Přejít na obsah

router linksys sipura SPA2100 a občasné výpadky internetu


Návštěvník frank

Doporučené příspěvky

Návštěvník frank

Zdravím,

mám doma několik dní zapojenou Sipuru v režimu router + dhcp server a potýkám se s občasnými výpadky internetového spojení.

 

Připojení od Karnevalu mám Turbo 3M, Sipura je připojená do kabelového modemu, do Sipury pak vede kabel z PC a telefonu.

 

V Sipuře mám WAN Setup nastaven na dhcp, v PC taktéž na dhcp.

 

Po několikahodinovém intervalu dochází k výpadku internetového připojení na dobu několika minut. V tu dobu mohu pingnout vnitřní i vnější rozhraní Sipury z PC, ale již nepingnu bránu Karnevalu 89.x.x.1.

Pak po pár minutách vše samo od sebe funguje, resp. jde pingnout brána Karnevalu a internetové připojení je funkční.

 

Před zapojením Sipury, když byl do kabelového modemu připojen přímo počítač, k žádným výpadkům nedocházelo.

 

Zatím mě nenapadá, kde je zakopán pes. Nesetkal se někdo s podobným problémem?

 

Dík za každou radu,

frank

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ludek

MAm stejny hw jako vy , jen v PC primo IP a s takovymy problemy jsem se nesetkal. Ale mozna je chyba i v kusu SPA . Ja jsem mel problem se zdrojem .....

 

Ludek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypadá to na závadu na tý Sipuře.

 

Jinak, mě Karneval každých 90 minut zruší IP adresu a ihned (během pár sekund přidělí novou (původní) IP adresu podle DHCP. Je to vidět ve výpisu logů v mém routru. Přerušený spojení a zase navazování. Mě to nevadí, pokud stahuji, tak se většinou naváže obnovené stahování. Horší je to s mým kamarádem, ten má na své síti QoS, aby svých pár účastníků mělo spravedlivě rozdělený traffic. No a jeden z nich má Skype a to je asi závažný problém. To stratí konektivitu, a začne rozesílat UDP pakety (obrovské množství na rozdílné adresy) a snaží se konektivitu obnovit. Vlasně mu na několik desítek sekund až minut úplně zahltí routr. Pokud zrovna někdo ještě stahuje, tak to je na reset, jinak se to rozdejchá samo. Ono to skype asi bude pěknej šmejd. Já jsem se skype nikdy neměl žádný problémy až jednou, kdy jsem omylem zablokoval její UDP pakety. Můj routr byl pak taky zralej na reset. Takže pokud tam máš nějaký VoIP telefonování, tak to může dělat tyhle problémy.

 

Druhej můj známej měl Fayn a přes DHCP u Karnevalu měl obroský problémy (někdy to šlo a někdy ne), podrobnosti nevím, ale vyřešil to tak, že si pořídil veřejnopu IP a má to bez problému. Tipuji, že měl podobný probrém s přerušováním konektivity od Karnevalu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník frank

Kdybych měl jistotu, že se to tím vyřeší, tak do toho okamžitě jdu ... Kdyby aspoň někdo další s routerem popsal, jak se mu to po těch inovacích s DHCP chová.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...