Přejít na obsah

Snizeni cen pripojeni - ziskejte penize zpet !!!


Návštěvník tomus

Doporučené příspěvky

Klienti, kteří využívali služby Turbo 250 mohou dostat zpět peníze - rozdíl mezi cenou nové (Turbo 1M) a staré služby (Trurbo 250) !!! Moji reklamaci úspěšně vyřešil Český telekomunikační úřad.

 

Karneval se chvá opakovaně zcela neseriózně a porušuje smluvní podmínky i zákon o telekomunikacích. Přestože jsem Karneval mnohokrát upozornil, že žádám o změnu a výši fakturace po změně plateb v únoru tohoto roku, ze společnosti Karneval mně chodily samé nesmysly. V zákaznickém centru mají pěkný "nepořádek" a zaměstnávají lidi, kteří nevědí, co dělají.

 

Není to první případ. Již jednou díky mě platila společnost pokutu - ještě v době, kdy byl tarif Internet Light (který pak přešel na Turbo 250). Tenkrát odmítali posílat faktury domácnostem a tvrdili, že je posílají pouze subjektům s IČO !!! :)

 

Níže uvádím znění mé stížnosti. Tato stížnost byla kladně vyřízena. Až poté se lídé z Karnevalu uráčili mně zavolat, že tedy platbu zpětně změní od února 2006 (kdy vstoupil v platnost nový zákon). Do té doby zkoušeli všechno možné (i zaslání nové smlouvy s platností od dubna 2006 !!!) :D

 

ČTÚ - odbor pro JM oblast

Šumavská 33

602 00 Brno

 

V Brně 10.5.2006

 

Věc: Stížnost na jednání společnosti Karneval Media s.r.o.

 

Podávám stížnost na společnost Karneval Media s.r.o. kvůli nedodržení smluvních podmínek v rámci poskytování jejich služeb a kvůli pravděpodobnému porušení zákona o telekomunikačních službách.

 

V souvislosti s novým zákonem platným od února 2006 spol. Karneval zvýšil rychlost internetu, vytvořil nový typ služeb + nějaké přejmenoval a upravil ceny služeb. Problémů kolem toho je ovšem několik.

 

1) Karneval vytvořil novou službu Internet Turbo 1M, ale zvýšil i rychlost u Internet Turbo 250. Parametry těchto dvou služeb jsou naprosto totožné, ale ceny se liší (Turbo 1M je levnější). Tuto skutečnost jsem reklamoval, neboť jsem při problému s touto společností asi před rokem obdržel od ČTU informaci, že nikdo nemůže poskytovat 2 služby stejné kvality za rozdílné ceny. Spol. Karneval trvala na svém a tvrdila, že všichni zákazníci mohli bezplatně do konce března přejít na Turbo 1M.

O této skutečnosti však neinformovala. Navíc, když společnost v minulosti přecházela z tarifu Internet Light na Internet Turbo 250, smlouva se neměnila a služba byla zákazníkům změněna automaticky (patrně v souladu se zákonem).

 

2) Navíc tvrdí, že ceník je rozdělen na dvě části, cituji email: „První část ceníku je určena pro klienty, kteří objednali naše služby do 20.2.2006. Druhá část ceníku je určena pro klienty, kteří objednali naše služby po 20.2.2006. Obě části jsou zveřejněny na našich webových stránkách. “

Výše uvedená informace je lživá, neboť na internetu je dostupný pouze nový ceník, kde služba Turbo 250 vůbec již není uvedena, což je zároveň porušením smlouvy se zákazníkem, neboť Karneval ve smlouvě tvrdí cituji: “Služby jsou zákazníkovi poskytovány za ceny, které jsou uvedeny v aktuálním Ceníku služeb. Aktuální ceník služeb je v souladu s článkem 1.2. všeob. podmínek veřejně přístupný na webové stránce Poskytovatele, tj. na www.karneval.cz …)“.

 

3) Karneval mně při reklamaci odepsal, že mně službu změní bezplatně, ale od 1.4.2006. Přičemž nová nižší cena (za službu stejné kvality) platí již od března 2006. Navíc mně bylo sděleno cituji: „…přechod jsme na základě Vaší stížnosti uskutečnili bez měsíční výpovědní lhůty a manipulačního poplatku 475 Kč za snížení služby.“ Ono „snížení služby“ není nikde jasně definované. Služba nebyla snížena, neboť je kvalitativně totožná s tou předchozí (liší se jen názvem a cenou).

 

Žádám o pomoc při řešení výše uvedených problémů a o informování o postupu řešení (stačí elektronicky emailem). Děkuji. S pozdravem,

 

Mgr. Martin Just

 

NEBOJTE SE DOŽADOVAT SE SVÝCH PRÁV !!! NA TO SPOLEČNOSTI HRAJÍ !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bože ty seš rypák :).

Ony ty služby nebyly úplně stejné, viz třeba rychlost po překročení objemu dat ap., taktéž jsi nějak neuvedl, že ty ceny asi mají zůstat stejné u platných smluv na internet (u nových tarifů pomalý internet zlevnil, u rychlého bylo mírné zdražení). Možný přechod na novej tarif využilo málo lidí, protože nečtou maily a dopisy co jim chodí.....

Gratuluji k ušetření možná 47kč měsíčně, určitě to stojí za tu námahu. :?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dmnc

Někomu je 47,- Kč zanedbatelných, někomu však ne. Takže, když má to právo, ať se brání. Rýpalem bych ho nenazýval. Však pořádek musí být :)

 

PS: Je mi jasné, že patříš k obchoďákum od Karnevalu, každopádně, nekomentoval bych jeho rozhodnutí. Takovíto lidé pomáhají ostatním a my "ostatní" to oceníme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Gorm

Nekteri "ostatni" maji vyssi tarify, ktere jsou podle noveho ceniku drazsi. Pokud tedy podle tohodle donuti Karneval tyto lidi prejit na nove drazsi tarify (a mozna zpetne doplatit rozdil od unora) tak asi moc vdecni nebudou :)

 

Jinak zadne info od Karnevalu o moznosti prestoupeni na novy tarif nebylo, takze bych to na neschopnost lidi nesvadel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Katoda
Jinak zadne info od Karnevalu o moznosti prestoupeni na novy tarif nebylo, takze bych to na neschopnost lidi nesvadel

Ale bylo, sám jsem toho využil. Nevím ovšem, jestli bylo dostatečné ve všech regionech, kde má Karneval své sítě.

Gratuluji k ušetření možná 47kč měsíčně, určitě to stojí za tu námahu. :?

Možná že tobě částka 47 Kč měsíčně nepřipadá moc, ale ročně to dělá 564 Kč na jednoho zákazníka a takto "šizených" zákazníků může být a pravděpodobně i je celá řada. Proto mi připadá naprosto správné, že se dzast ozval a bránil se. Proč by měl Karneval dostávat něco, na co nemá nárok, i když je to podle tebe zanedbatelná částka?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Geeker
bože ty seš rypák :).

Ony ty služby nebyly úplně stejné, viz třeba rychlost po překročení objemu dat ap., taktéž jsi nějak neuvedl, že ty ceny asi mají zůstat stejné u platných smluv na internet (u nových tarifů pomalý internet zlevnil, u rychlého bylo mírné zdražení). Možný přechod na novej tarif využilo málo lidí, protože nečtou maily a dopisy co jim chodí.....

Gratuluji k ušetření možná 47kč měsíčně, určitě to stojí za tu námahu. :?

 

No prriteli za rok to mas 564 kc * pocet lidi vyuzivajici tarif a mas hned krasnou sumicku. Do kapsy. Nevidim jediny duvod proc jim platit neco navic za temer stejnou sluzbu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník onak

Souhlasím s tebou, ale ty tam píšes, že na jejich stránkách není ceník pro oboje služby (tedy pro nové a staré tarify)? ! Právě, že ten ceník tam je a byl tam i předtím. A jinak stejně jako ty nechápu, co myslí Karneval tím "poplatek za snížení služby", podle mě by to mělo znamenat jen na opravdové snížení na službu s nižšími parametry, ale tento krok je spíše znovupodepsání smlouvy na poskytování stejné služby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak takovýho kretena jsem už dlouho nevidel. No ale co, podle titulu by to možná mohl být právník a právě právníci jsou největší zlo na světě.

..-.Již jednou díky mě platila společnost pokutu - ještě v době, kdy byl tarif ... Tím se chlubíš nebo jak to mám chápat. Co k tomu dodat, pochválím tě, on to beztak nikdo jinej neudělá -- jseš dobrej, fakt dobrej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem měl turbo 250, a udělali mi z toho turbo 1000 a platím stále 499 kč, tak když podám žádost o přechod na tarif tubo 1000, ktrý už vlastně mám tak budu platit podle nového ceníku 452 kč?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...