Přejít na obsah

Vodafone Station - LACP


Návštěvník drake127

Doporučené příspěvky

Návštěvník drake127

Ahoj, podařilo se někomu rozjet LACP na Vodafone Station z Mikrotiku? Zkoušel jsem připojit eth1+eth2 s různými kombinacemi nastavení, kde ideální by bylo asi:
 

/inteface bonding add slaves=ether1,ether2 mode=802.3ad link-monitoring=mii transmit-hash-policy=layer-2-and-3

 

Nicméně bez úspěchu. Mikrotik se propojí, ale vede náhodný port jako inactive a vinou toho mě omezuje na cca 500 Mbps. Funguje to vůbec někomu?

Neřeším, že to není reálně moc užitečné, chtěl jsem to ale zkusit, když jsem se dočetl, že to VF podporuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

VF to oficialne nepodporuje, ale malo by to fungovat.. niekto to rozbehal vo Vodafone DE s Vodafone Station (a s prvou verziou verziou fw) uz v 2018.. na strane modemu sa nic nenastavuje, pouzivaju sa porty 1 a 2, mne to tiez fungovalo s podobnym modelom UPC (ale v praxi je to nepouzitelne, pretoze po par hodinach uptime zacnu vypadky paketov).

 

image.png.3b7228c46a2166e319ace549f68e2fab.png

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník drake127

Právě by mě zajímalo, zda to někomu funguje na posledním FW (nyní AR01.02.068.10_082720_711.SIP.10), protože to v mezidobí mohli rozbít, popř. i opravit ten packet loss. Z mého testování spíše plyne, že to vypnuli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Packet loss v LACP je nieco ine ako packet loss, co bol v predchadzajucej verzii FW.. LACP nefunguje korektne po dlhsej dobe ani v poslednej verzii base Arris FW (ktory je spolocny pre vsetky Arris Puma 7 modemy) , ale kedze je to undocumented feature, tak sa tym nikto zaoberat nebude.. ak sa dobre pamatam, malo by to fungovat v mode 0 a 4.

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník drake127

To chápu, mode 0 (balance-rr) jsem zkoušel a ten možná i "fungoval", ale ihned jsem měl cca 1% packet loss u pingů, takže jsem ho dál nezkoumal. U mode 4 (802.3ad) se mi spojil pouze jeden interface, takže to jelo na poloviční rychlosti.

 

Tzn. asi nemá smysl se snažit, byť je škoda mít takto hloupé úzké hrdlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...