Přejít na obsah

Anime


Návštěvník darkmarek

Doporučené příspěvky

Návštěvník darkmarek

Nechápu proč UPC nabízí tolik kanálů ale nikde kromě déčka, které můžu mít i zadarmo se nevysílá japonská anime???!!! :roll:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník murder

Ještě toho trochu, aby nám tady děcka začali šílet po anime, pak verze pro mládež a pak rovnou řezat žíly. Jsem rád že ta kultura zde není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Protože je to ve střední Evropě okrajový žánr a tak se na něj dětské stanice tolik nezaměřují? Zkuste napsat třeba do Nickelodeonu, proč ho nevysílají. Vím, že svého času běžel hodně na německých stanicích, třeba na RTL, ale nikdy mi tenhle žánr nepřirostl k srdci ať to bylo těmi sekvencemi, kdy se z ultra rychlého stalo slow motion, všude se tam děsně řvalo a každý tam skákal 4m vysoko.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě toho trochu, aby nám tady děcka začali šílet po anime, pak verze pro mládež a pak rovnou řezat žíly. Jsem rád že ta kultura zde není.

 

Další z těch, co viní něco za něco, ale u sebe příčinu nehledá? Miluji ty, kteří generalizují. Úplně nejlepší to je s hrami, protože ty zaručeně podporují násilí, stejně asi jako držení zbraní. Ještě k tomu degenerují mozek, protože aktivní forma zábavy je vskutku namáhavá. Když hraji nebo vlastním zbraň, mám prostě potřebu střílet. A anime jistě je příčinou toho, že si někdo podřeže žíly. Koukne na anime a řeže. Prvotní příčina v rodině a okolí není. Zkrátka jen zapne bednu a jde na věc. Jak známo anime, potažmo i hry, se automaticky rovnají zhovadilost. Jen samé exploze, mlácení, řezání a střílení. A kaluže krve. Protože krev je základ. Co na tom, že přes den běží tuna kriminálek a pravidelně v 19:30 začíná NTV - Negativní Televizní Výplach. Ty jsou přeci korektní a balzámem pro duši. A že by uživatel kabelovky chtěl pestrost a ne jen samé americké kreslené či infantilní seriály pro své děti, ale i něco trochu dospělejšího třeba i pro sebe? Něco, co je na západě i východě od nás zcela běžné? Ó, jak neslýchané. Ale mějme tuny klonových stanic. Pravil uživatel s přezdívkou Vražda a navždy odešel. :lol::lol::lol:

  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Protože je to ve střední Evropě okrajový žánr a tak se na něj dětské stanice tolik nezaměřují? Zkuste napsat třeba do Nickelodeonu, proč ho nevysílají. Vím, že svého času běžel hodně na německých stanicích, třeba na RTL, ale nikdy mi tenhle žánr nepřirostl k srdci ať to bylo těmi sekvencemi, kdy se z ultra rychlého stalo slow motion, všude se tam děsně řvalo a každý tam skákal 4m vysoko.

 

Nyní to okrajový žánr je, ale nebývalo tomu tak vždy. Do roku 1997 se u nás vysílalo anime běžně. Na Premiéře, SuperMaxu, Nově, Primě, ČT... Ale bylo to trochu jiné anime, než to, které přišlo později, když mezi lety 2000-2004 přišla další vlna - hlavně ze strany Novy. Částečně FoxKids. A pak ještě jedna v letech 2004-2010 na Animaxu a A+. Ale to už byla opět jiná anime. Teď od roku 2012 převzalo štafetu ČT a i to je opět jiný druh anime, zejména to klasické. Animax byl jako specializovaný program fajn, své diváky měl. Ale když Sony přestalo do něho investovat, tak ty diváky ztratil a poslední 2-3 roky jel na autopilota. Bohužel se Animax stáhnul i z dalších trhů a zůstal jen v Asii a Německu, kde měl vždy své místo. Já na RTL2 koukal taky. Problém je, že jejich výběr byl dost omezený. Takžes viděl jen zlomek z toho, co anime je, a myslíš si (asi zřejmě jako murder), že víc k vidění není. A já to chápu. Asi normální reakce. Ale možná byste se oba divili, kdybyste trochu zapátrali a dali tomu šanci. Spousta i těch amerických seriálů je svým způsobem anime, protože se vyráběly v Japonsku nebo Korei.

  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jó, když o tom občas začnu přemýšlet tak se taky hodně divím. 150 kanálů a na všech vyjma cizojazyčných převládá US obsah a je lhostejno jestli jde o kanál filmový, dokumentární nebo hudební. Ale ani jediný kanál který by se věnoval asijské tvorbě (a že by se bylo na co dívat), latinské a jižní Americe (ačkoliv jsem se na Zone Romantica nedíval, tak lituji jejího vyřazení, protože to byla alespoň kulturní alternativa všudypřítomnému US obsahu), poválečné evropské tvorbě (naprostá klasika a výborné filmy, které občas lze vidět na ČT2 nebo STV2, ale bylo toho natočeno tolik, že by to uživilo několik kanálů) atd.

 

Já když se podívám do programu a vidím ty Kriminálky New York, Florida ...atd., Námořní vyšetřovací služba, a dalších asi 10 na jedno brdo natočených seriálů plných amerických klišé, tak mám pocit, že budu potřebovat defibrilátor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...