Přejít na obsah

Rychlost uploadu


Návštěvník dj.kure

Štve Vás tak nízký UPLOAD ?  

45 hlasů

  1. 1. Štve Vás tak nízký UPLOAD ?

    • Jo, kdyby to nechali stejný jako DOWNLOAD, tak bych se nezlobil(a)
      15
    • Mno občas by se hodil vyšší, tak aspoň 1/2 rychlosti DOWNLOADu
      28
    • UPLOAD moc často nevyužívám, takže je mi to celkem jedno
      4

  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

Upload bych měl mít asi 500 a veskutečnosti mám necelých 300.

Download bych měl mít asi 5000, ve skutečnosti jej mírně překračuju.

Na zahraniční servery to moc nemá vliv, neboť jsou pomalejší.

Na Živě se dostanu pouze šnečím tempem.

Takže pokud zvednou rychlost, tak to asi na downloadu moc nepoznám.

Upload bych chtěl zvednout, ale hlasovat nemůžu, neboť to nejde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně bych si přál snížení asymetričnosti služby, zrychlování downloadu pro mě nemá již cenu, ale rychlejší upload bych jen uvítal. Domnívám se, že zrychlení uploadu bude mít IMHO menší dopad na propustnost sítě než další zrychlování downloadu. Mám 3/0.3 net, klidně oželím download na úkor uploadu (třeba 2.5/1 i 2/1). Poslední měsíce vydržím s FUPem cca přesně (vždy ho poslední den přetáhnu, aby si Karneval nemyslel, že mi to stačí)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dmnc

"Menší dopad na propustnost sítě", co tím přesně myslíš? Pokud víš něco o datové síti postavené na standardu Docsis / EuroDocsis, nemluvím o v. 3 podporujici bounding, moc bohužel z uploadu stabilně "nevymáčneš" a důvodem určitě není propustnost páteřního spoje. Navíc, zpětný směr má vyšší dispozice k rušení, i když se dnes v rámci možností používají odolnější modulace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dmnc

Je možné, že UPC vlastní CMTS zařízení, jež mají více upstreamů, či používá již vyšší verze standardu Docsis / EuroDocsis. Nežjištoval jsem!

 

Karneval vsak může momentálně na jeden upstream kanál využít sdílené kapacity cca. 10 Mbit/s. Poskytovatelé takovýchto sítí např. tento problém řeší tak, že zvyšují počet CMTS zařízení a klienty tak přerozdělí, popř. koupí výkonnější s více upstreamy. Po posloučení se jich již "nedělí" tolik.

 

PS: Dále v tom hraje samozřejme určitou roli i marketing.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník frank
Osobně bych si přál snížení asymetričnosti služby, zrychlování downloadu pro mě nemá již cenu, ale rychlejší upload bych jen uvítal. Mám 3/0.3 net, klidně oželím download na úkor uploadu (třeba 2.5/1 i 2/1).

Souhlas. Mně by vyhovovalo něco jako 1000/512 bez FUP.

 

Poslední měsíce vydržím s FUPem cca přesně (vždy ho poslední den přetáhnu, aby si Karneval nemyslel, že mi to stačí)

Poslední měsíce přetahuju FUP o 100%, aby si Karneval nemyslel, že mi to stačí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník pinguin
Je možné, že UPC vlastní CMTS zařízení, jež mají více upstreamů, či používá již vyšší verze standardu Docsis / EuroDocsis. Nežjištoval jsem!

 

Karneval vsak může momentálně na jeden upstream kanál využít sdílené kapacity cca. 10 Mbit/s. Poskytovatelé takovýchto sítí např. tento problém řeší tak, že zvyšují počet CMTS zařízení a klienty tak přerozdělí, popř. koupí výkonnější s více upstreamy. Po posloučení se jich již "nedělí" tolik.

 

PS: Dále v tom hraje samozřejme určitou roli i marketing.

 

proste povoli vetsi upload ale za peniz, tj na vytizenych lokalitach na ukor "normalnich" klientu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dj.kure

Tak du do reklamacky, rychlost uploadu z 99% veskereho casu mi proste prestala dosahovat garantovanych 200kbps. Pohybuju se kolem 160kbps

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...