Přejít na obsah

AVC vs HEVC


Návštěvník Retiree

Doporučené příspěvky

Návštěvník Retiree

Je mi vcelku jedno, zda sleduju (dobrý) pořad v SD nebo HD, necítím se tedy povolán srovnávat kvalitu obrazu. Pokud by někoho zajímalo porovnání téhož pořadu v kompresním formátu h.264/AVC a h.265/HEVC (DVB-C vs DVB-T2), zde je ke stažení jeden náhodný pořad (4 GB,  https://ufile.io/4930x), zaznamenaný jednak z UPC DVB-C a jednak v DVB-T2 z pozemního vysílače Chomutov (Jedlová hora) přechodového multiplexu 11 ČT na 706 MHz. Nemám program pro střih HEVC, takže byl nastaven přesah 5 minut před i po. Na terestrický příjem nejsem zařízený, musel jsem improvizovat... Jen doplním, všichni tři poskytovatelé vysílají neprokládaně (progressive) 50 snímků/s, České Radiokomunikacei a Digital Bradcasting v rozlišení 960x540 (převážně) a Česká televize v klasickém rozlišení 1920x1080.

Upraveno uživatelem Retiree
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Dík za náměty, nejspíš už jsem zkoušel oba, ač ne pro HEVC, nezaujaly mě (připouštím, že je to o zvyku). Mým potřebám, střihu záznamů tv pořadů, plně vyhovuje AviDeMux TV Suit. Ten bohužel HEVC neumí (doufám, že jen zatím). Jako dlouholetý uživatel DVBV jsem skočil na špek Hackbartovi a vyhodil $25 za editor, který neumí téměř nic z toho, co anoncuje...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...