Přejít na obsah

Zprávy přes WhatsApp zaúčtované jako SMS


peal

Doporučené příspěvky

Zdravím,

dneska jsem z vyúčtování zjistil, že má dcera nad rámec tarifu asi 130 zpoplatněných SMS. Hned jsme spolu samozřejmě řešili, jak se to stalo, protože SMS využívá jen minimálně. Díky podrobnému výpisu jsme jako problém identifikovali WhatsApp. Sám aplikaci nepoužívám, takže nevím jak přesně funguje, ale měl jsem za to, že se vše posílá přes mobilní data nebo wifi. 

 

Podle výpisu jsme schpní dohledat, kdy komu něco poslala. Čemu nerozumím, je že zrovna tyto zaúčtované zprávy v historii WhatsApp nejsou. Intuitivně jsem je hledal v nativní aplikaci pro SMS, ale tam také nic není. 

 

Uměl by mi někdo vysvětlit, za jakých podmínek dojde k odeslání WhatsApp zprávy jako SMS? Na internetu k tomu nemůžu nic dohledat, všude píšou že jsou zprávy zdarma a nenašel jsem žádnou zmínku, že by WhatsApp uměl posílat SMS.

Děkuji

Tak omlouvám se, nejspíše to nakonec byly opravdu SMS, promazaná historie a zatloukání do poslední chvíle. Poučení pro ostatní - s dětma se nedá debugovat 🙂 

  • -
  • -
  • -
  • -
  • Brno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To znám, před časem z mého12 letého synovce někdo podvodně přes SMS komunikaci vylákal a ukradl herní účet u hry Brawl Stars, kam nasypal peníze které dostal od rodičů a také Google účet který jsem mu sám zakládal a synovec několik měsíc nikomu nic neřekl, až jsem náhodou zjistil že se mu nedá přihlásit do Google účtu, tak stejně zatloukal dál že nic neví, teprve když jsem mu prohrábl telefon a našel komunikaci s tím podvodníkem, tak pod tíhou důkazů začal teprve mluvit jak to bylo,

takže důvěřuj, ale prověřuj.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...