Přejít na obsah

Zasekavani obrazu ...


Návštěvník Tom

Doporučené příspěvky

Zdar. Vcera mi spustili digi. Zjistil jsem, zatim nevim jestli to dela u vsech kanalu, nejvic u HBO, ze se mi asi kazdych 2-3 minuty zasekne obraz, objevi se hlaska o ztrate signalu a bezi to dal ... nevite cim by to mohlo byt? Dik za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

http://www.karnevalzone.cz/viewtopic.ph ... c&start=40

 

Už se to tu několikrát řešilo, pokud máš v STB FW 1.19 tak po trojím stisknutí "i" uvidíš tabulku s hodnotou Úroveň a Kvalita signálu. V okamžiku zaseknutí programu stoprocentně klesne kvalita na cca 10%. Bude to způsobeno nějakým propojovacím kabelem, třeba k další televizi.

Doporučuji jako první odpojit všechny šňury od výstupu STB a případné propoje k dalším televizím. Jako jediný by měl být propoj od zásuvky Karnevalu do STB.

Pokud to nebude dělat začni postupně připojovat kabely - jednom okamžiku to začne dělat a budeš mít ten špatný kabel. Ač je to divné mohou to prý dělat i kabely na výstupu STB.

Pokud to bude dělat hned, tak volal bych tu jejich linku

 

Když zavoláš na jejich linku tak ti to takhle poradí a možná tě budou při tom navádět

  • 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • modem, VTV box
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Měl jsem přesně stejný problém - u programů na 426 MHx streamu občas vypadnul signál. Způsoboval to propojovací kabel zásuvka - STB. Ono ty tkaničky, které se dají koupit v elektru, asi za moc nestojí...

Doporučuji si vyrobit vlastní - kvalitní koax + celokovové IEC konektory.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dmnc

Můžete se však také setkat s pulsním rušením v pásmu 426MHz. Většinou za to může špatná izolace kabelů vedoucích od rozvaděče až k účast. zásuvce. Viz. Váš případ, avšak až od zásuvky k STB :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

moje zkušenost je přejít na F konektory. O něco dražší řešení, ale bezproblémové. :D

 

Souhlasím. Mám tyhle konektory doma a obraz je i na analogu výrazně lepší a bez rušení.

S klasickými konektory to bylo špatné a ani se neprodávají v rozumné kvalitě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dmnc

Neni však dobré využívat F konektory šroubovací. Pokud možno, spíše krimpovací, popř. kompresni (cena kompresních kleští je však poměrně vysoká).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník omicron
Profigoldy však nepatří k těm nejlevnějším.

 

Obvykle nic kvalitního není levné, tak už to bývá. Já jsem nad tím sám dlouho přemýšlel, moc neveřil, že by kabely tak pomohly, poté uvažoval také nad separátními F konektory a kvalitním koax kabelem, ale právě problémy s různými IEC (účastnická zásuvka a přístroje) a F konektory, a nutností jejich konverze mě nakonec přesvědčily k rozhodnutí pořídit vysoce kvalitní hotové kabely od ProfiGold se zlacenými konektory a ferity na obou stranách.

Výsledek je mimořádný, kvalita signálu, která předtím cyklicky rotovala mezi 95-98%, je nyní takřka stále na 99%, ale hlavně se velmi zvýšila kvalita signálu v analogovém paketu za STBčkem, kde jsem měl poměrně značné problémy s kvalitou za jednoduchým feritovým rozbočovačem. Nyní naprosto perfektní, myslím, že se investice cca 700 Kč za 2 PG kabely rozhodně vyplatila.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...