Přejít na obsah

LAN vs. DHCP - ještě jednou ;) // *vyřešeno*


Návštěvník tomus

Doporučené příspěvky

Zdravím, mám doma 2 PC s WinXP zapojené do switche a DHCP veřejné adresy (ne pevné).

V registrech jsem podle návodu: http://www.karnevalzone.cz/viewtopic.php?p=9485#9485 nastavil druhou IP ve tvaru 192.168.1.1 resp. *.2 u pc2. IPCONFIG ukazuje oboje IP (192.** i DHCP 89.102.**).

PC jsou pojmenovány pc1, pc2; skupina je u obou stejná - PING i TRACERT projde bezproblémů (i ve tvaru "TRACERT pc2").

Služba server je spuštěna na obou PC, firewall jsem dočasně vypnul (na jednom je Outpost na druhém jen standardní Win firewall).

 

Nemohu ale zprovoznit sdílení souborů, přesněji řečeno přes Místa v síti > Zobrazit PC ve skupině se mi zobrazí jen chybová hláška: err11ij.png

 

Mohl by mi někdo prosím poradit, co dělám špatně. Kde by mohl být problém? Jak zprovoznit sdílení souborů v místní síti?

Předem děkuji za podnětné rady...

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Základní sdílení souborů ve windows by mělo stačit, ale jde mi o to že se ty 2 pc v místní síti nevidí.

Jak funguje to FTP sdílení? Bude k tomu asi potřeba nainstalovat nějaký server na obě pc,ne?

 

Druhé pc je pomalý notes, tak bych se raděj vyhnul dalším běžícím prográmkům. Ale kdyby to měla být jediná rozumně funkční možnost bez použití routeru, asi bych do toho šel. Potřebuji vcelku jen čas od času přetáhnout nějaké soubory mezi pc, případně jsem zvažoval "streamování" videa z desktopu na ntb, zálohování dat z ntb (nemá RW mechaniku), apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník TomK

Doplnte si do souboru hosts jmena tech 2 PC navzajem. Pripadne si na plochu dejte odkazy na \\PC1 a \\PC2 - pokud pujdete pres Okolni PC, tak je nemusite najit..

Samozrejme, ze pokud si poridite router, tak ten Vam zaridi vse, vcetne vyhledani PC dle jmena.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doplnte si do souboru hosts jmena tech 2 PC navzajem. Pripadne si na plochu dejte odkazy na \\PC1 a \\PC2 - pokud pujdete pres Okolni PC, tak je nemusite najit..

Samozrejme, ze pokud si poridite router, tak ten Vam zaridi vse, vcetne vyhledani PC dle jmena.

 

Díky! To je ono, už to funguje.

 

Pro případ, že by to zajímalo i někoho jiného napíšu, jak jsem docíli funkčního sdílení:

 

- V registrech jsem podle návodu: http://www.karnevalzone.cz/viewtopic.php?p=9485#9485 nastavil druhou IP ve tvaru 192.168.1.1 resp. *.2 u pc2.

- Poté jsem na obou PC do souboru hosts ("C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\hosts") připsal ip adresy a jména obou počítačů (předpokládám, že stačí jen ip+jméno druhého pc; ale pro jistotu jsem připsal obě :) ) Vypnul jsem také firevally, abych vyloučil možnost, že tak bude blokováno spojení mezi počítači. Na ploše jsem vytvořil odkaz na \\192.168.1.2 (IP adresa druhého pc) - pozn. zástupci ve tvaru \\pc1 (\\jménopc) nefungovali. pozn2. firewall jsem po navázání spojení opět zapnul a opět zkusil funkčnost - funguje-li netřeba měnit nastavení, nefunguje-li je třeba povolit komunikaci v nastavení.

- Počítače se ani teď nezobrazují v "Místa v síti > Zobrazit PC ve skupině", nicméně sdílení přes vytvořené zástupce funguje normálně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník mill

nevim kde delam chybu, ale podle toho triku s registrama mi to nefunguje

 

nastavim si na sitovc DHCP - funguje ale kdyz vlezu do registru a zmenim udaje abych mel i lokalni IP tak to po zakazani - povoleni sitovky hlasi omezene pripojeni a ipconfig mi vypise dve adresy - prvni 0.0.0.0 a druhou z DHCP, net jde, ale ta lokalni IP adresa se neprideli a kdyz se podivam do nastaveni sitovky tak je to prepnute na manualni nastaveni a neni vyplnena zadna hodnota

 

stalo se vam to taky ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...