May 14May 14 Dobrý den,včera mi byl instalován nový modem - Ultra Hub 7. Nezlobte se, ale webové nastavení tohoto zařízení je pro lehce pokročilejšího uživatele naprosto tristní. Mám tedy prosím otázky a prosím o odpovědi, děkuji.1) Proč není možné nastavit otevřenou WiFi síť? Argumentace, že se mi někdo nabourá do sítě je za mě lichá - to je přece můj problém. Argumentace, že na druhé straně kabelu je síť Vodafone je lichá rovněž - nejen že samotný router je taky za heslem, ale kdyby se někdo strašně toužil nabourat do vaší sítě, pořídí si od vás prostě služby. Nechápu, proč to není možné alespoň u guest sítě.2) K čemu je položka menu Nastavení WiFi, když se tam nedá nic nastavit, protože "Váš Ultra Hub 7 automaticky upravuje některá nastavení pro lepší a stabilnější Wi-Fi připojení."... Je možné tuto super featuru nějak vypnout a nechat nastavení na uživateli?3) Proč není možné si v tabulce DHCP, když nastavuji statické IP adresy zařízení v místní sítí, tato zařízení pojmenovat? Pokud zařízení samo o sobě nebroadcastuje vlastní název, případně je víc zařízení, která mají stejný název, pak se na routeru identifikují jen pod MAC adresou. Proč tedy nemohu řetězec typu "aa:6b:ff:ff:ff:00" ve sloupci "Název zařízení" přepsat v tabulce např. na "Tiskárna" ? Vždyť je to základní funkce i těch nejlevnějších paskvilů, jako jsou routery od D-Link apod. Jediný způsob je uživatelsky nepřívětivé přidání nového zařízení, ruční vepsání MAC a pojmenování tam... V dropdown seznamu při přidávání zařízení jsou i zařízení, která již v tabulce jsou...4) Při nastavování port forwardingu, když se vepisuje IP adresa, bylo by možné upravit pole pro jednotlivé oktety tak, aby po vložení znaku "." nebo po napsání 3 čísel kurzor přeskočil do následujícího pole pro další oktet? Věřím, že každý, kdo někam vepisuje IP adresu mačká klávesu pro znak "." a očekává, že kurzor přeskočí. Opět základní funkce i těch nejlevnějších síťových zařízení... Bylo by taky dobré, kdyby v dropdownu "Zařízení" byla i zařízení, která jsou v DHCP tabulce a třeba nejsou zrovna k síti připojena...Děkuji
May 14May 14 Problémy s tímto modemem se řeší ve vedlejším tématě, když si ho pročteš, tak přijdeš na to že tento modem je prostě koncipovaný pro hloupé uživatele, kteří nepotřebuji nic složitě nastavovat, i přesto že by to mělo být naopak, když se dodává k tomu nejrychlejšímu a nejdražšímu tarifu.https://www.techforum.cz/topic/63309-vodafone-ultra-hub-7-sercomm-dg4278vf/ Kabel 150 Mb/s - Komfort Compal VF, VTV box, CA modul Brno
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.