Přejít na obsah

Windows - nastavení času


Návštěvník Retiree

Doporučené příspěvky

Návštěvník Evzen
 

Ve VideoRedo nebylo možno označit vybraný úsek k vystřižení (či zachování), úsek se prostě nevybarvil dočervena. Souvislost s desetinným oddělovačem se zdá být logická....

Ja v tom naopak - z podstaty funkce toho nastaveni oddelovace - zadnou logiku nevidim ;-).
Ten oddelovac je pouzit pro zobrazovani nejakych ciselnych udaju, ale program pracuje s interni reprezentaci tech cisel, takze neni duvod, aby zmena oddelovace zpusobila takovouhle nefunkcnost.

Aby se dalo PRESNE diagnostikovat, co a proc se tam stalo, musel bych u toho byt a vlastnorucne "si ten stroj osahat". Zprostredkovane vypraveni o tom, co se delo nebo nedelo je defacto k nicemu, protoze vypravec jednoduse nema dostatek zkusenosti a znalosti na to, aby si vsiml podstatnych a dulezitych veci (protoze netusi, ze by mohly byt pro diagnostiku podstatne a dulezite). Navic se casto k necemu upne (jako treba tady k oddelovaci 😉 ) a pak je to uz uplne v pytli.

 

V průzkumníku zmizel oddělovač tisící

Co znamena "zmizel"? Jakoze tisice nebyly oddeleny vubec nicim? Pak muselo neco - a tady je velmi dulezita otazka, CO to mohlo byt - zmenit nastaveni oddelovace tisicu... a s desetinnym oddelovacem to nijak nesouvisi.
A co to bylo, to uz se nedozvime, protoze to bylo kdovikdy a za kdovijakych okolnosti, ktere se nejspis uz nepodari zreprodukovat...
Takze cela debata je vlastne uplne o nicem 😉

A to, ze se nekde objevi hlaska s nejakym chybovym kodem, zdaleka neznamena, ze ten kod ukazuje na primarni problem v danem konkretnim pripade.
Jestli sis to dal do souvislosti s necim jako je tohle, tak to bylo dost mimo - tam slo zjevne o interni problem dotycne backupovaci aplikace (blbe internacionalizovana)...
Zmatek v hlavach nebohych uzivatelu nastava, kdyz se nejakej Microsofti chytrak - ve snaze nezahltit chudacka uzivatele premirou informaci - neobtezuje v clanku v Knowledge Base vysvetlit PROC pomuze zmena oddelovace, ale jen konstatuje "udelejte toto" a uzivatel si pak, zcela podle vzoru slintajicich psu I. P. Pavlova, pouze spoji dotycnou chybovou hlasku s "napravou" problemu, spocivajici ve zmene oddelovace... :(
Jinak, ti radílkové na TVFreaku by za ty
"super" rady meli dostat ban... Zrejme byli na skoleni u helpdesku v Microsoftu (nebo libovolne jine podobne firme)... aneb "jak uzivateli poskytnout radu (abych nemel ve fronte nezodpovezene kejsy a nekurvil si kej-pí-ájs), ale nepomoct mu ani zbla"...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Vcelku s Tvými vývody souhlasím, oponovat Ti mohu dost těžko, já jsem původním povoláním technolog-chemik. Přesto, z pohledu své profese, jsem s počítači přicházel do kontaktu od roku 1976, s pc-čky pak od devadesátých let a samozřejmě také se správci (velké) sítě Novell. Jakýkoli problém (DOS, Windows) jsem si vždy vyřešil (musel) sám nebo jen díky konzultaci s nejbližšími, podobně postiženými, kolegy. Od správců sítě se mi nedostalo pomoci nikdy (ne že by se občas nesnažili).. Takže oponovat sice nemůžu, ale mé dojmy, pocity a následné závěry byly většinou správné. Věř, že změna oddělovače desetinných míst dokáže nadělat paseku i v aplikacích, kde bys to nepředpokládal a věř, že iniciátora všech problémů jsem vydedukoval správně a věř, že po opětném nastavení desetinné čárky všechny tři popsané problémy okamžitě pominuly. Asi bude rozdíl v práci s nějakým, řekněme, ekonomickým softwarem a technologickým softwarem....

Mám pocit, že jsme velmi, velmi off topic... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Slamb připnutý a odepnutý toto téma

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...