Přejít na obsah

rychlé wi-fi, pomalý internet


Návštěvník _user_

Doporučené příspěvky

Návštěvník _user_

Mám problém s připojemín přes wifi směrem ven. Mám od UPC modem s wifi UBEE EVM. Domací síť mi jede rychle, přenos dat na síti 2,4GHz je 7MB/s (ve windows hlásí 72Mbit), pokud přepnu router na 5GHz, tak se dostanu na přenos 17MB/s (windows hlásí 300Mbit). Jedná se o rychlosti ukládání dat mezi NB a NAS v síti. Z internetu však stahuji maximálně 2MB/s, při provedení testu na http://speedtest.dkm.cz/ se rychlost okamžitě vyšplhá na 20Mbit a tam setrvá po celou dobu testu, jako by ji něco omezovalo. Přeinstaloval jsem ovladače wifi pro NB, ale nic. Prosím o radu. díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen

No to znamena, ze od UPC mas 20 Mbit pripojeni.
Pokud to tak nema byt, vypni a zapni modem, aby si nacetl novou konfiguraci. Pokud se ani potom rychlost nezvedne, volej na UPC.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník _user_

Testoval jsem na jinem zařízení a tam problém není. Jina zarizeni ukazuji rychlost internetu az 150Mbit/s. Problem je pouze na novem NB Dell inspiron 17.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen

Jestli mas mit 100 Mbit pripojku, jak mas v podpisu, tak ten udaj o 150 Mbit z "jinych zarizeni" bude blbost (nejspis hlasi rychlost, na jake se pripojuje k WiFi, ne skutecnou rychlost).

Bude potreba se podivat do podrobnosti nastaveni WiFi adapteru a napr. si tam zkusit pohrat s nastavenim sirky kanalu, pokud to konkretni ovladac umoznuje. Nekde v jinem threadu se o tom psalo a daval jsem tam i screenshot nastaveni Intel adapteru na mem Dellu.

Kadopadne ten cap na 20 Mbit je divnej, to cislo nesedi na zadne ze 'znamych' cisel (150, 75, 54, ...).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Rixo

Ono je taky nutné počítat s tím, že přenosová kapacita zahrnuje jak download tak upload. Tzn. 20Mbit+ download a to samé upload je maximum, které proleze po 2.4Ghz. Určitě umí síťovka v NB 5Ghz?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen

No mne to zatim pripada, ze mas opravdu jen 20 Mbit pripojku.
Tem testum z jinych zarizeni prozatim moc neverim, dokud se neukaze, ze opravdu slo o skutecnou rychlost spojeni na vzdaleny server a ne jen o rychlost pripojeni k routeru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Pánové, malou násobilku ovládám, dělení mi taky nečiní větší obtíže, přesto bych uvítal dohodnout se na jednotkách, ve kterých budete publikovat své výsledky. Rovněž termín NB je velmi vypovídající, podobně jako Dell.

Nový Dell Inspiron 17 7773. Problematiku sice  neovládám, ale po koupi dával >100 Mb/s, pak jsem cosi optimalizoval a rychlost okolo 50 Mb/s. Opět jsem pátral, cosi přenastavil, rychlost opět přesahuje 100 Mb/s (nb ac umí, router bohužel ne). Takže, Evžen asi má pravdu, nicméně ve W10 jsou veškerá nastavení, sice stále víceméně stejná, ale čím dál skrytější a nedostupnější.... Přesto bych se zaměřil na Win a nastavení adaptéru ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník _user_

Ten nový notebook Dell nikdy nejel rychleji nez 20Mbit (2,1MB/s) směrem do domácí sítě, doma umí i 300Mbit (17MB/s) v Total Commanderu. Mám ho týden, ostatní zažízení jednou do 10MB/s směrem do vnitřní sítě, internet mám 100Mbit, možná už 150Mbit, jak to ted UPC navyšuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen
35 minutes ago, _user_ napsal:

Ten nový notebook Dell nikdy nejel rychleji nez 20Mbit (2,1MB/s) směrem do domácí sítě, doma umí i 300Mbit (17MB/s) v Total Commanderu.

Vysvetli... "do domaci site" je teda neco jineho nez "doma"?!?!
Jeden by rekl, ze by to melo byt totez...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...