Přejít na obsah

Nastaveni site po zmene pridelovani IPcek 2


Návštěvník tomus

Doporučené příspěvky

Potřebuju poradit.

 

Mám veřejnou adresu. Jsem připojen přez modem lankou do routeru, ale teď mi přestaly některé programy podle starého nastavení korektně šlapat. V routru můžu nastavit jakoukoliv Mac adresu. Podle adresy muj.karneval.cz mám nastavit jen pevnou a Mac adresu, ale pole pro mac adresu je v tomto formuláři prázdné. V routru mám nastavenou mac adresu na samé nuly.

 

1) Mám si vymyslet Mac adresu?

2) Bude stačit nastavit jen pevnou IP adresu a Mac adresu a resetnout modem? Teď jedu jen díky starému nastavení masky podsítě a IP brány.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dmnc
1) Mám si vymyslet Mac adresu?

2) Bude stačit nastavit jen pevnou IP adresu a Mac adresu a resetnout modem? Teď jedu jen díky starému nastavení masky podsítě a IP brány.

1, Router by měl mít implicitně nastavenou MAC adresu, která je pro něj unikátní. Při hledání by jsi měl někde na nějakém listu od něj najít tuto adresu.

 

2, Po zajištění patřičné MAC adresy routeru ji zadáš na http://muj.karneval.cz. Následně vyčkás přibližně 10-30 minut, kdy se řádně dostane tvoje MAC na DHCP, kde se zapíše.

 

Po tomto kroku je třeba restartovat kabelový modem, aby se nacetla MAC routeru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to svázal s mac adresou, je pravda že se klidně do pro mě výhodného postavení "bez mac" můžu vrátit. Router má dvě adresy mac jednu pro Wan a druhou pro Lan, obě se samozřejmě dají měnit.

 

Bohužel bez staré masky a staré brány se s pevnou i po rezetu modemu i routru nechytám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pořád jsem nepochopil důvod, proč někdo mění nastavení, když to staré funguje bezproblémů? Jestli jenom proto, že tady někdo na diskuzi vypustil tlach, tak to je trochu málo... Až to Karneval oficiálně oznámí zákazníkům, že mají provést změnu v nastavení, tak OK, ale proč se zbytečně plašit dopředu a zadělávat si na problémy... :shock:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dmnc

Uz treba proto, ze Karneval v tomto obdobi predpoklada vzrustajici pocet zakazniku, kteri zacnou prechazet na DHCP. Taky proto je take lepsi prejit na tento zpusob pridelovani IP adres co nejdriv. Aspon to nebudes muset resit za nejakou dobu.

 

Odeslaný z Nokia mobile phone

Upraveno uživatelem dmnc
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...