zásuvky Karnevalu je horší, než když před TV dám rozbočovač a použiju výstup (z rozbočovače) s útlumem 8db. Druhá varianta je (alespoň u mě) mnohem lepší. Totéž se týká druhého (slabšího) výstupu použitého pro TV v jiné místnosti a při použití dlouhého kabelu (určitě 10m). Kvalita obrazu je opět lepší. Zkusil jsem přenést druhou TV a připojit zkusmo na krátký kabel a kvalita je horší. (Jednou to samé zkoušel i technik od Karnevalu, protože mi nevěřil. Taky na to koukal divně, když zjistil, že mám pravdu)

 

Ono zapojit z jednoho výstupu několik zařízení je docela 'zábava': TV, VCR, DVD Rec, STB a AV receiver. 5 kousků.

 

Pro představu moje zapojení:

Zásuvka Karnevalu -> přepěťová ochrana -> 3 nás. rozbočovač ->

1. výstup (útlum 4db) -> TV

2. výstup (útlum 8db) -> AV receiver (kvůli rádiu)

3. výstup (8db) -> DVD Rec -> STB (signál i kvalita neklesne pod 97%) -> VCR

 

Z těchto zařízení je subjektivně nejhorší obraz z TV (nejvíce rušení) i přes samostatné připojení. Použit kvalitní kabel, kvalitní konektory s celokovovým stíněním (dneska už se tenhle typ špatně shání - dnes se dělají z jiného materiálu, a nic moc), u rozbočovače F konektory, a hlavně kabely jsou přesně na míru (co nejkratší). Ještě mě čeká předělat SCARTy na míru (aspoň tam nebude v kabelech chaos).

 

Zjistil jsem, že podstatnou část rušení v tv signálu má na svědomí zdroj z STB. Zajímavý ale je, že rušení se nejvíc projevuje na TV, i když je zapojená z jiného výstupu (vzájemný odstup výstupů rozbočovače je 24db) a DVD Rec na stejném výstupu (jakoSTB) je docela v pořádku.

 

Jestli se tohle moje zapojení někomu nelíbí, tak můžu konstatovat, že už mi ho několikrát zkontroloval technik z Karnevalu. Určitě jste si už toho taky všimli. Nahlásíte poruchu, a jako první co udělá technik (frajersky) 'jdu změřit vaše kabely'. Po pěti minutách příjde, a povídá (už trochu nejistě) 'v pořádku, jdu se podívat jinam, kde to může být'.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Re: "Z vlastní zkušenosti můžu potvrdit, že signál (obraz) přímo ze zásuvky Karnevalu je horší, než když před TV dám rozbočovač a použiju výstup (z rozbočovače) s útlumem 8db"

 

Receno jinak: mas TV prijimac se vstupnim dilem horsi kvality, ktery na svem vstupu nesnasi normalni signal, coz se projevuje intermodulacemi. Pokud se signal zeslabi, obraz se subjektivne zlepsi, zmizi intermodulace, ale zase se mirne zhorsi sum. Ano, potvrzuje to me zkusenosti: az 80% vsech zavad na nekvalitu analogoveho prijmu pada na vrub mene kvalitni TV a domaci kabelaze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenže takhle se chovala každá televize, kterou sem vyzkoušel zapojit. Už to byly 4. 2x Thomson, 1x Panasonic , a tu předchozí už nevím co byla zač.

 

Problém jsou používané širokopásmové zesilovače, které nemají stejné zesílení v celém pásmu, tak je nutné nastavit určitý kompromis. Zarušené programy se nacházejí ve spodní části používaného rozsahu. Bohužel nejvíce to je vidět na HBO, které je nejníž. To byl taky důvod, proč jsem chtěl STB co nejdříve. Pravdou je, že za to může vyšší citlivost vstupního dílu TV, ale s tím jsem se smířil a proto je moje zapojení, tak jak je. A docela to ujde. (Až na to rušení od zdroje STB)

 

Jinak moje zkušenosti s odtraňováním závad, ze strany Karnevalu (tehdy ještě TES Litvínov) byly od počátku negativní. Hlásil jsem poruchu ve zvuku u HBO (jeden kanál byl slabší - a to o dost. Asi 20db), na zastoupení v Teplicích. Měsím mi tvrdili (vždy až na můj další dotaz, nikdy se sami neozvali), že jim nikdo nic nehlásil, a potom, že je vše v pořádku. Pokud si někdo pamatje, dříve v nočních hodinách byl na HBO monoskop (tedy svislé pruhy základních barev) a hlavně tón 1kHz (pískání). Ideální stav pro měření. Nechal jsem si to změřit nezávisle od TESu a poslal jim faxem graf z měření, ale už ne do Teplic ale do jejich hlavního 'stanu'. Ozvali se sami, poděkovali za provedené měření a do druhého dne bylo vše v pořádku. Co si mám o jejich přístupu myslet?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To zapojení přes rozbočovač je výborný nápad, určitě to zkusím taky.

Problém mám s připojením VHS tak, aby se dalo nahrávat z VHS na DVD a opačně.

TV- 3 scarty + 2x S-VIDEO, DVD - 2 scarty+2xS-VIDEO, STB - 2 scarty, VHS - 1 scart a nic víc.

Objednal jsem kabel scart->2x S-VIDEO, snad to půjde. Jiný nápad na propojení uvítám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...