Přejít na obsah

2*koax.kabel v rozdvojce = příšerný obraz


Návštěvník gloom

Doporučené příspěvky

Návštěvník gloom

Zdravím, mám takový problém. Máme doma dvě tv a jednu antenní zásuvku (Karneval Ova). Koupil jsem tedy nějaký ten anténní spliiter, zasunul do zásuvky a zapojil do něj oba anténní koax. kabely. Bohužel se mi obraz rapidně zhoršil. Pokud jeden kabel vytáhnu, obraz je zase jako býval. Nedávno jsem koupil novou tv od panasonicu, kde to zhoršení jde rapidně viděl jen na cca 2kanálech (sport24, TVP2), ale v druhém pokoji máme starší Oravu, kde všechny kanály sněží.

Mohu se zeptat, jaké rozdvojky používáte vy nebo nějaké jiné rady?

 

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na to sice nejsem odborník, ale každá telka i video má jinak citlivej tuner kvalita kabeláže a splitru je taky dost podstatná, jinak u nás v hospodě jde Ct24 taky blbě z výš uvedených důvodů doma to jde OK a jsme od sebe pár metrů

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, mám takový problém. Máme doma dvě tv a jednu antenní zásuvku (Karneval Ova). Koupil jsem tedy nějaký ten anténní spliiter, zasunul do zásuvky a zapojil do něj oba anténní koax. kabely. Bohužel se mi obraz rapidně zhoršil. Pokud jeden kabel vytáhnu, obraz je zase jako býval. Nedávno jsem koupil novou tv od panasonicu, kde to zhoršení jde rapidně viděl jen na cca 2kanálech (sport24, TVP2), ale v druhém pokoji máme starší Oravu, kde všechny kanály sněží.

Mohu se zeptat, jaké rozdvojky používáte vy nebo nějaké jiné rady?

 

Díky

 

říká se, že rozbočovač má být kovovej (je kvalitnější), kabely 2x stíněný.

Pokud tohle nepomůže, vyzkoušej zesilovač cca 500-1000kč (spíš si ho proti záloze zapůjči)

Na každým rozbočení, konektoru etc. je útlum.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník TomK
Bohužel se mi obraz rapidně zhoršil. Pokud jeden kabel vytáhnu, obraz je zase jako býval

 

IMHO bude stacit VYMENIT ten rozbocovac za jiny typ, V obchodech se obcas najdou takove bastly, ze nestoji za rec. Treba jsou tam jen 2 odpory nebo nekdy vybec nic.

Opravdovy rozbocovac obsahuje hybridni clen, vestinou (neni pravidlem) byva v plechove krabicce a byva na nem napsano neco ve smyslu -3,5 dB.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník gloom

Mám již druhou kovovou rozdvojku. V současnosti od firmy Bandridge, která vypadá úplně stejně jako původní noname. Koax mám od profigoldu http://www.hifimarket.cz/shop/detail.asp?product=7331 a druhý je nějaký shit z tesca.

 

Díval jsem se po nějakém zesilovači, ale na nic jsem bohužel nenarazil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám již druhou kovovou rozdvojku. V současnosti od firmy Bandridge, která vypadá úplně stejně jako původní noname. Koax mám od profigoldu http://www.hifimarket.cz/shop/detail.asp?product=7331 a druhý je nějaký shit z tesca.

 

Díval jsem se po nějakém zesilovači, ale na nic jsem bohužel nenarazil.

 

píšeš, že jeden kabel je shit z Tesca, nebude to ten problém? Kup kvalitní, 2x stíněnej hotovej kabel a vyzkoušej to, jinak je to hledání duchů :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník TomK

Jestli vytazeni jednoho kabelu ovlivnuje 2., tak opravdu zkus JESTE JINOU ROZDVOJKU. Nebo vezmi tu svou a zanes ji nekde k antenarum, at Ti reknou zda je opravdu funkcni (hybridni clen) nebo je to jen levna imitace rozbocovace.

Zesilovace: Idealni je zesilovac s rozbocovacem v provedeni do 220V zasuvky (nemusis resit napajeni), vyrabi Hama za cca 600 Kc, k dostani i v supermarketech. Kvalitnejsi viz www.omko.cz a jine.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...